Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek, ha majdnem minden...

Mit tegyek, ha majdnem minden szőrtelenítési módtól sebes lesz a lábam?

Figyelt kérdés
Próbáltam már a borotvát, epilálást, gyantát (bár azzal kicsit jobb volt a helyzet), de az eredmény mindig borzalmas, tele lesz szőrbenövésekkel, gyulladásokkal a lábam. Nagyon érzékeny, talán az lenne a megoldás, ha nem is nyúlnék hozzá, de így nyáron azért szeretném leszedni a szőrt... Van valami tapasztalat esetleg, hogy ilyenkor mit lehet tenni?

2019. jún. 30. 23:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Használsz rá valamilyen bőrnyugtató krémet? Aloe verás pl nagyon hatékony.
2019. jún. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Ja és nekem pl attól szokott nagyon csúnya piros kiütéses meg viszketős lenni a lábam, ha borotválkozás után hamar napra megyek. De ha este csinálom, bekenem és másnap éri nap, akkor általában nincs gond, pedig nekem is nagyon érzékeny, extra fehér bőröm van.
2019. jún. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Szőrtelenítés előtt radírozz bármelyik szőrtelenítési módszer mellett döntessz. Utána én szoktam fertőtleníteni(vagy a párom after shave) illetve hidratálj! Ne csak szőrtelenítés után hanem folyamatosan. Ha ennyire érzékeny a bőröd akkor tényleg valami minden mentes terméket használj én személy szerint pl kókusz olajjal szoktam hidratálni de ez nem szentírás.. Az epilálás nekem brutálisan fáj, és mindig gyulladt utána az egész lábam úgyhogy én arról rég lemondtam. A borotva élhető lenne, de ha nem 2 napig tartana (maximum). Én személy szerint a cukorgyantára szavazok nem fájdalmas(ha igen akkor is kb 2 mp) nem gyullad be utána, selymes és szőrmentes eredmény (igaz gyantázáshoz picit várni kell ami nyáron kellemetlen mivel nem akarsz zárt ruhákban járni). Esetleg ha szakemberre bíznád?
2019. jún. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

Nagyon érzékeny bőröm van, nekem két dolog vált be:


- cukorgyanta

- tiszta, teljesen száraz bőr borotválása. Csak borotvával, semmi hab, zselé, kence, még víz sem.

2019. jún. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez volt a gondom, rengeteg szőrbenövés, hetekig tartó gyulladások, sebek mindenhol.

Mindent kipróbáltam: borotva, epilátor, gyanta otthon, gyanta kozmetikusnál (talán az volt a legkevésbé borzasztó utána). Fertőtlenítés, bőrradír, mindenféle krém (szőrbenövés elleni, aloe veras, mikor gyulladt volt tetran kenőcs, hámosító krémek stb). Egyik sem ért semmit igazából.


Egyetlen egy dolog segített: a tartós szőrtelenítés, vettem egy IPL gépet. Még az alapkezelés alatt voltak gyulladások (kevesebb), de mióta már csak a fenntartó kezelések vannak, semmi ilyen probléma nincs, hibátlan a bőröm. Nem is mertem volna gondolni, hogy valaha lesz még szép a lábam és nem kell takargatnom.

2019. jún. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
87%
En meleg gyantat hasznalok mar az egesz testemen,a rozsaszin valo erzekeny borre,nekem ez bevallt. Utana gyantazas utani krem. Elotte pedig vastagon bekintoporozom ,hogy az izzadtsagot felszivja.
2019. júl. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!