Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mitől ilyen az arcbőröm?

Mitől ilyen az arcbőröm?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lenne egy kérdésem. Az arcbőröm már úgy 14 éves korom óta pattanásos(most 16 vagyok és fiú) és az orromon pedig sok a mitesszer de egyszerre száraz is és az orromról szinte minden nap lehámlik a bőr. A homlokomon sok a pattanás de mégis száraz és ha csak hozzá érek be pirosul. Van erre valami gyógyszer vagy akármi?

2019. júl. 8. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
el kell menni a bőrgyógyászatra és rendszeresen kozmetikushoz kell járni
2019. júl. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez egy bőrtípus fajta.

Korpás szeborrea azaz korpásan zsíros a bőröd.

Felszíni vízhiànyos a bőröd, ezért hàmlik korpàzóan a felső réteg.

Jàrj kozmetikushoz,ő tud tippeket adni, hogy hogyan kell kezeleni.

Ami fontos,hogy mindig tisztísd a bőröd valamilyen arctisztítóval. Aztán heti 1x arcradírozás,hogy az elhalt hámsejtektől mwgtisztuljon a bőr, hiszen a felszíni vízhiàny miatt fokozott a szarusodás.

És ami talàn a legfontosabb, hogy hidratáld a bőröd hidratáló krémmel.

Fontos hogy a bőrtípusodnak megfeleljen!

2019. júl. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
26%
Kamasz vagy, a hormonok dolgoznak benned. A tapasztalat azt mutatja, hogy aki hajlamos rá ebben a korban, azoknál nem fog elmúlni, amíg tart a serdülőkor. Max megfékezni tudod. Bőrgyógyász vagy kozmetikus remek krémekkel meg tudja fékezni. Ne vegyél össze minden szrt a drogériákban, nem tudhatod jó-e neked.
2019. júl. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is szeborrheás a bőröm sajnos. Rossz hír, hogy ezt meggyógyítani nem lehet, jó hír, hogy tünetmentessé lehet tenni. Amik nekem bejöttek: Ilcsi kénes szérum (vagy bármi kénes, bár az Ilcsi eddig a legjobb amit próbáltam), Kínai/Tigris balzsam és a Pala gél. Ajánlom neked is ezeket, én felváltva használom őket és tünetmentes vagyok. Ja és kitartást ✌🏻
2019. júl. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Mindenképpen el fogok menni bőrgyógyászhoz, de mivel falun lakom és csak édesapámnak van jogosítványa aki nagyon sokat dolgozik eddig nem volt alkalmam.
2019. júl. 10. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!