Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül egy szemüveglen...

Mennyibe kerül egy szemüveglencse csere? +1 kellene

Figyelt kérdés
Vettem anyukamnak egy szemuvegkeretet de ebbe csak clear lencse van. Mennyibe fog kerulni neki kb a lencse csereje?
2021. dec. 18. 16:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát az a lencse típusától,erősségétől függ.Az az optika ahová én járok pl.fél áron adja a lencsét,ha új keretet is vásárolok.Így 40 helyett 20 ezer.
2021. dec. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%

50 ezer körül, de lencsétől függ. Egy multifokális pl. 100 fölött is lehet könnyen.

De ha valami olcsó keret, nem is fogja kibírni és hozott anyagra egyébként se vállalnak garanciát az optikák.

Plusz próba nélkül keretet venni elég rossz ötlet volt, bocsi.

2021. dec. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Most cseréltettem lencsét egy már meglévő keretben 15000 volt. (Sima egyszerű lencse, semmi extrát nem kértem.)
2021. dec. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

2. Mar bocsi de mibol gondolod hogy egy olcso keretet vettem? Ugyanugy kaphato az optikakban is az a keret csak en megvettem elore neki, nem kell garanciat vallalniuk egyszeruen csak tegyenek bele egy olyan lencset ami megfelelo semmi extra. Nem hordja egesznap csak ha olvasnia kell stb.

Vagy szerinted ha osszekarcolodik egy lencse azt mar nem lehet kicserelni ?! Eleg hulyeseg amit irtal, ha ez igy lenne nem arulnak oket.

Utolso koszi a hasznos valaszt. :)

2021. dec. 19. 05:45
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

Tapasztalatot írtam, de nyilván jobban tudod, azért itt kérdezed meg és nem ott, ahol vetted a keretet. Ugye?

Hozott/használt keretben természetesen cserélnek lencsét, ha az állapota engedi (ugyanis a műanyag keretek pl 2-5 év alatt elérnek általában, a nullás bolti díszkeretek meg gyakran eleve alkalmatlanok), de nem vállalnak rá garanciát. Magyarul belecsiszolják a lencsét, és ha berakásnál törik a keret, akkor pech, kifizeted a lencsét akkor is, csak nem lesz szemüveged, mert a hozott anyag hibája. Jó esetben másik (kisebb) keretbe bele tudják csiszolni amúgy, csak akkor vegyél/vigyél megfelelő keretet. (És mivel nem ott költötted a pénzt, a feláron túl lehet nem is bánnak majd a kerettel különösen óvatosan).

15 ezerért általában alap, rossz minőségű lencsét adnak, rendszeres használatra nem ajánlom senkinek, hogy ezen spóroljon. De nyilván ezt majd anyukád dönti el.

A legtöbb optikában néhány alap bevonattal sajnos 40-45 ezer simán van egy pár lencse, plusz ha nem helyben veszel keretet, 5-10k a csiszolás és munkadíj.

Nyilván kisebb eltérés lehet, de nagyon drága dolog lett egy szemüveg. Párom tök átlagos szemüvege vidéki optikában 130 volt kerettel, ha valami spécibb kell, 200 simán ott marad. Én csak monitorhoz csináltattam nullás szemüveget, hozott kerettel, több helyet végigkérdezve jött ki a fenti összeg. Le lehet pontozni, de ez a helyzet, nyilván ha nem muszáj, nem a látásán spórol az ember.

Bár nem tudom miért neked fáj, nem te fogod fizetni a fentiek alapján.

A szándék szép volt részedről, de ne sértődj meg, ha anyukád végül másik keretet választ, mert úgy olcsóbban jön ki vagy ha pénz szűkében van, később csináltatja meg.

Azért nem véletlen csak olyan akciót hirdet minden optika, ami keret és lencse egyidejű vásárlására szól... Nekik az az üzlet.

2021. dec. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3


Miért lenne rossz minőségű a lencsém?

Azért, mert nem beszéltek rá a felesleges plusz rétegekre, amire a barátnődet igen?

Teljesen hülyeség, amiket írsz. Attól, mert drága valami, még nem egyenlő azzal, hogy minőségi.


Jó pár éve használom a nagy szakértelmed szerinti, rossz minőségű lencséket... és teljesen meg vagyok vele elégedve.


Megengedhetném a drágább lencsét is, ami vékonyított, sötétedő és ilyen- olyan felesleges réteggel van megáldva, de semmi szükségem ezekre.


A plusz rétegekről meg annyit, hogy ha nem mindennapos használatra van a szemüveg, akkor teljesen felesleges. Legelső szemüvegemnél még én is hagytam magam és rá is beszéltek, azóta egyszer sem kértem és soha semmi bajuk nem volt a lencséknek.

2021. dec. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
33%
A "kérdező kommentje" miért nem tartalmaz ékezetes betüket? Le lett tiltva helyesírásból?
2021. dec. 20. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!