Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha csak félig szeretném...

Ha csak félig szeretném kiszőkíteni a hajam, az mennyire roncsolja?

Figyelt kérdés
Ombrésre szeretném a sötétbarna hajamat hamvasszőkére kiszőkíteni, aztán festetni is, mennyi időközönként kéne fodrászhoz menni, és ez mennyire lenne megterhelő a hajamnak? Sok van, és vastagszálú, ha ez számít. Köszönöm a segítségeket.

2019. júl. 11. 00:25
 1/3 anonim ***** válasza:
91%
Az ombre már nagyon nem divat és ha nem profi vagy egy nagyon ügyes fodrász csinálja, akkor irtó gáz hajak tudnak sikerülni. Próbáld ki a balayage hajat 2-3 árnyalat világosítással. Balayage festésnél 4-5 havonta elég újrafesteni. Néha hamvasító sampont használsz és kész. A sötétbarna hajat nem lehet roncsolás nélkül leszivatni. A szőkítes során mindig károsodik a haj. Ha még kellően kíméletesen van leszőkítve, akkor életben lehet tartani a hajat, viszont ha utólag nem kened minden hajmosásnál balzsammal és pakolással meg szárítás-formázás után nem kened be még valamivel, akkor szépen elkezd kiszáradni a szőke hajrész és le fog töredezni. Emellett az ombre csak egyenes vagy behullámosított hajnál mutat jól. Tehát elengedhetetlen, hogy vasald a hajad hacsak nem göndörítve hordod, mert arra van természetes módszer is. Legalább 2-3 alkalom kellene, hogy leszőkítsék a hajad. Ha tényleg erős és vastagszálú akkor elég szerintem a 2-3 alkalom, ha jóminőségű modern szőkítőporral dolgoznak. Ha vidéki nem túl profihoz mész akkor 3-4 alkalomba is telhet ha lassan kíméletesen akarod szőkíteni és ez akkor egy 4 hónapos procedúrába beletelne. Eközben folyamatosan pakolásokat kell raknod a leszivatott hajadra másképp nem lenne értelme a fokozatos szivatásnak ha nincs utólag kellőképp ápolva.
2019. júl. 11. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Roncsolja. Nekem egyszer volt befestve utána hagytam lenőni és borzasztó volt ahogy egy picit nőtt egyből vágni kellett kB 2 évig ugyan akkora volt a hajam. Meg hiába vágattam le egy hét után megint szét volt törve. Nem hőkezeltem még szárítóval se, rendszeresen csináltam pakolást és mégis. Persze ez a hajadtól függ van akinek egészséges pedig évek óta szivatja.
2019. júl. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván csak a szőkített részt érinti. De prímán tövig fel tud töredezni, szóval így is tönkre tudja tenni az egész hajad. Jó esetben meg csak a felét.
2019. júl. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!