Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Sajnos alkatilag hajlamos...

Sajnos alkatilag hajlamos vagyok a hízásra, és van némi súlyfeleslegem. Igyekszem olyan szinten tartani, hogy ruhában nem látszik hogy van pocakom, csak ruha nélkül. Jogosan érzem magam így is taszítónak, gusztustalannak? Félek ismerkedni.

Figyelt kérdés
35 körüli srác

2021. ápr. 1. 13:08
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
49%

#20

Nem vagyok fitneszguru, viszont számomra visszataszító a hasi hurka, rázkódó háj.

Párom 36 éves, nincs hasi hájas, nem jár kondizni (kb ha tizen pár évvel ezelőtt volt utoljára kondiban), csupán odafigyel arra, hogy mit eszik, jógázik és heti egyszer egy órát fut.

Most pedig elkezdett ugrálókötelezni.


Kérdező, pajzsmirigy vizsgálaton voltál már? Mert lehet, hogy emiatt nem sikerül lefogyni.


Miket eszel, mennyit, miket mozogsz és mennyit?Milyen magas vagy és hány kg? Leírnád ezeket légyszíves?

2021. ápr. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:
Miért tették át másik kategóriába a kérdésemet????
2021. ápr. 1. 13:54
 23/39 A kérdező kommentje:

Igen, már korábban írtam, diagnosztizált, krónikus és elég extrém anyagcsere-zavarom van. Emellett alacsony is vagyok.

Orvosi diétán élek, mozgok mellette, így érem el, hogy "csak" ennyi legyen a felesleg. Egy átlagos ember életmódjával, normál étkezésével nagyon hamar 30-40 kilóval több lennék...

A "focista alkat" olyasvalami, ami nekem csak álom.


Amúgy sajnos áttették menet közben a kérdésemet az eredeti kategóriából, így már használhatatlanná vált számomra.

2021. ápr. 1. 13:59
 24/39 anonim ***** válasza:
23%

Mi azaz orvosi diéta és mi az a mozgás?

Kérlek ne kelljen már harapófogóval kihúzni belőled mindent?!


Részleteket please!!!

2021. ápr. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
79%

#21 Igen, erre írtam, hogy ez nagyrészt szerencsés genetikán múlik, ha nem edz az ember minden nap. A párodnál is ez a helyzet.

Itt most persze nem a brutális túlsúlyról beszélek, de a kérdező azt írta, akkora a hasa, hogy az INGBEN MÉG NEM LÁTSZIK, ergo nagyon nem vészes túlsúlyról diskurálunk.

A legtöbb férfinek nincs 36 évesen lapos kockahasa, mégis tetszenek a nőknek, szóval ez nem egy élet-halál kérdés. És ezt huszonéves, lapos hasú nőként írom.

2021. ápr. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
11%

#25

Nincs olyan, hogy szerencsés genetika. A genetikán nagyon kis százalék múlik csak, viszont olyan van, hogy valaki tudatosan odafigyel arra, hogy mit eszik, nem zabál össze-vissza minden szemetet.


A fogyás, súlytartás 70%-ban az étkezéseb, 30%-ban a mozgáson múlik.

2021. ápr. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
Ui.: A betegség miatti hízás és fogyás mindig külön kategóriát képvisel.
2021. ápr. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:

Többnyire teljes kiőrlésű gabona, növényi rostok. Az egészséges felnőtt férfi napi kalóriabevitelének kb. a negyedével számolva.

Húsból, sajtból, tojásból, fehérjéből csak akkor és annyi, amennyire a szervezetem jelzi, hogy szüksége van, de szigorúan kenyér nélkül. Ez eléggé ad-hoc, a szervezetem jelzéseit figyelem.

A tej sajnos nagyon ritka luxus, mert különösen hamar hízok tőle.


Kb. ennyi.

A mozgás a napi mozgás és emellé sport. Ez több minden lehet, nem csak egyféle sport érdekel, kardió, kondi, workout, kosár, foci, ha lenne kivel játszani, vívás, tenisz is jöhetne, azt is szeretem. Sajnos ez viszont úgy van, hogy minél több a felesleg, annál nehezebben sportolok, mert utálom, ahogy lötyög a háj közben a hasamon... :D

Általában először visszafogyok csak diétával annyira, amennyire már kellemesen érzem magam sport közben, és utána kapcsolok rá a mozgásra.

2021. ápr. 1. 14:31
 29/39 A kérdező kommentje:
ja, és persze a hús alatt csak baromfihúst és halat értek, vörös hús soha, de ezt mondanom se kell szerintem.
2021. ápr. 1. 14:35
 30/39 anonim ***** válasza:
68%
Legyen erőd és kitartásod elérni a kitűzött célodat. Sose add fel. Légy pozitív. Ha valamit elhatározol, teszel is érte, akkor az valóra fog válni. ☺️
2021. ápr. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!