Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hol tudok OLCSÓN körömreszelős...

Hol tudok OLCSÓN körömreszelős gépet venni?

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok, ami inkább pedikűr gép (pici fejek vannak hozzá, amik válthatóak). Reszelni szeretném vele a körmömön lévő zselés lakkot. Inkább igazításra használnám.

Olyan boltokat mondjatok légyszi, ahova be tudok menni (szóval nem online webáruház). Olcsó alatt ilyen 5000 vagy az alatti árakat értek.:D

Nem baj ha gagyibb, mert ezt csak kísérletezés szempontjából veszem, szóval minél olcsóbb, annál jobb.:D Csak nincs lehetőségem rendelni online, pedig tudom, hogy ott kaphatóak a legjobb áron.:/



2020. jún. 15. 14:17
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Olyan kormot szeretnek csinálni, ami ilyen acryl gellakk. Az a neve hogy Polygel. Az a baj, hogy ennek felrakásahoz tip-ek kellenek és van olyan, amikor a tip-ek alatt levő zselé kifacsarodik. Azokat kell utólag lecsiszolni, viszont ezek nagyon közel vannak a borhoz, illetve a hátulját is kell csiszolni. Ilyen oktatóvideót néztem, és ott mindnehol ez van. Pl:

[link]

12:49 körül van a rész, amihez tényleg kéne szerintem.

2020. jún. 15. 22:52
 12/17 anonim ***** válasza:
2020. jún. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Utolsó, szerintem ezek nem körmökre készültek.
2020. jún. 15. 23:10
 14/17 A kérdező kommentje:

Viszonylag ügyesen csinálom meg a körmeim itthon amúgy, szóval ettől nem tartok, hogy magamnak rontom el a dolgokat. (Nagyon utánna nézek mindig mindennek és mindig jól szokott sikerülni.) Meg szerintem a kézügyességem is megvan hozzá, régen el is gondolkodtam rajta, hogy körmös legyek később.

Most ezzel viszont az a bajom, hogy más megoldást erre nem igazán látok.. Megpróbálom majd kipróbálni azt, hogy az anyagot szépen oszlatom el a hátuljánál, de van egy érzésem, hogy irritálni fogja majd a bőröm ott a köröm..:/ Ezért szeretnék ilyen gépet, de ha van a válni másik lehetőség, ami beválhat, az is jöhet.:D

Amúgy elnevezést, hogy nem tudok szakszavakkal magyarázni, lehet nem is zselés köröm ez.. csak valahol ezt olvastam:D

2020. jún. 15. 23:12
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Aha, így már érthető hol gondolod. 😁 Előzőleg a holdacskát írtad, amit viszont felülnézetből látsz a körmödön alul, az a kis fehér rész. Ezért nem értettem hol gondolod, a videóban amit linkeltél, egyszerűen kireszeli alulról a "felesleget". Ezt megjegyzem, sok körmös nem is csinálja meg, pedig sokkal szebb ívet lehet kialakítani és nem marad felesleg.

Egyébként "acryl géllak" nem létezik, ez polygel, akrilzselé, ki hogy hívja, ami a legújabb zselé, mint a nevében is benne van, de porcelán erősséggel bír. Gél lakkhoz nincsen semmi köze.

A felrakásához nem kellenek tipek. Ismerek más szakmabeli körmösöket, akik ezekkel dolgoznak, nem tipeznek, nem véletlenül. Sok körmös nem is dolgozik vele, mert nem áll a kezére, külön tanfolyamon oktatják a használatát. Szalonmunka során a körmösök sokkal inkább dolgoznak a spatulás verzióval, csak ehhez viszont a porcelán technikát is ismerni kell, hogy helyesen legyen felvíve, ne maradjon benne sok folyadék. Normális felvitelnél, tehát sablonra építve semmi szükség alulról kicsiszolni ilyen értelemben, mert nem folyik így el. A tipes verzió bevallom lehet nekem se menne, pedig nem 1-2 éve vagyok körmös. Ott nagyon el kell találni a tipbe tett mennyiséget, helyesen el kell oszlatni, főleg a körömsáncnál, hogy ne maradjon "puklis", teljesen össze kell reszelni a saját körömmel, de a C ív legyen ott, arról nem beszélve, hogy mivel C íves és nem balance pontos építést lehet a tipel készíteni, így nem ártana, ha vastagsága is lenne a körömnek, pláne ha hosszabbról van szó. Én CN Fusion gelt használok, amit imádok, de ezerszer előbb dolgozom a spatulás verzióval, a vendégeimnek pedig nagyon sok hétig kibírja, a "karantén időszak" alatt bebizonyosodott, volt akinek 9 hétig, volt akinek 6 hétig fent volt és semmi gond nem volt vele. 😊

2020. jún. 16. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

(Amúgy közben mindnekinek megy a zöld pacsi:D)

Na iigen, éreztem én, hogy nem jól tudtam elmagyarázni😅

Tegnap este néztem még oktató videókat és az egyik csajtól jött egy jó ötletem (szerintem jó, bár lehet nem működőképes).

Mi van akkor, ha én nem teljesen teszem rá a tip-re azt a masszát, hanem pár millimétert meghagyok a tip szelénél és utólag kipótlom.. Nem pici a körmöm amúgy, teljesen levágva is lehet megvan az 1 cm..

A csaj a videoban is csinált hasonlót és neki működött:D és akkor nem lenne ott kifacsarodva, vagy ha lenne is, akkor is könnyebben hozzáférnék.

2020. jún. 16. 09:31
 17/17 anonim ***** válasza:
Az akrizselé nem géllakk, és nem csak a tipes technikával lehet elkészíteni. Sőt, a tipes megoldás sokkal nagyobb szakértelmet igényel, mint hagyományosan építeni.
2020. jún. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!