Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mi számít átlagos külsőnek?

Mi számít átlagos külsőnek?

Figyelt kérdés
Olvastam itt kérdéseket, és majdnem mindenki átlag felettinek vallotta magát. Szerintetek ki számít annak?

2021. ápr. 15. 13:32
 1/4 anonim válasza:
100%
Mindenkinek más az átlagos külső. Ha gyermekkorodban az anyád meg az apád úgy nevelt, hogy aki kancsal vagy testileg fogyatékos az nem normális, akkor nagy valószinűséggel te is ugyan ilyen gondolkodási móddal fogsz élni.
2021. ápr. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az átlagon felüli kinézet olyan, amiben van valami ritka, különleges vonás. Például ritka árnyalatú szem, vagy mondjuk vörös haj, érdekes arcszerkezet, ilyesmi.
2021. ápr. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az átlag az ami mellet elsetálsz az utcán, olyan amiben nincs semmi extra, tehát szokvanyos. Nincs benne semmi kirívó (mármint ezt nyilván csak a külsősegekre értem. Szerintem gondolkodás szintjén az átlag ember túlzottan nagy jelentőseget tulajdonít mások véleményének és tart a külső megitéléstől. A kapcsolatai és más emberek reakciói határozzák meg és validalják az identitasának nagy reszét. Azért tesz vagy nem tesz valamit mert az a hagyomány a szokas vagy a divat. Szereti a kényelmet ezért nem megy szembe az árral, inkább csak sodródik és alkalmazkodik a változásokhoz. Ha önmagát vagy másokat kell meghataroznia csak merev sémákban gondolkozik és kategorizál. A igényei megfelelnek az éppen aktuális normáknak, és a mainstream kultúrat fogyasztja)


De az átlag kontextus és kultúra függő is. Pl hetköznapokon lehet megfordulnak egy alternatív stílusú ember után az utcán ugyan akkor egy koncerten az illető bele olvad az öltözködésével a tömegbe.

Ugyan ez igaz a természetes szőke hajra, törökországban vagy mediterránabb helyeken megnézik miatta az embert de pl svédországban ahol ez tök átlagos nem kelt feltünést. A sort még lehetnefolytatni a végtelenségig.


Átlag feletti az ami ritka és szokatlan.

Lehet akár egy nagyon szép esztétikus külső is vagy szokatlan külső jegy ami átlag felettivé teszi az illetőt.

De nem szabad csak a külsősegekre koncentralni. Nyilván ez a leg szembetünőbb, de valakit a személyisege az érdeklődési köre az intelligenciája, az empátiája és a tehetsege is átlag felettivé tehet.


Sosem voltam a tipikus átlag. Nyilvan vannak átlagos jellemvonasaim de úgy összességében mind a külsőm mind pedig a személyisegem eltér a számomra és a környezetem szamára átlagnak tekintett halmaztól.

Szerintem viszont ez se nem pozitív se nem nagatív dolog. Talán abból a szempontból nehéz nem átlagnak lenni, mert így nehezebben tudsz kapcsolódni a többi emberhez mivel nem nagyon értenek meg, furának tartanam és sokan kapásból beskatulyáznak és megitélnek. Emiatt jobban bevagyok zárkózva a világomba.

2021. ápr. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól sejtem, akkor a kérdező itt a szépségre gondolt, mint átlag feletti vagy alatti külső. Az az átlag feletti, akit a legtöbben szépnek tartanak, többnyire megfelel a társadalom által megformált aktuális szépségideálnak. Nyilván ez mindenkinél személyre szabott, hogy kinek mi tetszik, de mégis mindig van egy séma, akiket az emberek között többen tartanak szépnek, átlagon felettinek. Ez most olyan pl, hogy Kyle Jenner átszabatta az arcát, ami egy teljesen átlagos női arc volt, aztán hirtelen ő lett a világ legkeresettebb modellje. Persze egy jó plasztikai sebész és sok sok pénz segítségével nem nehéz átlagon felüli külsőt varázsolni. (Azt inkább hagyjuk, hogy fog majd kinézni X idő múlva). De ez csak egy példa, sok ember természetesen is átlagon felüli szépséggel rendelkezik.
2021. ápr. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!