Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Fülbevaló szúrása vagy lövetés...

Fülbevaló szúrása vagy lövetése fáj jobban a porcba? Valakinek tört már el/repedt el a porc a fülébe, mikor lötték a fülébe?

Figyelt kérdés
Helix piercinget akarok lövetni, de azt olvastam, hogy nem szabad lövetni, csak szúrni. Viszont nagyon sokan mondták, hogy nekik lőve lett, és semmi probléma nem volt vele utána.

2021. máj. 17. 08:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sajnos láttam már többeket, akiknek a belövés után nagyon durván deformálódott a porc.

Persze nem mindenkinél lép fel ez így. Viszont a lőtt fülbevalók lassabban gyógyulnak, illetve nem mindig egyenesen állnak.

Van lőtt helixem, van szúrt is. Hidd el, tudom. A lőttel nagyon sok bajom volt mire rendbejött, míg a szúrt relatív jól gyógyult.

2021. máj. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És még azt szeretném kérdezni, hogy mit ajánlotok első piercingnek, karikát vagy valami egyszerű, lapos talpút? Vagy teljesen mindegy?
2021. máj. 17. 11:17
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A belövőpisztoly sokkal jobban roncsolja a szöveteket, mint a tű, ezért jobb szúratni. Elsőre extra hosszú szárú egyenes ékszert válassz, mert be fog dagadni a seb, kell neki egy kis mozgástér. A teljes gyógyulás után kicserélheted karikára, de ezt a piercer úgyis el fogja magyarázni.
2021. máj. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szúrva lett majdnem 1 éve és teljesen jól van, viszont a húgom majdnem 1,5 éve lövette és azóta is gyullad neki. A te döntésed de a helyedben kerülném a fülbelövést
2021. máj. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 ReGina... ***** válasza:
92%

Mindenképpen szúrasd, és egyenes szárú talpas ékszerrel kezd lehetőség szerint titánból.

Nekem is van kb 8 hónapos, teljesen jól van persze még nem 100% de ez lassan gyógyuló pc. mivel porcos.

De napközben teljesen elvagyok vele.

2021. máj. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fájdalom szempontjából is jobban jársz a szúrással. Maga a szúrás picit jobban fájhat, mint a lövés, viszont a gyógyulási folyamat (ami fájdalommal jár) biztos, hogy jobb lesz.
2021. máj. 20. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!