Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Szakáll vaxolás hogy működik...

Szakáll vaxolás hogy működik rendesen?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Még csak ismerkedem a témával. Nincs túl nagy szakállam inkább ilyen Anchor Beard. Szeretném meghagyni nagyobbra csak össze vissza áll. Elkezdtem vaxolni, tök jól megtartja csak ha esetleg átfésülöm utána akkor kijön rajta ilyen fehér por szerűség. Mondjuk az még nem is lenne gond mert ez természetesnek tűnik de ha csak szimplán rárakom akkor is olyan lesz valamennyire. Meg kicsit mintha darabok is maradnának rajta. Nem tudom hogy esetleg nem dörzsölöm össze felkenés előtt eléggé vagy mi lehet a baj? Valaki le tudná írni hogy mi a vaxolás pontos menete? Ha felkentem mit kell még csinálni? Légyszi inkább úgy magyarázzátok el mint egy ovódásnak mert tényleg nincs még túl nagy tapasztalatom a témában. Kerestem amúgy normális oktató videót róla de gondolom másnak nem okoz problémát ez és azért nem csináltak róla csak én vagyok hülye hozzá.

2020. júl. 8. 16:17
 1/3 A kérdező kommentje:
Valaki pls. Nincs egyetlen szakállas ember sem az oldalon?
2020. júl. 13. 16:50
 2/3 anonim válasza:

A szakáll wax olyasmi, mint a hajzselé, hátha azt jobban ismered. Szakál mérettől és sűrűségtől függően, neked sztem egy borsónyi bőven elég. Tenyeredben szétdörzsölöd azért is, hogy megmelegedjen, így kenhetőbb és kezelhetőbb lesz. Aztán rákened a szakálladra, nem pedig beledörzsölöd. A szakál olajat kell beledörzsölni, a waxot nem. Csak a felületére kened, és formára igazítod, mint a hajad. a wax majd kicsit megkeményedik és így tartja formán a szakállat.

A szakállat rendszeresen mosni kell. Ki kell belőle mosni a waxot, nem pedig kifésülni. Illetve a szakállal fedett bőrnek is kell a felfrissülés és tisztítás, MINDEN NAP.

A fehér por az a wax, csak mivel össze van állva szilárddá, ezért porózus lesz, ha szétfésülöd. Fésülni a szakállat waxolás előtt kell, wax után pedig kézzel formára igazítani. Fésűvel kiszeded a waxot a szakállból, ne csináld. Kipróbálhatod a szakáll olajat is, az puhává és csillogóva teszi a szakálat. De azzal is csínnyán kell bánni, mert ha sokat raksz fel, életszerűtlenül csillogó lesz, mintha lovat szoptál volna. Mondjuk a waxra is vonatkozik ez. Ki kell tapasztalni.

Egyébként érdemes jobb minőségű, drágább cuccokat használni, mert azok állaga, hatása, ápoló képessége sokkal jobb, kevesebbet kell velük kínlódni, és nem pacsuli illatúak.

Ja és használd bátran az ollót, ha valahol kezelhetetlenül kiáll pár szál. Vágjad le őket, ezzel formázod a szakállad.

Hirtelen ennyit tudtam.

2020. júl. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2020. júl. 29. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!