Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Milyen borotvát vegyek elsőnek?

Milyen borotvát vegyek elsőnek?

Figyelt kérdés

Igen,mint minden lány életében nekem is eljött az idő amikor elkezdett szőrösödni a lábam,karom,hónaljam.


Anyám nem az a típus akivel ilyesmiről lehet beszélni.


Megpróbálok odafigyelni a környezetvédelemre,így eldöntöttem hogy eldobható szóba sem jöhet.


Ez a két borotva jött velem szembe:


1. [link]


2. [link]


Igen,mint láthatjátok az árkülönbség szembetűnő.


Mint mondtam,a környezetvédelem számomra prioritás így fontos tényező hogy minél tovább használhassam a borotvát.


Az első olcsó,de nem feltétlen jó hiszen műanyagból van. Ez azért is hagy maga után némi kívánnivalót mert ha tönkremegy akkor a műanyag kevesebb eséllyel jut el az újrahasznosításig.


A második teljesen fém,de jóval drágább is. Kétségem nincs afelől hogy örökélet plusz két hétig tudom majd használni de ha mégis tönkremegy akkor az nem okoz akkora gondot. (Mivel a fém végtelenszer újrahasznosítható anyag)


Szóval szerintetek az olcsóbbat de gyatrábbat,vagy a drágább jót vegyem?


(Bocsánat ha valaki érdekesnek találja hogy 6000 Forinton rugózom,zsebpénzből gazdálkodom ezért nekem ez az összeg is számít)



2022. jan. 16. 20:42
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Plusz az elsőnek még a csomagolása is műanyag ha jól látom....
2022. jan. 16. 20:43
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
Pedig ezzel szét fogod kaszabolni magad pláne ott lent. 3 pengéset vegyél ami cserélhető fejű, azzal is minimális szemetet termelsz. 1 olyan fej is jó vagy 2-3 hónapig.
2022. jan. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
46%
Ugyanaz a véleményem mint az elsőnek. Ne ezen kezdj el környezettudatosan élni. Ezzel csak megvágod magad, 3 pengés vagy több a legjobb. Cserélhető a penge, ami sokáig elég.
2022. jan. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
60%
Minden féle képpen 2,- vagy 3 pengés borotvát vegyél első alkalomra. Én nem vágtam nagyon meg magam 1 pengéssel sem annak idején, de #1 jól mondja, fő a biztonság!:) Egy borotva nem tud csak úgy eltőrni, még akkor sem, ha műanyag. Emiatt nem kell aggódnód, nem hinném, hogy kőből van a p1nád!;)
2022. jan. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
45%

Bocsánat, #2-esre gondoltam:)

(előző)

2022. jan. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

Zsilettpengés klasszikussal se ördöngősség, nem fogod szétkaszabolni magd. Csak tarts be pár szabályt.

Mindig használj borotvaszappant vagy krémet. Sima víz zuhany közben nem elég.

Mindig szálirányban húzd, sose növésiránnyal szemben.

Használj utána valamilyen bőrnyugtató krémet.

Kicsit feszítsd meg a bőrt a másik kezeddel, akkor tuti nem vágod meg magad.

Nem kell rányomni, hagyd, hogy a borotva súlya dolgozzon.

Ha már érzed, hogy 'húz' a penge akkor cseréld. Ne dobd a szemétbe, gyűjtsd egy üres konzervdobozba.

Én évek óta egy Futur borotvát használok, sokkal simább az eredmény mint a műanyag sokpengés eldobhatósokkal.

2022. jan. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha Wilkinsonban akarod nyomni, akkor inkább ezt nézd meg, kimondottan szinvonalas gyártmány:

[link]

Kereshetsz ilyet nőiben is, ha érdekel a színe :)

Az egypengés jó műszer, de gyakorlatot és figyelmet kíván.

Ja, és hogy jobb kedved legyen: a környezettudatosságod semmit sem ér, amíg ezt elolvasod, több ezer tonna műanyag hulladékot toltak az óceánokba Afrikában és Dél-kelet Ázsiában, amire semmi ráhatásod nincsen.

2022. jan. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Intim helyen nem értem hogy bírjátok a borotválkozást, én egyszer megtettem kiskamasz korombam, hetekig azt hittem kiugrok a bőrömből annyira szúrt.

Ezekről a borotvákról annyi rosszat hallok, volt egy sztori hogy valaki megvágta magát ilyennel és rozsdás volt mert megvolt neki évek óta, aztán elfertőződött a seb.

Kezdőként én szőrtelenítő krémet használtam és azt is ajánlanám inkább. Karra meg gyantát vagy semmit, mert ott brutál lesz.

2022. jan. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

#8

Muszáj. xD De egy idő után hozzá szokik az ember bőre, minél többször csinálja, annál elviselhetőbb.

Nyilván rozsdás borotvát ki kell dobni a fenébe.

2022. jan. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Persze csak aki ezt a borotvát megveszi nem fogja kidobni. Van aki a pengét is élezi, nem cseréli. Én is low waste életmódot követek, de van amit egyszerűen nem higénikus újra használni.
2022. jan. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!