Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Szerintetek ezek a dolgok...

Szerintetek ezek a dolgok hány évesen engedhetőek meg?

Figyelt kérdés

Ezeket ti hány évesen kezdtétek el? Gyereketeknek hány évesen engednétek meg?


- sima körömlakk halvány színekben


- sima körömlakk élénkebb színekben


- géllakk


- műköröm


- alkalmanként halványabb smink*


- gyakran halványabb smink


- alkalmanként erősebb smink**


- gyakran erősebb smink


- miniszoknya


- haspóló


- “felnőttesebb” kivágású ruhák


*szempillaspirál, alapozó, esetleg valami szájfény


**alapozó, szempillaspirál, szemhéjfesték, pirosító, rúzs, meg minden más



2020. aug. 30. 21:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%

Gyereketeknek hány évesen engednétek meg?


15 a lányom, de nem érdekli ezek egyike sem, elég visszafogott. Az iskola aránylag szigorú, tehát napi szinten körömlakk, smink amúgy se játszik.


- sima körömlakk halvány színekben

- sima körömlakk élénkebb színekben - ezek közt én nem teszek különbséget. Alsóban volt pár körömlakkja (suliban nem engedélyezett, tehát csak azon kívülre), de azóta elvesztette az érdeklődését. Nálam ez nem veri ki a biztosítékot, semmi extra.

- géllakk - ha fizeti magának

- műköröm - dettó

- alkalmanként halványabb smink* - ezt engedném most is, de nem érdekli csak a korrektor

- gyakran halványabb smink - csak a spirált engedném rendszeresen, alapozót nem

- alkalmanként erősebb smink** - engedném most is

- gyakran erősebb smink - 18 fölött

- miniszoknya - rábízom

- haspóló - ez egy konzervatívabb környék, de voltak akik nyolcadikban már hordtak. Ha akarná engedném (de akkor az alsó ne picanaci legyen).

- “felnőttesebb” kivágású ruhák - passz, a konkrét ruhától függ

A ruháknál az összhatás számít, lehet viselni egy miniszoknyát rib..osan is meg normálisan is.

2020. aug. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Körömlakk: nálunk oviban is mindig ki volt festve az ilyen 5 éves kislányok körme, minden féle színnel, élénkkel is. Szóval amikor már elkezdi érdekelni, akkor kifesteném neki.

Géllakk: annyi a különbség hogy tartósabb és szebb, viszont erre már azt mondom kb 13 évesen engedném, ennyi idősen már nálunk is volt több lánynak.

Műköröm: esetleg 8. ballagásra, és utána gimiben, bár nekem előbb volt, mert annyira gyenge a körmöm hogy akármit csináltunk vele mindig letört, betört, vérzett, folyamatosan fájt...ha ilyen problémája lenne neki is, akkor ezt is 13 éves kortól engedném, de nem lenne hosszabb, mint a saját körme.

Alkalmanként halvány smink: 12 évesen, nálunk ennyi idősen mindenki azzal menőzött milyen szempillaspirálja van :D ennyi idősen viszont semmi szükség alapozóra, az legyen 14, ha esetleg sok bőrhibája lenne és zavarná.

Gyakran halványabb smink: csak szempillaspirál: 13 alapozó: 14

Alkalmanként erősebb smink:14, egy szilveszterre, szülinapra vagy ilyesmire már kisminkelném erősebben ha szeretné (egyébként sminkes vagyok :D )

Gyakran erősebb smink: 16 évesen a lányok sokan már elég durván sminkelnek, ha szépen igényesen meg tudja csinálni akkor csinálja nyugodtan. Ha nem, akkor előbb gyakoroljon velem itthon párszor.

Miniszoknya: amikor szeretné, ha őt nem feszélyezi mint engem, akkor nyugodtan.

Haspóló: 12-13, de nem a miniszoknyához :D

Felnőttesebb kivágású ruhák: ha ez mély dekoltázst jelent, akkor legyen 16 ha tetszik neki, akkor már az ő dolga mit vesz fel, de szerintem ízléstelen.

2020. aug. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

Körömlakk: ha a gyerek képes megülni a fenekén amíg megszárad, akkor lábra simán. Ne kenje bele a függönybe, ruhába.

Kézre suliba, oviba ha lehet, akkor engedném de csak szolidan.



Géllakk, műköröm: 14-15 fölött, ha tisztán tudja tartani és nem zavarja a napi teendőkben.


Gyerek sminkkel barmolás: otthon onnantól, hogy nem eszi meg és nem szúrja ki a szemét.4-5 évesen már simán.

Hagy játszon a gyerek, én is gyakran kifestem őket lepkének meg tigrisnek bulikra, zsúrokra.


Ha suliba sminkelne, azt is engedném ha az iskolai szabályok engedik, egy feltétellel, hogy SOHA senkinek nem adja kölcsön és nem próbálja ki másét. Pláne most mióta tombol a korona....


Ilyen gyerek beöltözős ruháját is simán, 5-10 évesen hagy legyen hercegnő az Elsás cipellőjében, különösen otthon.


Miniszoknya: amikor tud benne viselkedni. Ne legyen ki mindene, de pl az extra katolikus lányiskola uniformisa is mini, szóval nem látok ezzel problémát.


Haspóló, felnőttesebb ruhákkal kísérletezés: 14-15? Darabtól függ.

2020. aug. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#3 ezt a gyerek/dolgot nem igazán értettem, de azért neked is köszina választ!


