Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Nem igazságtalan a férfiak és...

Nem igazságtalan a férfiak és nők közötti elvárások hatalmas különbsége? Mi a véleményetek erről az egészről?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy manapság már mindenki hangoztatja, hogy a nőknek egyenjogúnak kell lenni a férfiakkal, stb,stb, de valójában szerintem sosem lehetnek egyenrangúak.


Egy nőnek mindig tökéletesen kell kinéznie, legyenek ápoltak a körmei, legyen szőrtelen mindenhol, ne legyen rajta felesleg, de ha túl sovány, már az se jó, mindig legyen csinos, fiatalos, üde, szép barna és még hosszan lehetne sorolni.


Ezzel szemben a nőknek vagy úgy általában a társadalomnak nincsenek ilyen magas elvárásai a férfiakkal szemben.


Ez miért van? A férfiak igényesebbek, ezért követelik mindezt a nőktől, vagy csupán megtehetik, hogy ezt elvárják? Vagy a nők igényesebbek és többet adnak magukra?


+ egy 50 nő nem igazán kell senkinek, de egy csomó férfi ráncosan, kopaszon, idősebben még jobban tetszik a nőknek.

Ezt például a színészek között lehet megfigyelni, Brad Pitt is már lassan ötven, de mindig azt írják róla, hogy egyre jobban néz ki, egyre jobb szerepeket kap, stb.

Ellenben az idős színésznők vagy legyenek nagyon-nagyon jók (vagy a plasztikai sebészeik) vagy ne legyenek a képernyőn, mert úgyis mindig jön egy újabb dögös húszas.


Nem tudom már mit akartam ezzel az egésszel, de kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy szerintetek így van-e vagy nem?


2010. júl. 13. 17:03
 1/8 anonim válasza:
58%

nő-szépség

férfi-erő

természetes adottság(láss csodát, még a babáknak is van pelyhes szőrük a lábukon): a nőnek azonban le kell szednie a lábáról, mert hiába a természetesség híve(nincs smink,hajlakk,műköröm,plasztika,piercing), ha nem szedi, gusztustalan.

Férfinek le kell szedni, ha rövid nadrágot akar felvenni? Nem kötelező.Nőnek? Kötelező.

Úszni megya nő?Strandra megy? Kötelező.

Izzadás a nőnek lehet, hogy ciki, hiába természetes dolog. Ugyanígy a büfi, meg alulról jövő hang.

Míg a lányoknak lehet válogatni az ékszerek között, a ruhák mintásak lehetnek(pillangő, gyöngyös,virágos), fiúnak elég az egyszínű, csak bírja a strapát.

2010. júl. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
0%

Miért van ez?

Talán ezért: a férfi oldalbordája a nő.

2010. júl. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
mert ilyen nyomorék társadalomban élünk. ez van. van ahol ennél is rosszabb sorsa van a nőknek a férfiakkal szemben, szóval ez még jó is. 1-2 pasi ocsmány sörhassal, borostával is képes azthinni hogy ő az adonisz, de nekem mint lánynak/nőnek ha nem feszes, szép a combom már esélytelen vagyok.
2010. júl. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

ez van, ezt kell szeretni.

de ha nekem egy igénytelen pasi pofázna érről, én tuti szemberöhögném.

mondjuk a pasi teste nálam kényes pont,

izmost legyen, és SEMMI túlsúly, a másik a meg a haj, ami legyen ápolt, és ha lehet, mikrofon:D:D:P

nem hátrány, ha intelligens, és tudjon velem beszélgetni, ne szégyellje előttem, ha valami fáj neki, egyebek.


egy görög adonisz kell nekem, tudom.:D

L/17

2010. júl. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%
azér ez a metrosex pasikra nem vonatkozik :D
2010. júl. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%

A pasik midnig hisztiznek, hogy miért készülődök minimum 1,5-2 órát mielőtt kiegyek az utcára... komolyan, egyszer le fogok menni "úgy ahogy vagyok alapjáraton", és utána mondják nekem h ne készülődjek. Akárhányszor megyünk valahova, előtte midnig zuhanyzás, fogmosás, smink,haj, ruha stb.. ezzel szemben nekik: beállnak a zuhany alá, kb ien hetente leborotválják a hónaljuk mert ugyebár nekik még az se gáz ha borostás, az intim területet(már aki).. ez max 10 perc.. megborotválkoznak, (arcon) ez is 5 perc.. hajukon 2őt fésülnek (jó esetben...) kiveszik a legfelső ruhát a szekrényből (miért is válogatnának) fújnak magukra deot, parfümöt és nekik kb ennyi..

