Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Újra kell szúrni a fülpiercing...

Újra kell szúrni a fülpiercingemet?

Figyelt kérdés
4 hónapig hordtam a fülpiercingemet, aztán váratlanul begennyesedett, és ezért kivettem. 3 nap alatt totál beforrt a lyuk, amikor megtapogatom, egy kis , kemény csomócskát érzek a lyuk helyén, de nem fájdalmas.Nekem végig fájdalmas volt az ékszert viselni, amíg bent volt, feküdni sem tudtam rajta, de gyulladás nem volt. Mióta kivettem, 3 napja, és lement a gyulladás, már tudok rajta feküdni újra. Lehet, hogy rossz helyre bökte a piercinges, azért nem volt igazán jó sosem?

2021. jún. 29. 15:00
 1/5 ReGina... ***** válasza:

Porcot érintette ? Milyen anyagú az ékszer ami benne volt? Nem volt kitéve traumának ?(nyomás, beakadás, ütés) Milyen fajta az ékszer? (Talpas, egyenes, karika,banán stb)

Ezek azok ami miatt valószínű hogy egy ilyen probléma élőjön.

Ha nem.megy már bele és szeretnéd továbbra is hordani akkor újra kell szuratni.

2021. jún. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, érintette. A legsilányabb minőségű fülbevalót tették bele, bogyófejű, egyenes, aminek hátulról olyan ráhúzható, pillangószárnyszerű vége volt, mint a közönséges fülbevalóknak. Utáltam, mert nem emlékeztetett piercingre, és sztem nem bírta a fülem az anyagát. Hátul, a vége meg még hegyes is volt. Titánium piercinget szeretnék, ha újraszúratnám, csakis azt, de nem találok ilyen webshopot, ahol upper-lobe titánium piercinget lehet rendelni.Eddig csak golyós karikákat, orrpiercinget, és mikrodermált találtam titániumból. Ha visszamegyek a piercerhez, aki először szúrta, csak ugyanazt tudja újra beletenni, amit utáltam, és nem bírta a fülem sem. Mit tegyek?
2021. jún. 30. 11:53
 3/5 A kérdező kommentje:
Sajnos azt nem tudom elérni, hogy ne aludjak rajta.Rossz mindig ugyanazon az oldalon feküdni.:( Sérülés,ütés, egyéb semmi nem érte.
2021. jún. 30. 16:40
 4/5 ReGina... ***** válasza:

Keres rá a barbell ékszerekre.

Ha elmész egy normális helyre ahol nem lövik hanem szúrják, mond hogy egyenes szárú, talpas titán ékszert szeretnél.

Azzal nem lesz gond.

De ha porcba megy vagy érinti számíthatsz rá, hogy sokáig gyógyul és akár a miatt is élőjön hogy rajta alszol.


Nekem már 10 hónapja megvan a felső porcban egy helix piercing.

És még érzékeny ha nagyobb nyomás éri, én kb 4 hónapig egyáltalán nem aludtam rajta, legalábbis nagyon nagyon próbáltam.

Ez ilyen ezzel jár, valakinek 3-4 hónap valakinek 6 nekem kb 1 év lesz szerintem, és ez még teljesen normális.


Kezeld oxctinosept sprével ezt ajánlják a legtöbbször.

Vagy ha nagyon gyullad hidrogén-peroxid 3%-os is jó rá.

Vagy dermazin, tertrán.

2021. júl. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettél. Úgy döntöttem, hogy ha nekem ilyen sok macerával jár a porcos fülpiercing, akkor inkább lemondok róla. Nekem egy fülpiercingnél fontosabb, hogy tudjak feküdni mindkét oldalamon. Mégegyszer kösz!:)
2021. júl. 1. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!