Jöhetnek még válaszok.

2020. aug. 30. 22:55
 5/12 A kérdező kommentje:
*köszi a választ
2020. aug. 30. 22:55
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Körömlakk: én tiniként 12-13 évesen kezdtem el, előbb nem engedték. A gyerekemnek meg engedném előbb, 7-8 éves korban szerintem, ha már nagyon érdekli, diszkrét színekben rendben van.


Géllak:

12-14 évesen megengedném.


Műköröm: nekem 17-18 évesen volt először, meg engedném előbb is 14-15 évesen.


Smink: elég korán 12 évesen kezdtem halványabbal, 14 évesen már egy kiló vakolattal jártam iskolába. Örülnék, ha a gyerekem nem kezdené ilyen korán és nem hordana egyáltalán erős sminket, de 13-14 éves korban már nem szólnék bele, hacsak nem fest bohóc arcot magának.


Miniszoknya: Szintén 13-14 éves korában már nem szólnék bele, de azt nem hagynám hogy út szélinek öltözködjön, minimum 18 éves koráig, de valószínűleg soha.


Haspóló: Rendben van szerintem, én 12 éves koromban kezdtem el hordani, nem találom kirívónak, kivéve egy miniszoknyával, vagy forrónadrággal.


Felnőttes ruhák: ez sok mindentől függ, hogy pl mennyire kivágott, milyen fazonú. De szerintem ezzel sincs gond már, 13-14 éves korban,

csak ne legyen kint belőle mindene.

2020. aug. 31. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
35%

25 vagyok és nincs gyerekem egyelőre


- sima körömlakk halvány színekben

Évente 1-2× játékból kicsiként is játszhatunk ilyet, de rendszeresen olyan 14-15 éves korától engedném (gimitől). (Én 20 éves korom óta festem a körmöm, amióta megnövesztettem hosszúra. Előtte 15-16 évesen volt kb 3-4× franciás műkörmöm és ennyi)


- sima körömlakk élénkebb színekben

Ugyanaz, mint az előző válaszom.


- géllakk

15 éves korától. (Nekem sosem volt)


- műköröm

Nem szeretném, ha lenne neki, meg attól is függ, hogy milyen műköröm: visszafogott vagy nagyon csili-vili, nagyon hegyes, nagyon hosszú? Ha visszafogott akkor 15 éves korában is, ha nagyon extra akkor nem nézném jó szemmel semmikor se.


- alkalmanként halványabb smink*

15 éves korától. De alapozót nem szeretném, ha használna. (Én is akkor kezdtem sminkelni halványan)


- gyakran halványabb smink

Ugyanaz, mint az előző válaszom.


- alkalmanként erősebb smink**

18 éves korától. (Rajtam máig nem volt ennyi festék)


- gyakran erősebb smink

Ugyanaz, mint az előző. De 18 éves korán után sem örülnék, ha gyakran visel ennyi sminket.


- miniszoknya

Kicsiként is oké, aztán ha kezd nőiesedni attól is függ, hogy mennyire mini. Amelyikből a feneke is kint van azt semmikor sem szeretném, ha viselne.


- haspóló

Semmikor sem szeretném. (Én sosem hordtam.)


- “felnőttesebb” kivágású ruhák

18 felett, de akkor se szeretném, ha nagyon sokat mutató lenne.


*szempillaspirál, alapozó, esetleg valami szájfény


**alapozó, szempillaspirál, szemhéjfesték, pirosító, rúzs, meg minden más

2020. aug. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
43%

- sima körömlakk halvány színekben-12



- sima körömlakk élénkebb színekben-13



- géllakk-15



- műköröm-15



- alkalmanként halványabb smink*-14



- gyakran halványabb smink-14



- alkalmanként erősebb smink**-16



- gyakran erősebb smink-17



- miniszoknya-16



- haspóló-16



- “felnőttesebb” kivágású ruhák-18



*szempillaspirál, alapozó, esetleg valami szájfény-16



**alapozó, szempillaspirál, szemhéjfesték, pirosító, rúzs, meg minden más-18

2020. aug. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Páran írták, hogy ők halványabb és élénkebb körömlakk között nem tesznek különbséget. Én azért választottam külön, mer nekem a halványabb színeket és ilyen csillogósakat már óvodában engedtek, de élénkebbet csak iskolától.

Az alkalmankénti-gyakori sminket is hasonló okból írtam külön. Erősebb rajtam 12 évesen volt először, és egyelőre utoljára. 16 vagyok

2020. aug. 31. 13:49
 10/12 anonim ***** válasza:
25%
Mivel az én lányomat önbizalomra fogom nevelni és nem kurvás öltözködésre hogy úgy hivja fel magára az ellenkező nem figyelmét, tehát miniszoknya haspolot nem fogom neki tanácsolni ha 18 evesen úgy dönt ezeket akarja hordani mert az menő akkor persze elmondom ha le ribiznek vagy meg akarnak fogdosni az utcán ne csodálkozz, smink 13, körömlakk 12, erősebb smink meg már 16, persze sminkelni meg fogom tanitani mert én értek hozzá, nem fogom elnyomni az egyéniségét de mivel én sziguru nevelésben élltem nem tucat ribizlinek neveltek ezért meg fogom neki tanitani hogy amit felvesz ruha az üzenet, ha kirakja amilye van akkor ne csodálkozzon hogy tárgyként fogják kezelni.
2020. aug. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!