Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » FONTOS! Zselés műköröm építése...

FONTOS! Zselés műköröm építése helyes így?

Figyelt kérdés

Kérlek a hibákat javítsátok ki mert még nem teljesen tudom


Először a körömágybőrt feltoljuk(egy fémeszkoz segítségével ami erre van) majad levágjuk ( görbe kisoloval ami erre van), a körmön maradt vékony bort is "lekaparjuk" majd formárareszeljük a körmöt majd egy 100/180 as körömreszelővel felbolyhosítjuk a körmöt(ennek is van külön technikaja amit tudok) majd egy fékony réteg primert rakenunk ami megelozi a koromgombat es a tobi bacilust ez egy vedoreteg...majd a sablont railesztjuk az ujunkra (itt is tudom a technikat es hogy hol kel formara vagni a ket csucskot bevagni nem szabad res stbstb)es egy vekony reteg zselet rakenunk(enek is tudom a technikajat)majd uv lampa 2-3 percre majd mégegy reteg zsele veknyan majd ezt is meglampazuk ezt atlatszo zselevel csinaljuk ezzel meghosszabitva a kormunket ugye... Es itt toroljuk le szalmentes kis torlocskevel amin cleanser van a ragacsos folyadekot ugye? Vagy azt minden retegel meg kell csinalnom? majd rákenunk pl egy reteg kek zselet (technikajat enek is tudom) es meglampazuk majd cleanserel letorolom a ragacsos reteget majd lematitom es formara reszelem es rakenem a top shine gelt majd meglampazom es a borre kenek olajat (ami megnyugtatja a bort es letisztitja


Kihagytam hogy reszeleseknel a koromport mindig letorlom kis kefevelmeg ami fontos hogy soha ne erjen a borunkhoz semelyik anyag mivel ugye mergezoek es ha veletlenul hozaer letoroljuk


Kerlek normalis valaszokat adjatok...ne pedig hogy zoldfulo stb



#köröm #építés #műköröm #zselé #UV lámpa #hiba kijavítás #zselés építés
2019. júl. 26. 13:51
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Rettenetesen dolog az írásodat olvasni. És ez nem a telefon hibája.
2019. júl. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

Sajnos rengeteg hiányosságod van, ez egy szakma nem véletlenül. Fertőtlenítés hol van?

A primer nem előzi meg a gombát, nem arra való. És más előkészítő folyadék is kell.

C ív nélkül pedig tartós sem lesz, torni fog. Minden jó indulatból írom, ne kockáztatsd a körmeid egészségét. :(

2019. júl. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Bemásolom ide szóról szóra egy másik kommentemet, ne vegyél mindent magadra, van, ami a másik kérdés feltevőjére vonatkozik:


Ha belekezdesz így, ennyi tudással, akkor vagy naponta fogsz gubbadni a körmöd felett, ugyanis sorba fognak leesni vagy az orvosnál kötsz ki körömgombával.


Amit írtam, az nem vicc és amit te írtál, az nem szórakozás, hanem szakma!


Kezdjük ott, hogy fertőtleníteni kell (nem Domestossal, hanem bőrfertőtlenítővel). Majd a letapadt bőrt el kell távolítani. A saját körmöd mattítani kell (nem 100/100-as reszelővel, nem az a cél, hogy körmöd se maradjon), majd bekenni Nail prep-pel, Primer-rel (ebből is van savas, savmentes, ugye tudni kéne először is, hogy melyiket mikor használjuk), hiszen ezek alap dolgok, vízelvonó, zsírtalanító, gombásodás elleni előkészítők. Majd fel kell helyezni a sablont, teljesen mindegy, hogy kis sablon vagy nagy sablon, hisz gondolom úgyse XXL stiletto körmöt fogsz építeni (bár nem értettem a kijelentésed, hogy UV zseléhez jó-e a kis sablon, nincs kis sablon valójában, mivel a sablon arra van, hogy meg tudd hosszabbítani segítségével a körmöd, tehát mindegy, hogy a sablon 5 centi hosszú vagy 8 centi hosszú, mint írtam is, gondolom nem hosszú körmöt akarsz). Nos a gond ott kezdődik, hogy valószínű a sablon sem fog passzolni a körmödhöz, mint az esetek nagy részében, akkor mélyíteni, "szabni" kell a sablont a körmödhöz. Sarokpontoknál illeszkedni kell, rés nem maradhat. Idáig stim? Csak mert ezek az alapok, a kérdéseidből pedig nem úgy tűnt, mintha neked világos lenne, hogy mit, hogy, merre, meddig. Ez most nem sértés, de ezek tényleg csak az alapok voltak, te egy olyan szakmába akarsz mindenféle tudás nélkül belekezdeni, amivel maradandó sérülést tudsz okozni, de akár algát, körömgombát is, amelyek nem maradandóak, de kellemetlenek. Na akkor visszakanyarodva: utána clear zseléből húzol egy alapréteget, ami természetesen a sablonra is mehet, mivel műkörmöt szeretnél építeni. Liquid nem kell zseléhez, csak is porcelánhoz. Ezt az alapréteget kell köttetni lámpában, majd ha megkötött, akkor a sablont eltavolítod, marad egy papírvékony réteg. Attól függ, hogy színest vagy franciát építesz.


