Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Akinek hasonlóan borzalmas,...

Akinek hasonlóan borzalmas, érzékeny, száraz, eczemara hajlamos bőre van, milyen bőrápoló termékeket használ?

Figyelt kérdés

A bőröm egy katasztrófa, és egyre rosszabb. Alapvetően száraz, emellett random időközönként, random helyeken allergiás eczema szerű, iszonyatosan viszkető dolgok jöbnek ki rajtam, amiket nem sikerült összefüggésbe hoznom semmivel (étel, kozmetikum stb.). Emellett iszonyat fehér a bőröm, 3 perc alatt leégek és valószínűleg napallergiám van, mert az első tavaszi napsugarakra csalánkiütés lesz. Eddig egész tolerálható volt, mert csak a karomon jött ki tavasszal, aztán elmúlt, de most nyaralás alatt elviselhetetlen lett, szinte a teljes bőrfelületem viszket, piros, kiütéses és már fájdalmas a vakarózástól. Pedig mondanom sem kell, 50 faktoros naptejjel kentem magam folyamatosan.


Aki hasonló problémákkal küzd: milyen tusfürdő, testápolót, arclemosót, arckrémet, naptejet használ?


2019. júl. 22. 00:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Picit kreolosabb a bőröm és nálam csak a kézfejeken jelentkezett eszméletlen szárazság, néha-néha ekcéma-féle tünet. Napallergiám nincs, úgyhogy arra sajnos nem tudok reagálni, viszont az én kezeimen a kiváltó ok a víz volt ill. egy időben bizonyos szappanok is szörnyen csípték a bőrömet.

Kézmosónak a Ziaja kecsketejes tusfürdőjét teljesen véletlenül kezdtem el használni és nagyon szépen megnyugtatta a bőrömet, valamint ügyeltem arra, hogy víz csak akkor érje a kézfejet, amikor tényleg nagyon muszáj, mert a víz is csak szárít. Plusz, ugyan elég nehéz volt megoldani a mindennapokban, de minden kézmosás után bekentem a kezemet a The Body Shop testjoghurtjával (mandulás verzió, ami extra érzékeny bőrre van) ami királyul rendbehozta a dolgokat, olyannyira, hogy elég napi 1-2 alkalommal hidratálni a bőrömet és már normál szappant is használhatok, mert ellenáll kezem.


Pro tipp: Ügyelj arra, hogy több kézkrémet használj, mert egy idő után a bőr hajlamos megszokni a készítményt és figyelmen kívül hagyni. Én a TBS mellett Fenjal, Dove, Nivea és Oriflame kenőcsökkel variáltam.

2019. júl. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy kedves ismerősömnek ilyen jellegű problémáját az E45 krém enyhítette legjobban, Angliából rendelhető. A "dermatologic cream" nevezetű.
2019. júl. 22. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia, nekem hasonló bőrre az Eucerin Atopicontrol termékcsaládja vált be, gyógyszertárakban vagy a netről tudsz hozzájutni. Az olajos tusfürdőjük és az sos krémjük szuper, illetve a testápoló is, csak annak kicsit több idő kell, hogy beszívódjon - nem csoda, tele van lipidekkel. Arclemosónak Balea med gélt használok, semmi irritatív nincs benne, illetve néha gyógyszertári lemosókrémet (Unguentum Hydrosum).

Arckrémet csak estére használok, ez nálam egy egyszerű körömvirág krém, nappalra a fényvédőm elég zsíros, La Roche-Posay Anthelios Ultra SPF 50+.


Arra figyelj, hogy illatanyag, színezék, alkohol ne legyen a termékekben. Senkinek nem jók, de akinek ilyen érzékeny a bőre, annak kifejezetten figyelnie kell az összetevőlistát.

2019. júl. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is olyasmi bőröm van mint neked,Bioderma Atoderm termékeket használok nekem ezektől nincs semmi bajom,illetve Bepanthent szoktam az adott felületre kenni,fürdésközben pedig gyógyszertári kenőcsöt.
2019. júl. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!