Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Kontaktlencse fény hatására...

Kontaktlencse fény hatására látszódik h mű?

Figyelt kérdés
Sziasztok, kék szemem van, most fogok rendelni barna kontaktlencsét. Optikus látta a szememet, lehet. Azt hallottam h ha a pupilla összeszükül, látszik az eredeti szemszínem a pupillámnál. Ezt hogyan lehet elkerülni? El lehet valahogy?

2022. jan. 10. 21:48
 1/7 Noren1989 ***** válasza:
100%
Sőt, a kontaktlencse textúràja is làtszik.
2022. jan. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Nem találták még fel a változó átmérőjű kontaktlencsét. Sötétben meg ha kitágul a pupillád, homályosan fogsz látni. Az egyéb potenciális káros hatásokról nem is beszélve.

Tudom, hogy ízlés kérdése, de annyira örülnék, ha kék szemem lenne, elég sokan vannak még így. Inkább próbáld megszeretni az eredeti színt.

2022. jan. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarod takarni a szemszínedet?
2022. jan. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nagyon kevés színes kontaktlencsénél nem lászik, hogy ott van. Szinte mindegyiknek a textúrája, színezése, pupillánál lévő része megmutatja, hogy az nem eredeti szemszín. Nem is beszélve arról, hogy esetleg ha nagyon fényes helyen vagy vagy épp nagyon sötétbe, akkor a pupillád mérete változik és a kontaktlencse színezett része ugyanolyan marad.


Pl. itt látszik, hogy milyen egyértelmű ha kontaktlencse van valakin:

[link]


itt látszik, hogy fényes helyen, szűk pupillával mennyire nem tölti be a szivárványhártyát:

[link]

2022. jan. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Először is, azt olvastam, itt gyakorin, h ha barnára raksz kéket, látszik h mű, és nem fedi el. Viszont halvány színre erős szint raksz, akkor elfedi. Azért reménykedtem h nem lesz mű...

#2es milyen jó lenne ha feltalálták volna 🙂 mindenkinek más tetszik, nekem vmiért egyáltalán nem tetszik a kék. Szerintem a barna szebb. Persze a sötét barna szemű barátnőm meg a kéket látja szépnek :D

#3as azért mert nem tetszik.

#4es és jó kontaktlencsék sincsenek? Amiken nem látszik h mű?

2022. jan. 11. 16:25
 6/7 anonim ***** válasza:

5-ös:

Nagyon nehéz természetes hatásút találni, és jellemzően ami ilyen nem is átlag fogyasztói árba van.

Érdemes youtube-s review-eket nézni, ott jól látod, hogy mi-mennyire hat természetesen, de általánosságba elmondható, hogy a lencsék 90%-án legalább meglátszik.

2022. jan. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem világos szemet nehezebben fednek le a természetes hatású lencsék. Nekem a cosplaylencsék sem olyan szépek a világoskék szememen, mint azoknak, akiknek barna van :/
2022. jan. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!