- Francia esetében cover pink-ből kialakítod a mandula formát, kötteted, majd a végére fehér építőzselé, azt is kötteted és clear zselével borítod. Köttetés után reszelés, párhuzam, hossz, forma, alsó párhuzam, C ív. Majd fényzselé.


- Színes esetében: alapréteg után nagyobb gombóc, amiből a tartást biztosító C ívet alakítod ki, azt kötteted, reszelés a fent leírtak szerint és megy rá a szín (gél lakk, színes zselé), aztán fényzselé.


A liquid egy folyadék, mely a porcelánhoz kell. A porcelán az por, ami nincs tubusban, az tégelyben van szintúgy, mint a zselé. A liquid ahhoz kell, hogy a por elegyedni tudjon valamivel, hisz önmagában porból nyilván soha nem épül fel műköröm. Ezt el kell találni, hogy a por és a liquid megfelelő mennyiségű legyen. De ha jól értelmeztem, ezt nem is rendeltél, csak zselét.


Remélem, hogy nem Wishről, Ebayről vagy Amazonról meg hasonló társaikról rendeltél olcsó gagyi kínai cuccokat. Ebben a szakmában sajnos legtöbb esetben igaz, hogy olcsó húsnak híg a leve, természetesen nem minden esetben, de a kivételek alá nem a gagyi kínai cuccok tartoznak.


Ráadásul zselével és lámpával egyelőre semmire nem mész, rengeteg cucc kell még, amiket fent is felsoroltam.


Vannak vendégeim, akik otthon próbálkoztak, kb ennyi tudással, mint te. 1-2-nek olyan állapotban volt a körme, hogy szívem szerint el sem vállaltam volna őket. És jegyezd meg, hogy ez tényleg nem lehet csak szórakozás, ez szakma, amit nem véletlenül tanítanak OKJ képzéseken.



Nem mondjuk rád, hogy zöldfülű. Akkor mondjuk, hogy kontár? Ne is haragudj, de amiket leírtál, azokban teljes homály van alap dolgokban. Már az előkészítésben is..."kék zselé" nincs is...az is clear, csak pl sárgulásmentes clear zselé vagy épp az a nem égető vagy az, ami magasabb hőképződéssel jár kötés során, stb, ez márkától függhet.


"Es itt toroljuk le szalmentes kis torlocskevel amin cleanser van a ragacsos folyadekot ugye?" Nincsen ragacsos folyadék, a fixáló nem ragacsos, ahogy szálmentes törlővel sem kötelező fixálni, megteszi akár a papírtörlő. Az is alap hogy zselé réteget közt nem kell fixálni. Alap réteg után pedig nem vékony réteg kell, hanem mint írtam is másik kommentemben, amit bemásoltam, nagyobb gombóc kell, amivel kialakítod a C ívet.

Nem érhet a bőrünkhöz anyag, mert mérgező??? Akkor a körömre miért használnánk, ha mérgező? Csak bőrön mérgező? Nem erről van szó, hanem 1. fellevegősödést okoz, ha az anyag bőrre kerül 2. amúgy én már csak azért is figyelek, hogy az ív mindenhol szép egyenletes legyen, mert nagyon nem esztétikus, szép látvány, ha pl. a gél lakk széle össze-vissza van.

De pl körömpor sincs, por van, ami reszelés során keletkezik.

Olaj elhagyható, nekem sok vendég nem kér, mert nem szeretik ezért-azért.

2019. júl. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, bocsi, most látom, hogy te írtad a másik kérdést is, amihez hozzászóltam:


https://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__smink-es-ki..


Szerintem érthetően adtunk tanácsot, ezek után azt tudom mondani, hogy amiket itt fent leírtál, azok jó nagy baromságok. Hanyagold ezt és fogadd el az igazat, hogy zöldfülű vagy.

2019. júl. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!