Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Sajnos alkatilag hajlamos...

Sajnos alkatilag hajlamos vagyok a hízásra, és van némi súlyfeleslegem. Igyekszem olyan szinten tartani, hogy ruhában nem látszik hogy van pocakom, csak ruha nélkül. Jogosan érzem magam így is taszítónak, gusztustalannak? Félek ismerkedni.

Figyelt kérdés
35 körüli srác

2021. ápr. 1. 13:08
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
0%
Hu lehet már valaki írta, de nekem a 35 körüli SRÁC a gusztustalan. Férfi vagy.
2021. ápr. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:

#31, lehet, hogy nem magyar az anyanyelved, de a magyarban a srác nem a fiú szinonímája, hanem a fiúé is, és a veled egyidős férfié is.

50 évesen az ötven évesre is mondhatom, hogy srác. 25 évesen meg bőven mondhatom magamra is.

Hallottam már 80 éves nagymamát is a 60-as nőt csajnak titulálni. A csaj és a srác viszonylagos megnevezések a magyar nyelvben, nincsenek korhoz kötve.

Nem mondta senki, nem is fogja, mert csak neked ilyen szörnyen prűd a gondolkodásod...

2021. ápr. 1. 22:27
 33/39 A kérdező kommentje:
bocs, 35, elírtam.
2021. ápr. 1. 22:27
 34/39 anonim ***** válasza:
100%

"Nincs olyan, hogy szerencsés genetika."


Hm. Hát én konkrétan duplaannyit ettem, mint a lakótársam, és ő volt 104-106 kiló, főleg lábra és fenékre hízott és nagyon szerencsétlenül, én meg akkor voltam 65 kiló, mindketten 170 cm körüli magassággal. Ráadásul én borozgattam esténként, sör, nasi. Ő meg bicajjal, gyalog járt mindenhová. Mégis őt nézték zabagépnek, holott egészen kis adagokat evett. A gyerekkori fotóin is hurkás volt és a lába vaskosabb.

Vagy ott van öcsém, ő még durvább. Ő meg éjszaka háromszor is eszik, pizzát csinál magának, melegszendvics rengeteg sajttal, és anorexiásnak hiszik. Nem skinnyfat, szikár.

Tehát a genetika azért számít. Nyilván nem lehet mindig erre fogni.

2021. ápr. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
"Nem mondta senki, nem is fogja, mert csak neked ilyen szörnyen prűd a gondolkodásod..." A prűd az teljesen más jelent...ha már magyar az anyanyelved.
2021. ápr. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:

De tessék, nyelvész úr:


[link]


Srác. Balassa (1940.) jassz nyelvi szónak jelzi, 'gyermek', 'kölyök' jelentéssel.

Gyermekkoromban, a század elején, a srác még 'csibész'-t jelentett, és sértő szó volt.

Használati köre — tudomásom szerint — nem is terjed t túl a diáknyelven és a „csibészek" világán. Ma má r csaknem köznyelvi szó, és elvesztette származásának hangulatát. Jelentése egyszerűen : 'kisfiú'.

2021. ápr. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:
Jó, akkor mondjuk úgy, hogy rugalmatlan, ha úgy jobban tetszik neked. De ha egy 35 éves férfit szerinted nem lehet srácnak nevezni, az is a prüdéria egy formája, végtelen és értelmetlen szertartásosságra vall - ami szíved joga, és magánügyed, csak nem kell másokat letorkollni érte.
2021. ápr. 1. 22:40
 38/39 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 A kérdező kommentje:

Tisztelt #36!


Most olvastam el az utóbbi bejegyzését. Ha valóban a század (gondolom, a XX.-ra gondol) elején volt gyerek, az megmagyarázza, hogy esetleg másképp értelmez egyes szavakat, mint én, hiszen a legtöbb ember fiatalon szocializálódik, és aztán egész életében a fiatalkorában aktuálisan használatos magyar nyelvet beszéli. Teljesen megértem Önt, és elnézést kérek, amiért prűdnek és rugalmatlannak neveztem, mivel azt feltételeztem, körülbelül velem egykorú lehet, és abban az esetben valóban annak is tűnne a véleménye, az életkora tükrében viszont teljesen érthető. Nekem magamnak is sokszor idegenül hat a mai kamaszok nyelvezete, néha pedig egyenesen bosszant a rengeteg fölös angol kifejezés benne, amit magyar szavak helyettesítésére használnak, pedig én még csak 35 éves vagyok...


Ezzel együtt a mai élő, beszélt nyelvben tényleg árnyaltabb már a srác szó jelentése, mint ahogy Ön gondolja, vagy a jó néhány évtizede kiadott szótár írja. Fel is tettem róla egy kérdést szavazással, mert kíváncsi voltam, mi az emberek véleménye a dologról. Ha gondolja, nézze meg, én is érdeklődve várom az eredmény alakulását.


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__nyelvek_..


Minden jót, és főleg jó egészséget kívánok Önnek!

2021. ápr. 1. 23:52
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!