Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mit jelent gótnak/goth-nak lenni?

Mit jelent gótnak/goth-nak lenni?

Figyelt kérdés
Egy előadáshoz gyűjtök véleményeket, amiket az adott szubkultúrát képviselők adnak. :)

2020. jan. 9. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:
19%
Állandó farsangot.
2020. jan. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%

Szóval: a gothság fogalma ma már sokkal több, mint szimplán egy zenei/öltözködési irányzat. Ez egy komplett életfilozófia.

Ezt amúgy korábban már megfogalmaztam egy nagyon hasonló kérdésnél:


Mi az életben azokban a dolgokban is próbáljuk a szépet látni, amit más elkerül és megvet. Barátságban, szerelemben, kapcsolatokban nem a mennyiségre megyünk, hanem a minőségre. A közhiedelemmel ellentétben nem vagyunk se mazochisták, se szuicid hajlamúak, se okkultista vadállatok, se hullafétisesek: viszont ha esetleg közbeszól a mi életünkben is a szenvedés, a magány, a félelem vagy akár a halál, - mi abban is próbáljuk a szépet látni, vagy ha abszolút nincs benne, a valódi kiutat. És habár alaposan adunk a külsőnkre 😅, ha megismerünk egy új embert, általában NEM próbáljuk meg a megjelenése alapján beskatulyázni. Nem ócska külsőségek alapján ítélünk meg másokat, próbáljuk minél jobban megismerni az embereket, mielőtt rásütnénk egy bélyeget, figyelmesek vagyunk az embertársainkkal. Nem adjuk vissza másoknak azt a bánásmódot, amit a kívülállók tesznek velünk pusztán a megjelenésünk miatt, ami nálunk gyakran a szöges ellentéte a belső értékeinknek.

A mai világ azt hirdeti, hogy “most vagy fiatal, éld ki magad, pörgess le minél előbb egy csomó dolgot az életben, mert később erre már nem lesz lehetőséged”. Na, - mi gothok “örökké” ÉLNI akarunk. Nálunk nem számít a kor, nem számít x és y érték, hogy mikor, melyik életperiódusunkban mit kezdünk az életünkkel, legyen szó bármiről, pl. az edukációról.

Természetesen érdekel minket egy csomó féle tudomány, zene, az irodalom, a történelem, a politika, - kinek mi. A gothok deviánsok, és az igazságért harcolnak. Azért ma épp elég hazug tézist állítanak a politikában, táplálkozástudományban, a gyógyszeriparban, borzasztó példákat állítanak a fiatalok elé, - természetesen töménytelen haszonszerzés céljából, közben pedig emiatt hal meg a legtöbb ember. Egy goth tanult, mégis kritikus annyira, hogy nem hisz el minden rózsaszín filteres ostobaságot, amit olvas, keményen lázad ellene. Vannak elvei, van egy értékrendszere, nem lehet manipulálni.

Nem az aktuális divat szerint váltogatjuk a véleményünket, nekünk a maradandó, valódi értékek fontosabbak, ezért is öltözködünk másképp. Pont úgy, ahogy mi szeretnénk, és akkor sem válunk meg a kedvenc ruhadarabjainktól, kiegészítőinktől, ha a világ főhulláma teljesen más szelet diktál, és emiatt maskarásoknak titulálnak minket. Kötődünk ezekhez a dolgokhoz, mert MINKET jellemeznek.

Természetesen vannak olyan gothok is, akik nem szeretnek sminkelni és nem kedvelik a feltűnő dolgokat, én abszolút a nálunk tipikus, domináns, nőies, sötét makeupot preferálom.

A közhiedelemmel ellentétben NEM kompenzálunk semmit, nem akarunk kényszeresen tetszelegni senkinek, nem hisszük azt, hogy ettől szebbek leszünk - egyszerűen ez a kreatív belső világunk külső megnyilvánulása, ahogyan minden más is, amit viselünk.

Szeretjük az elgondolkodtató dolgokat, a minőségi zenét, a meg nem értettséget és a minket érő, világban történő sok rossz dolgot pedig olykor groteszk humorral próbáljuk oldani, - ez tükröződik vissza minden olyan alkotásban, ami a szubkultúránk hatásának köszönhető.


Üdv: egy goth nő 😊

2020. jan. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%

A goth lényege az, hogy keresed a szépséget az életben, a negatívnak ítélt dolgokban és ezt a szépséget meg is találod. A zene első hallásra talán depresszívnek, vagy legalábbis furcsának tűnhet, de ha az ember beleássa magát a dalszövegekbe, rájön, hogy nem olyan borzasztóak ezek. Értéket képviselnek, csak egy olyan módon, ahogy nem mindenkinek tetszik (jó, a tipikus goth zenék, a gothic rock, post-punk, deathrock gyakran még azoknak sem tetszenek akik amúgy tök hangosan hirdetik, hogy ők mennyire gótok. Azért ebben szerintem van egy kis ellentmondás 😂). Aztán ott az irodalom, a gótikus regények és versek. Ezeket sem mindenki szereti. Groteszk, ijesztő, negatív. Valóban? Szerintem nem. Vagy az öltözködés. Oké, elsőre sokaknál kiveri a biztosítékot, de ha jobban megnézünk egy igényes ruhakölteményt, azt is észrevehetjük, mennyi finom részlete van, milyen kidolgozott, a smink talán durva, de rengeteg időbe telik elkészíteni.

A jó dolgokat nem vesszük észre, még nem érnek minket rosszak is. Az élet addig nem élet, még nem tudatosítjuk magunkban, hogy egyszer vége.

Remélem, nem lett hosszú 😁 csomó mindenre kitérhettem még volna, de hát végülis az csak felesleges szófosás lett volna. Ennyi a lényeg.

2020. jan. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Hármas voltam, nem tudom, az előadásodban ez számít-e, 17 éves lány vagyok.
2020. jan. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!