Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Van olyan ország ahol tiltott...

Van olyan ország ahol tiltott a szakáll viselése?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiságból kérdezem 🙂

(Észak Korea kivételével)


2020. febr. 5. 12:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

Éppen benne élsz :D De tényleg. Magyarországon a középkortól egészen az 1800-as évekig hatályban volt a törvény, hogy csak nemesemberek hordhttak szakállat. Közembernek, parasztnak tilos volt, ha megtette, megbüntették. Igy alakult ki a hires magyar bajuszviselet, mivel ez volt a maximum arcszőrzet, amit egy parasztlegény megengedhetett magának.


Elég megalázó törvény volt ez. Eredetileg azt hiszem, valamelyik parasztfelkelés után vezették be büntető szankcióként, aztán évszázadokra hatályban maradt.

2020. febr. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Wow, köszönöm. Ezt nem is tudtam!


És esetleg most van olyan ország?

2020. febr. 5. 13:49
 3/13 anonim ***** válasza:

Azt sajnos nem tudom :)

De logikai alapon:

Európai országban, Ausztráliában, USÁ-ban nem lehet, mert sértené az "Emberi Jogokat"

Iszlám országokban szintén nem lehet hiszen ott még él a nemek közti külső különbségek fontossága, és tradició, hogy a férfiak szakállasak

Kinában a kommunista rezsim ad-hoc, akár tilthatná is, de mivel 100 kinaiból genetikailag jó, ha három képes szakállnövesztésre, értelmetlen lenne egy ilyen törvénnyel foglalkozni.

Fekete Afrikában kb. ugyanez a helyzet.

Közép- vagy Dél-Amerikában tudnám leginkább elképzelni az ilyesmit, valamelyik banánköztársaságban, de őszintén szólva nem hinném, hogy van ilyen törvény bárhol.

2020. febr. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Talán észak korea ha jól tudom.
2020. febr. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Neked van szakállad? :)
2020. febr. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen, van. Miért? 🙂
2020. febr. 5. 16:41
 7/13 anonim ***** válasza:

Gondoltam, hogy ez lesz a válasz :)

De akkor nem is authentikus a smiley-d! ;)

Monjuk, ilyen alapon az enyém is csak igy ;o<)l

2020. febr. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mert szerintem se csupaszképű pasinak, se nőnek nem jut eszébe ilyesmin agyalni :D

Csak mi tudjuk, milyen fontos dolog a szakáll

én meg nem válnék tőle az életem árán se, nélküle csupasz gyiknak érezném magamat

2020. febr. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Valahogy ez a smiley kedvesebbe teszi az egészet, kozvetlenebbnek. De lehet csak én vagyok ezzel igy 😅
2020. febr. 5. 16:47
 10/13 anonim ***** válasza:

Persze, tök jó, csak azt mondtam, nincs szakálla :D

Már biztos van olyan smiley is, már van mindenféle :D

2020. febr. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!