Énmeg minden áldott nap borotváljam a lábam, mert ha már kicsit bök (max 1-2 naposan) ezek meg hozzáérnek hát olyankor már totál kivannak akava h szőrös az ember lába..... a pinánk, (bocsánat a kif.ért) legyen midnig bársonyosan puha, sima, mert ha bök az fujj dee undoritó meg férfias... hát bekaphatják, mivel 2 nap után már bök mint a fene.:D intimgyanta részemről felejtős, bele is döglenék..:S:D a hónaljunk is természetesen tökéletesen sima legyen.. jah, és a karunkat is gyantáztasssuk.. meg legyen jó színünk.. ha van 3 kg feleslegünk, már megjegyzik. a körmünk igényes, ápolt, tökéletes legyen midig... magyarul költsünk sok sok ezret 2 hetente a körmösre, vagy szenvedjünk vele otton minden 3. nap.. ha a hajunk nincs tökiéletesen beszáritva, vasalvva, formázva, mi legjobb esetben fél óra minimum (ha mosm mg 15 perc..) akkor sipárognak h kócosak vagyunk...egy tökéletes smink elkészítése (utcai, nem alkalni) kb 20 perc.. jah és persze a ruhánk tökéletes legyen, márkás, midig legyünk csinosak... mert ha én 1 évbe 1× felveszek 1 melegítőt, mert ku.rvára nincs kedvem tipegni, már levagyok szolva.:D jah és ki ne felejtsem a szemöldökünk, az illatunk midnig tökéletes legyen.......

nemtudom.. igazságszerint elhanyagolhatnánk ezeket... de úgy meg kellemeltlenül érzem magam én spec.. ilyen az élet..:S

2010. júl. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
57%

"nemtudom.. igazságszerint elhanyagolhatnánk ezeket... de úgy meg kellemeltlenül érzem magam én spec"


Na ezzel kb értelmét vesztette az egész hozzászólásod.

Magyarul te nem a férfiak miatt csinálod ezeket, hanem magadért. Vagy mert túl sokat adsz az emberek véleményére.


Ez csak egyetlenegy dolog, ami miatt mindegyik hozzászóló, meg a kérdésfeltevő is azt bizonygatja, hogy a nők nem egyenjogúak. Komolyabb érveket kérek, mert ennek semmi köze az egyenjogúsághoz. Minden nőnek ugyanúgy joga van igénytelennek lenni, mint a férfiaknak. Amúgy egy férfi is képes órákat eltölteni a fürdőszobában, ha nincs elég önbizalma, vagy a média alapján alakítja ki az értékrendjét.


Annak az oka, hogy miért kellenek fiatal, dögös nők a férfiaknak, az evolúcióban keresendő. Egy fiatal, szép nőről egyértelműen látszik, hogy képes a szaporodásra, képes egészséges gyereket szülni. A férfi evolúciós alapfeladata a szaporodás, emiatt az ilyen nőket keresi.


Az idősebb nők pedig ne színésznők akarjanak lenni, mert a média nem az időseknek való. A filmek célja, hogy bevételt hozzanak, ehhez minél több néző kell, a legtöbb nézőt pedig az olyan filmek vonzzák, amiben fiatal, szép színészek/színésznők játszanak. A férfi színészeket pedig egész egyszerűen azért keresik idősebb korukban jobban a filmiparban, mert a "csúnyulásuk"/öregedésük kevésbé észrevehető, mint a nőkön. De nincs ezzel baj, ez természetes.


A férfiakkal szemben is nagyon sok elvárás van. Legyen határozott, kemény, magabiztos, keressen sok pénzt, legyen izmos, magas, legyen társasági ember.

De ugyanakkor legyen gyengéd, kedves, megértő, kedveskedjen meglepetésekkel stb.


Nyilván minden ember különböző, így mindenkinek más az elvárása a másik nemmel szemben, ezért ezeket nem is lehet általánosítani, nem kell és nem is lehet mindegyiknek megfelelni. Egyébként meg ha valaki szeret, az nem is várja el tőled.


De mint mondtam, amit leírtál, annak nincs köze a női egyenjogúsághoz.

2011. febr. 11. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
24%

"A pasik midnig hisztiznek, hogy miért készülődök minimum 1,5-2 órát mielőtt kiegyek az utcára... komolyan, egyszer le fogok menni "úgy ahogy vagyok alapjáraton", és utána mondják nekem h ne készülődjek. "


Ezzel arra célzol, hogy ocsmány vagy a smink, alapozó és a többi sz*rságod nélkül? :)

Mert yep, a nők többsége igen, saját szememmel tapasztaltam nem egyszer...

2013. júl. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!