Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Gél lakkot hogy lehet kicsit...

Gél lakkot hogy lehet kicsit vastagabbra "építeni"?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, ahogy a körmösök csinálják az alap réteget.

Ha körömlakk vastagon kenem, vékony nagyon a gyenge körmömön.

Ha vastagabban viszem fel, akkor viszont megfolyik, rá a bőrömre.


2019. júl. 27. 12:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Vannak erre való rugalmas erősítő alapok. Pl cn easy off, compact base, perfect elastic hard... Ezek vastagabb rétegben tartást adnak a körömnek.
2019. júl. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Elsőnek igaza van.

Előkészítés után valamilyen rugalmas alap kell. Pl. én mindig az előttem említett Crystal Nails Easy Off-ot használom. Köttetem, fixálom, így a gél lakk nem folyik meg rajta.

Amúgy vannak kezdőknek "tippek":

- felkened a gél lakkot 1 körmödre, majd lámpába teszed. UV/Led esetén elég 10 mp, UV-ban kicsit több. Kötésre kevés, de arra jó, hogy ne folyjon el, az utolsó körmödnél pedig bent hagyod teljes időre, majd jöhet a másik kéz.

- persze úgy szép, ha nincs hézag sehol az U alakú körömsáncnál, de ha valami miatt nagyon folyik a gél lakkod, akkor ne törekedj arra, hogy szélétől-széléig kend, hagyj pár mm-ert.

- 2 helyett kend fel 3 vékony rétegben.

- mielőtt betennéd a lámpába, azelőtt narancsfapálcával "szakítsd" el a bőrtől, húzd végig leginkább és oldalsó körömsáncokban határozottan, hogy ne folyjon rá a bőrre.

- ne törekedj rá, hogy minél hamarabb megcsináld, minél hamarabb kész legyen, ne 4-5 körmöd akard egyszerre festeni. Aki nem csinálja naponta többször, nincs benne a mozdulat a kezében, annál előfordulhat, hogy elhúzza az időt és megfolyik a gél lakk. Pláne ha magadnak csinálod.

2019. júl. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kérj erősítettet
2019. júl. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem fogalmaztam jól ezek szerint :)

Az alaplakkal /base lakkal vannak problémáim.

Ugye ezt felkenve már van egy vastagsága a körömnek (nem hajlik, stb)

Na nekem ez nincs meg 😃

Maga a szín az jó, de ugye ha a base lakkot vastagabban viszem fel, folyik minden fele, ráköt a bőrömre (hiába törlöm le narancsfa pálcával, akkor is folyik utána is).

Ha meg jó vastagságú felkenve, kötés után is ugyanúgy hajlik a körmöm, vékony érzete van. Nem olyan vastag, erős, mint amit a körmös csinál.

2019. júl. 31. 15:59
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát akkor a base gelt is kend 2 rétegben.

Gél lakkot akár 3 vékonyban, majd fényzselé. Bár 2 réteg base gelre nálam mindig elég 2 réteg gél lakk plusz a fényzselé.

Esetleg amit írtam, hogy kend kicsit vastagabban az alapot, és hagyd oldalt pár mm-ert, majd ha egyre felkened, akkor lámpázd, így nem igazán szabadna elfolyni.

Nekem a vékony körmű vendégeimnek se törik a körme, így, ahogy fent leírtam.

Amúgy milyen márkájú termékeket használsz (alap, gél lakk, fény)?

A saját körmöd mekkora, amire gél lakkozol?

Utolsót azért kérdezem, mert ha hosszúra meg van növesztve a körme a vendégnek, de amúgy nem erős neki, könnyen hajlik, akkor előfordul, hogy a gél lakknak sincs olyan erős "tartása", mivel rugalmas. Ha a szabadszél az ujjbegyedig ér, esetleg nem sokkal hosszabb, akkor aránylag tartós lehet a gél lakk, más esetben, ha a vendég ragaszkodik a hosszhoz, akkor sablon és meghosszabbítás nélkül vékony réteg zselével szoktunk "tartást biztosítani" a saját körömnek.

2019. júl. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja amúgy nem feltétlen szükséges, hogy base gel után rögtön erős legyen. Base gel alapból elhagyható, saját körömre, előkészítés után felkenhető a gél lakk, ha a base gel nem szükséges, akkor sincs alap, amitől erőssé válik a köröm. :)
2019. júl. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megpróbálom legközelebb így, hátha bejön :)

Ha hosszabb (ujjamon picit túlérő), ha rövid a körmöm, akkor is hajlott, tört.

Moonbasa termékeket használok (prep, base, színek és a fedőlakkok is ilyen márkájúak). Egyedül a gombaölőm Moyra

2019. júl. 31. 20:13
 8/12 anonim ***** válasza:
A sima base nem alkalmas erősítésre. Vegyél olyat, amit az első hozzászólásban ajánlottam. Ezt base helyett is használhatod. Ha egy rétegben kevés, kenj kettőt.
2019. júl. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudok a Moyra termékekről mit mondani, nekem szinte minden Crystal Nails termék. :/

Ha rövid köröm esetében is így volt, akkor lehetséges, hogy nem ártana gél lakk alá zselé vékonyan. Egyébként amit az előttem hozzászóló írt, abban is van igazság, mert maga a base gel nem minden esetben erősít a körmön, van olyan vendégem, akinek elég a körmére, másnak nem. Tapadás esetében mindenképp segít, valószínű, hogy a te körmödre kevés. :/

Ahogy ő is említette, Crystal Nails Easy Off-ra érdemes beruházni. ☺️

2019. júl. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Építőzselét nem rakunk vékony rétegben géllakk alá. Az építőzselé merev anyag, vékony rétegben bereped.

Géllakk erősítésre még mindig a rugalmas, ecsetes anyagok valók.

2019. aug. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!