Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ti másik fodrászhoz mennétek?

Ti másik fodrászhoz mennétek?

Figyelt kérdés

Nem túl régóta járok járok ehhez a fodrászhoz, de valahogy nem igazán szimpatikus, hogy is mondjam olyan nagyszájú és szókimondó...amivel persze nincs is gond, hiszen ő ilyen típus.

De mivel ő ilyen természet, nem veszi észre, hogy nekem pl. rosszul esik, ha odavágja, hogy ja neked nem lesz olyan a frizurád amilyet szeretnél, mert tök vékony...meg így gagyi a hajad, úgy gagyi a hajad...nem mondja ki, de súgalja.:-(

Tudom, hogy vékony, fejre lapuló hajam van, ezen változtatni nem tudok, de rosszul esik. Vagy ne vegyem magamra a "beszólásait" mert ő ilyen "laza" fodrász?


2019. júl. 18. 07:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Ezek szerint igaza van! HA a hajad nem alkalmas valamilyen frizurához, akkor azt éppen hogy jó, ha mondja. Különben csak csalódsz, hogy hiába van úyg vágva, mégsem áll szépen.

Azon is megsértödsz, ha valaki megemlíti, hogy kék vagy barna a szemed?

Az, hogy vékony szálú a hajad, adottság, és nem sértve kell magad érezni, hanem inkább megkérdezni a fodrászt, hogy szerinte neked mi lenne a megfelelö haj.

2019. júl. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Félre értettél, nem sértődöm meg, a kritikát elfogadom, csak szerintem nem kellene mindig amikor hozzá megyek a vékonyszálú hajam "kritizálni".Hiszen változtatni úgysem tudok sajnos rajta.

ÉS igen, mindig megkérdezem a véleményét , és úgy vágja ahogyan ő tanácsolja.

2019. júl. 18. 08:07
 3/12 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem ez nem kritizálás, csak ténymegállapítás. Lehet, hogy azért is említi többször, mert a legtöbb ember nem látja reálisan az adottságait, és ha nem szól nekik, akkor csak gond van belöle.

Ha téged zavar, akkor a legyegyszerübb, ha szólsz neki, hogy ne tegye.

De ha egyébkeßnt jó fodrász, szépen doglozik és neked is tetszik az eredmény, csak ezért biztos nem váltanék.

2019. júl. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, azt hiszem el kell engednem ezt a dolgot akkor, mert egyébként jól dolgozik. A stílusa pedig ilyen laza és szókimondó.:-)
2019. júl. 18. 08:17
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, van jogod kipróbálni mást is.


Az emberek 99.9% elment több körmöshöz/fodrászhoz/kozmetikushoz pusztán hogy lássa mik a lehetőségek.

Ezek mind bizalmi foglalkozások, ha valahol nem érzed magad jól, nem tetszik amit csinál stb akkor válts.


Persze ott a rizikó, hogy bemész a másik helyre és ott alád nyalnak, megcsináltatod a frizurát ami máson tetszik de neked előnytelen. De az is lehet, hogy neked ennek ellenére tetszik.


Nekem is volt ilyen, szeretem a rövid, ""extrém"" hajakat. De hát sok női fodrász nem mer/tud ilyet vágni. Meg ők is emberek, attól még hogy ő profi, ugyanúgy van ízlése vagy ízlésficama mint neked vagy nekem. Persze nyilván a szakmai ismeretek meg technikák okkal azok amik és azért nem kéne széllel szembe hugyozni.


De nekem is volt olyan fodrászom akihez csak nénik jártak, tudott ilyen bongyor rövidet, meg a Jennifer Anistont oszt annyi. Meg aztán volt a hosszú haj fanatikus, aki szerint a női haj minimum érjen váll alá..

Emiatt szisztematikusan beledumáltak olyan frizurákba amik nekem nem tetszenek, de nekik ott a fotó a facebookra.


Szóval ja, derítsd fel a terepet, lehet találsz olyat akivel egy hullámhosszon vagytok. Ha meg nem, menj vissza ehhez.

2019. júl. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
En nem vennem magamra, de ha te ettol rosszul erzed magad, akkor keress maasik fodraszt, szived joga. Elvegre azert jar ilyen szolgaltatokhoz az ember, hogy jobban erezze magat.
2019. júl. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%
Fodrász vagyok. Gyakran, NAGYON gyakran van, hogy a vendég olyan frizurát szeretne amihez nincs haja(vagy arcformája) és megsértődik, ha megmondjuk neki. Nem vagyunk varázslók. Az nem beszólás, ha szól érte, de ha ott tartózkodásod alatt végig ezt sugallja, hogy gagyi a hajad akkor szólj vissza neki nyugodtan, "ez van dolgozz ebből ezt is tudnod kell kezelni". De ha pár szál hajad van akkor ne várj victoria's secretes frizut kérlek.. és ha tényleg rosszul esik a stílusa akkor válts, lehet más jobban fog érteni a vékonyszálu hajadhoz és tud tippeket adni mihez jezdj vele otthon.
2019. júl. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha teged ez zavar akkor merlegeld hogy mennyire jo fodrasz.

, azaz megeri e hogy kibirj vele par orat alkalmanekt cserebe a gyonyoru hajadert, vagy nem lesz olyan extra a hajad amugyse es ezert inkabb keresel egy kedvesebb szakembert. Bevallom engem is kicsit zavarna ha ilyet mondana a fodrasz, vagy durvan tenne, de az is igaz hogy ezeket neki ugymond kotelessege elmondani, mert ha bemesz hozza es mutatsz egy instagramfotot egy csodaszep, dus, hosszuhaju lanyrol, majd mondod hogy ilyen frizurat szeretnel es o azt mondja hogy persze, meg tudja neked csinalni ilyenre, akkor az sokkal nagyobb csalodas a vegen, mintha az elejen kozolne hogy neked pont ilyen sajnos nem lesz a hajad, meg ha ezt durvabban is teszi ment kene

2019. júl. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Biztosan nekem sem kellene, hogy ez rosszul essen, de ahogyan valaki írta, az ember oda megy szívesen ahol jól érzi magát!

Még egyszer el fogok hozzá menni, és ha megint csak a megjegyzés kapom, akkor úgy döntöttem váltok.

(Tanácsokat nem kapok tőle)

A kritikát elfogadom, sőt....csak ez már kicsit sok nekem, hiszen önbizalom romboló kezd lenni a számomra.

2019. júl. 19. 07:21
 10/12 A kérdező kommentje:

Kedves fodrász!:-) Tudom, és szerintem ez nagyon jó, ha a fodrász megmondja, hogy mi az ami jól áll, mi nem....

Én nagyon egyszerűt szoktam kérni, a visszatöredezett rész levágása...ezt megbeszéljük az elején, kezdi vágni a hajam, és közben folyamatosan, hogy jaj de vékony, jaj de.... és volt amikor mondtam neki, hogy ez van, nem tehetek róla, ilyen a hajam...De ezt minden alkalommal eljátsszuk egymással, ezért "untam " meg.:-))

2019. júl. 19. 07:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!