Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Szerintetek is zöld szemem?

Szerintetek is zöld szemem?

Figyelt kérdés

Mindig azt mondták, hogy szürke vagy libafoszöld, de szerintem tényleg zöld, csak egy sötétebb árnyalata.


Szerintem zöld, de ha beírom a keresőbe, hogy "sötétzöld szem", akkor hasonlót se ad ki.

[link]


Esetleg lehet valahogy világosítani rajta?



2021. ápr. 21. 09:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Eloben kene latni, mert a telomon szurke, laptop monitoron meg barna. 🤣
2021. ápr. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kevert színű. Messziről zöldes összhatású, ha részleteiben nézem, akkor elég keverék. Van benne szürke, sárga, valami világos a pupilla körül, zöld és az írisz szélénél kicsit barna is.
2021. ápr. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1 nem tudom hogy milyen, de 100% nem barna


Amúgy bocsi, most vettem észre hogy értelmetlenül írtam ki

2021. ápr. 21. 12:32
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát én úgy látom, hogy a pupilla körül barnás, aztán van benne egy szürkésebb folt, kívül meg libafoszöld.
2021. ápr. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
És lehet rajta valahogy világosítani, hátha zöldesebb lesz?
2021. ápr. 21. 13:37
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Itt olvastam, hogy van, akinek nyáron a naptól világosodni szokott + korral megy rá ilyen fátyolos réteg, amitől világosabb, de úgy a színe is homályosabb, kevésbé élénk lesz.

Szerintem ne akard megváltoztatni a színét, jól néz ki így is😇 az én szemem is ilyen fura fúzió a barna és zöld között, hol ilyennek tűnik, hol olyannak, örülj neki, hogy egyedi színe van, bár tudom, bosszantó tud lenni, hogy a "milyen színű a szemed?" kérdésre nem tudsz egyértelmű választ adni.

2021. ápr. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Úgy tudom a keverék színek gyakoribbak, mint a tiszta színek, meg zavaró ez az árnyalat, mert a legtöbb embernek a libafoszöld jut először eszébe.
2021. ápr. 21. 13:45
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

Nekem nem a libafos jut róla eszembe, hanem valami varázsfőzet, ami haragos zöld és a tetején buzog valami halványabb gőz és kissé arany fénnyel világít a zöld része.

A keverékek gyakoribbak talán, de tudod mi bennük a jó? Ahány ember, annyi féle képpen tudnak eloszlani a színek a szemben. Plusz a szemforma, csillogás, szemfehérje színe, szempillák, smink, szemöldök, arc... stb miatt mindenki kicsit egyedi.

Semmivel se lennél értékesebb, jobb ember, ha tiszta zöld szemed lenne.

Régen én is nagyon nyomtattam ezt a "az én szemem zöld" dumát, de rájöttem, hogy a mogyoróbarna jobb szó rá. Ezt elhiszik, világos, barnás színe van, zöldes, sárgás-narancs árnyalatokkal. Néha ilyen, néha olyan, de én tök szeretem, hogy mindig változik, függően évszaktól vagy épp fénytől, hangulattól.

Szerintem szeresd meg a szemed, biztos illik az arcodhoz! Műtéttel max kékre tudnád csináltatni, de az kockázatos (megvakulhatsz), nem is lenne túl szép az eredmény.

Ha meg nagyon szeretnél zöld szemeket, vegyél kontaktlencsét és hordd néha, ha úgy érzed. Ez van, ezt kell szeretni. 🤷‍♀️

2021. ápr. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem gondolom hogy jobb ember lennék, csak ez a fajta szem nem illik hozzám, világosabb jobban illene.
2021. ápr. 21. 14:27
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmi esetre sem libafos. Szép szemed van, kevert szemszín. A magyarban nincs rá kifejező szó, angolul talán hazel green-nek lehetne hívni.

Létezik egy viszonylag új lézeres kezelés, amely eltávolítja az írisz elülső részében található melanint, ami a barna, ritkábban sárga szemszíneket adja. Azonban elég költséges, 1-1,5 millió Ft, és Magyarországon nem csinálnak ilyet, csak néhány helyen a világon pl. Spanyolország, Mexikó, Törökország. A török klinikákról elég rossz véleményeket olvastam. A kezelés eredménye egyébként megjósolhatatlan. Nem tudsz konkrét színt, árnyalatot választani, csak az biztos, hogy világosabb lesz a szemszín, de hogy az esetedben világos zöld, kék vagy szürke, az csak utólag derül ki. Valószínűleg egy kezelés elég lenne, mert nincs sok melanin a szemedben. Ha megér neked ennyit. Én elégedett lennék ilyen szemszínnel.

2021. ápr. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!