Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Egy 14 karátos arany gyűrűt...

Egy 14 karátos arany gyűrűt 20 db gyémánt mini kővel csak törtaranyba lehet eladni?280 ezerbe kerül a gyűrű,de kb 4 gramm csak és úgy tudom,hogy 8 ezer ft/grammért veszik be.Ez létezik?!Máshogy el sem lehetne adni több pénzért?!

Figyelt kérdés
2020. júl. 17. 09:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
felteszed a jofogasra
2020. júl. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
2020. júl. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Becsültesd fel az értékét, kérj róla egy igazolást és az eredeti papírjaival együtt add el magánszemélynek. Így többet is kapHATSZ érte, már ha találsz rá vevőt. Ha ékszerüzletnek adod el, ők kevesebbet fognak érte fizetni. Egyébként általában törtarany árban vesznek be szinte mindent, kivéve, ha nagy értékű drága kövekkel díszített, kifogástalan állapotú ékszerről van szó. Tehát amit később ők úgy ahogy van az ékszer kis tisztítás után el tudnak adni. Ilyenkor fazonarany árat adnak érte, ez jóval magasabb, mint a törtarany ár.
2020. júl. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
3:Egy kb 280 ezres 14 karátos arany,20 db mini gyémántkövekkel kirakott gyűrűnél ez lehetséges szerinted?Az ékszerüzletes eladás.
2020. júl. 17. 12:41
 5/16 anonim ***** válasza:
4 Ékszerüzlet csak akkor veszi be eladásra, ha használtalat is árul. Zálogházak, BÁV, stb. Természetesen ők bevesznek mindent ami nemesfém, itt annyi a nem mindegy, hogy mennyit adnának érte és hogyan számítanák be. Viszont szerintem több helyre is vidd be érdeklődés szinten megkérdezni és utána dönts hogy nekik eladod(akkor azonnal pénzhez jutsz) vagy keresel rá vevőt neten, de úgy nyilván később találsz rá vevőt. Egyébként szerintem egész normális áron megvennék tőled ékszerüzletek is, de a vételárat (280ezret)senki,még magánszemély sem fogja kifizetni egy használt ékszerért. De ez biztos te is tudod. Használtan is van értéke természetesen, de ennyiért már nem fogod tudni eladni.
2020. júl. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Utolsó:Szerinted mennyi a reális,amiért el lehetne adni?
2020. júl. 17. 14:42
 7/16 anonim ***** válasza:
6 Sajnos nem vagyok ékszerbecslő csak szeretem az ékszereket.Látatlanban egyébként egy becsüs sem nagyon tudna mit mondani. Ez függ a gyémántok minőségétől is. Legbiztosabbat akkor tudod, ha beviszed egy pár helyre megkérdezni.
2020. júl. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyobbat buknál, ha magánszemélynek adnád el. Mivel ma már mindent lehet hamisítani, ekkora értéket senki nem fog neked kifizetni. Egyszerűen bizalmatlanok lesznek. Ha már mondjuk 200 ezret kiadok egy gyűrűért, akkor nem fog problémát okozni, ha ezt ékszerüzletbe tenném 280 ezerért.

Szerintem is inkább ékszerüzleteket keress fel.

2020. júl. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
8:Benne van mindig a jelzés meg,ha megvannak az eredeti papírok arról,bogy 14 karátos arany és gyémánt kövek vannak benne,akkor gondja nem lehet senkinek.Együtt is elmehetnénk a vásárlóval egy ékszerüzletbe "megnézni".
2020. júl. 18. 09:41
 10/16 anonim ***** válasza:
A 20 db gyémánt (helyesebben: brill) mini kő gondolom olyan kicsi, hogy szinte értéktelen.
2022. febr. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!