Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hogyan fogadhatnám el magam?

Hogyan fogadhatnám el magam?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem én vagyok a legszebb a világon. Sosem láttam magam szépnek, és igen, van egy kis problémám az önelfogadás terén, amin próbálok dolgozni. Az utóbbi időben képes voltam még szépnek is látni magam, próbálva hinni az embereknek, akik többségben a családom és a barátaim, akik vagy megszokták már a képem vagy csak nem akarnak megbántani. De. Bejött a kamerás időszak és kiderült, hogy nem azt látja a másik, amit én a saját kamerámban. Én azt látom, amit a tükörben, szóval nem azt, ahogy az emberek engem látnak. És őszintén, nem hittem volna , hogy ennyire felemás az arcom. Azt tudom, hogy felemás mosolyom van, de nem hittem volna, hogy a fordított tükörképemen azt látom viszont, hogy az egyik része sokkal lejjebb van. Orr is kicsit ferde, illetve szemem sincs egy vonalban. Oké, még ezt el tudnám fogadni valahogy. De azt, hogy a fejem is ferde... úgy értem h tényleg, elhajlik az egyik irányba, a jobb profilom, ami az előnyösebb, ott kissé "kockasabbak" a vonalaim, balon meg hegyes. És tudom, hogy minden embernek asszimmetrikus az arca, én is letükröztem a sajátomat, és hihetetlen, mintha két külön arcom lenne így.

Tökre elkeseredtem, mert ezek szerint így nézek ki, így látnak az emberek, és ezzel most szembesülök először. Letukroztem a fényképeket is, és ugyanaz a látvány. Lehet, hogy most kesergésnek hangzik, de teljesen összetörtem, mert egyszerűen nem tetszik a látvány, kész borzalom, mégis hogy lehetne elfogadni? Azon kívül hogy nincs más választásom, mert ezt dobta a gép, de korábbi évekhez képest azt látom, hogy folyamatosan torzulok el.


Kérlek titeket, hogy mocskolódó kommentek ne jöjjenek.

(Direkt raktam a Szépség kategóriába, mert így sminkkel is nevetségesen nézek ki, bár most hogy leírtam, lehetne inkább a pszichológiában...)



2021. ápr. 9. 16:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Oh ne butáskodj, képen senki sem úgy néz ki mint élőben.

Most volt a tabló fotózáson, konkrétan olyan borzalmasak lettek a képek, nem is hasonlítok magamra:D

A képek nem feltétlen tükrözik a valóságot, van olyan aki jól tud pózolni, fotogén, az képen sokkal szebb lesz.

Senkinek sem teljesen szimmetrikus az arca. Emiatt ne keseredj el.

Emiatt ne keseredj el.

2021. ápr. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak ferdén tartod a fejed. Nem viccelek, én kamerában vagy 20 percig tollászkodtam, hogy hátha ez a bajom, és nagyrészt igen. Ha csak ez áll fenn, akkor senki sem veszi igazán észre a felemásságot.
2022. febr. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szerintem sose fogod elfogadni önmagad. Akiknek van egy egészséges önbizalmuk nem foglalkoznak ilyenekkel, hogy esetleg ferde az arcuk. De tudom miről beszélsz..az egész eddigi életemet végig kíséri az, hogy rondának látom magam. Hiába van jó alakom az arcom nem fog tetszeni valszeg soha. A fejünkben van a probléma sajnos. Pszichológus biztis segítene szerintem egyedül sose jutsz /jutunk túl ezen. Főleg,hogy vannak sajnos dolgok amiken nem tud az ember változtatni.
2022. ápr. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!