Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Nem gyógyuló piercingre mit...

Nem gyógyuló piercingre mit ajánlotok? Kb.9 hónapja csináltattam a tragusomat és még mindig nem gyógyult meg teljesen. Mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés

Azóta is rendszeresen fertőtlenítem, most elkezdtem kamilla főzettel borogatni, ettől javulni látszik. Az is közre játszhat, hogy mindig csak azon az oldalamon fekszem, amelyiken a tragus van. Anno a köldökpiercingem is majdnem egy évig gyógyult, de már teljesen rendben van. Ilyen fajta volnék? Normális ez? Mert nem hinném, többi ismerősömnek olyan hamar meggyógyult. Szerintetek az jót tenne, ha kivenném és jól átfertőtleníteném a lyukat és az ékszert?

Köszönöm a válaszokat.



2014. okt. 28. 12:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen fajta vagy, lehetséges, hogy allergiád van a fémre.. Amúgy elég prolis dolog ez a piercing.
2014. okt. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mivel orvosi fém az ékszer, ezért nem hinném, hogy allergia. Olvastam, hogy a porc gyógyulása akár egy évig is eltarthat. Nagyon bízom benne, hogy az esetemben csupán erről van szó.
2014. okt. 28. 12:59
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a helixem egy évig érzékeny volt, de azóta abszolút nem érzékeny. Belefér, hogy még mindig gyógyul :)
2014. okt. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Orvosi fémre is lehet allergiád, viszont a porcos ékszerek alapvetően nagyon lassan és rosszul gyógyulnak. Esetleg cseréld le egy titán ékszerre. Kezeld octenisepttel (a kamilla mellett) és próbálj ne azon az oldalon aludni. Piszkáld minél kevesebbet és ne bedugós fülhallgatót használj.

Alapvetően ezek segítenek gyorsabban gyógyulni.

Ha kiveszed, lefertőtleníted mind az ékszer, mind a lyukat, attól bajod nem lehet, de ne feledd, kivenni könnyebb, mint visszatenni. Szóval azt inkább segítséggel tedd meg.


Remélem segítettem.

2014. okt. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm. :) Beszéltem bőrgyógyásszal is, aki azt mondta, hogy a legújabb kutatások szerint az arany az, amit a legjobban tolerál a bőr.

Sajnos a másik oldalon való fekvés nem megoldható, ugyanis nem tudok úgy elaludni.

Octenisept-tel kezelem egyébként a kezdetek óta és most már kamillával is. Vettem Tetrán kenőcsöt is most, azt is kipróbálom.

2014. okt. 30. 10:34
 6/11 anonim ***** válasza:

Ui: Azt a fémet tolerálja legjobban a test, amelyik a legkevésbé reakcióképes a testen belüli vegyületekkel.

Ezek a nemesfémek. Nehezen reagálnak (általában), így jók. A titánt azért használják orvosi műtétekben is, mert erős, szilárd anyag. Drága ugyan, és az arany is drága, de az arany nem felelne meg annak, hogy erős.

A tiszta 24 karátos arany az, ami nem reagál a testtel. Szóval ha 24 karátos arany ékszert raksz bele, akkor jól fogja a tested tűrni. (ez már eléggé párszázéves kutatás eredménye) Viszont ne feledd, az arany nehéz. A súly miatt is lehet gond és gyulladás, nem csak az anyag miatt.

Az aranyat 22-20-18 karátos változatban is kapni ékszerként, de azok már ötvözöttek. Legtöbbször ezüst van benne, de akadhat benne más is. Nikkel, króm, mangán, stb. Itt az ötvözőanyagokra a test már választ vált ki ami okozhat gyulladást.

A titán ékszert általában nem ötvözik semmivel sem. A titán is nagyon nem akar reagálni, de olykor előfordul, hogy reagál a testeddel. (százezer emberből 1 talán)

A PVD ékszerek is jók, azok bevont ékszerek, amin a bevonat antiallergén (általában titán vagy nióbium asszem)

Viszont a legantiallergénebb, ami könnyű is, az a szilikon ékszer. Plasztik, tehát műanyag. Nem nagyon akar reagálni semmivel sem és pille könnyű. Sokan használják ilyen macerásabb ékszerekhez.


Remélem hamar meggyógyul és élvezed viselését ;)

Minden jót!

2014. okt. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
a tragusom nekem is nagyon lassan gyógyult,sőt miután begyógyult volt,hogy hólyag nőtt köré amit tűvel szurkáltam ki(és nem vízhólyag volt) . Szerintem is ilyen fajta vagy. Ezek a piercingek már csak ilyenek:P
2015. febr. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hasonló problémám van. Végülis mi történt a tragusoddal?
2021. jan. 24. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
8-as, meggyógyult az enyém. Szerintem kb. 1 év kellett neki, de azóta is problémamentes. Nekem lassabban gyógyult, mint az átlag, szóval kitartást!
2021. jan. 24. 19:32
 10/11 anonim ***** válasza:
8-as vagyok nagyon köszi hogy válaszoltál most megnyugtattál. Nem tudom hogy neked is ilyen lilás holyagok jottek ki ujra meg ujra. De már csak 5 hónap és letelik az egy év. :D
2021. jan. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!