Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Helix piercinggel kapcsolatos...

Helix piercinggel kapcsolatos tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Szeretnék hélix pc-t szúratni, és az lenne a kérdésem hogy azt lehet e olyan pisztollyal csinálni ami már rögtön a piercinget teszi bele? És még arra is kíváncsi lennék hogy kinek mennyire fájt? A válaszokat előre is köszi :)

2020. okt. 10. 15:53
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
Nekem annyira nem fájt mint amire készültem. Teljesen tűrhető volt, annyi hogy két hétig nagyon érzékeny volt s fel kellett csatoljam a hajam mert ha hozzá ért akkor bele hasított a fájdalom. Sokszor be is gyulladt azóta s néha ki kell szedjem belőle a piercinget mert nem bírja a fülem. Ez csak a személyes tapasztalatom, nem mindenkinél ennyire szörnyű. Meg bánni viszont ezek ellenére sem bántam.
2020. okt. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen ne lövesd pisztollyal! Egyszerűbbnek tűnik, de ugyanannyira fájdalmas, viszont sok hátránya van. Nem lehet teljesen sterilizálni, ezért könnyebben elfertőződhet a seb. Nem annyira pontos, ezért előfordulhat hogy csúnya, ferde lesz a piercing. Ráadásul sokkal jobban roncsolja a porcot, ezáltal hosszabb és fájdalmasabb lesz a gyógyulás. Nem éri meg azt a 10 másodpercet, amennyivel hosszabb idő behelyezni a piercinget.


Hidd el, maga a szúrás kibírható, és fél perc az egész. A gyógyulás viszont fájdalmas és hónapokig tart. Nem mindegy, hogy mennyire kímélték meg a porcot.

2020. okt. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mindkettőtöknek köszönöm a választ, megfogadom a tanácsod, kedves második! :) Még azt megkérdezhetem hogy ti mivel kezeltétek utána?
2020. okt. 10. 19:19
 4/5 anonim ***** válasza:
70%

Soha ne szúrass porcba! Kifejezetten tilos! Ahogy a második is írta, mind higiéniai szempontból, mint roncsolás tekintetében rosszabb.

Rengeteg fertőtlenítő sprayt teleht kapni gyógyszertárban, szinte mind megfelelő rá. De lehet egyszerűen bethadinnel és sós vízzel is kezelni. Az első fertőtlenít, a sós víz lehúzza a gennyesedést, ha sikerül belelógatni. De ezt nem mindenkinek a bőre tűri, a gyógyszertári szerek kíméletesebbek.

A gyógyulás hosszabb, akár fél év, vagy egy év is lehet. Próbálj ne rajta aludni egy darabig, és vigyázz, hogy ne akadjon a hajadba, sapkádba. Akár le is ragaszthatod sima sebtapasszal napközben, ha máshogy nem megy.

2020. okt. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én minden piercingemet octenisepttel kezeltem, de ezt minden piercer elmondja ha szúratsz. Menj rendes szakemberhez, különben szenvedni fogsz vele. Nekem hélixböl kettö van, hamar meggyógyultak és soha semmi bajuk nem volt. Válassz jó percert és ne sajnàld rá a pénzt.
2020. okt. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!