Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Nem gyógyuló fülpiercing?...

Nem gyógyuló fülpiercing? (többi lenn)

Figyelt kérdés
Lassan 4 hónapja szúrattam plusz 2 lyukat a fülcimpámba. (könyörgöm, az egyik leggyorsabban gyógyuló, legszokványosabb piercing) Azóta nem akar begyógyulni, főleg amelyik feljebb helyezkedik el. Ki is kellett cseréltetnem, mert mint kiderült, túl rövid volt a szára (ennyit arról, hogy jó piercerhez mentem elsőre...) 3 hét eltelt mióta kicseréltettem (a Swastikába mentem cseréltetni), persze szebb és lenyugodott valamennyire, de még mindig nagyon nem az igazi. Mit tehetnék? Vegyem ki? Megint cseréljek ékszert? Nincs begyulladva, csak viszket, piros és fáj ha valamivel véletlen hozzáérek.

2021. máj. 18. 14:59
 1/4 ReGina... ***** válasza:

Mivel kezeled?

Porcos részt érintette?

Mert ha Igen, akkor egyáltalán nem meglepő, hogy sokáig gyógyul. A porcos pc.k akár 1 évig is gyógyulhatnak.

Ha viszket az nem baj, az azt jelenti, hogy gyógyul.

Nekem 8 hónapja van helixem, a fül felső részében. És igen még mindig érzékeny nyomásra, de ez normális.

Kezeld esetleg octinosept.el vagy dermazin, betadin, sós vizes oldat vagy teafaolaj, esetleg ha gyulladás van akkor hidrogén-peroxid is segít.

Milyen típusú ékszer van benne? Egyenes szárú? Talpas? Karika? Banán? Milyen az anyaga? Orvosi fém vagy arany vagy titán.

Legjobb lenne az egynes szárú, talpas, titán ékszer.

2021. máj. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy ért porcot, persze én ezt magamnak nem érzem. Egyenes szárú, talpas, orvosi fém ékszer van benne, és octenisepttel kezelem az elejétől fogva. Remélem meggyógyul, bár szerintem nem normális egy fülcimpánál ez az egész hiszti :D
2021. máj. 18. 18:23
 3/4 anonim válasza:
100%
Ha nimcs begyulladva, de viszket és piros (csalánszerű kiütés) akkor nagy valószínűséggel fémallergiád van. Próbálkozz titán ékszerrel.
2021. máj. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Esetleg én még annyit tudok javasolni, hogy próbáld meg nem piszkálni, illetve próbálj meg minél kevesebbszer hozzá érni a kezeddel (mert akkor legalább annyival kevesebb piszok, meg baci kerül a sebbe). És még ha lehet akkor inkább ne feküdj/aludj a fejed azon oldalán.

Hátha így egy kicsit gyorsabban fog gyógyulni

2021. jún. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!