Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hisztek az objektíven mérhető...

Hisztek az objektíven mérhető vonzóságban? Külső osztályzása 10-es skálán.

Figyelt kérdés

Érdekelne hogy ki hanyasra osztályozza magát, bármelyik nemből.


Kommentbe számot, kort és nemet írjatok.


Illetve bátrabbaknak, privátban a képcsere is opció. Nem társkereső kérdés!!!



2022. febr. 21. 12:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%

Nem hiszek az objektíven mérhető vonzóságban mert mindenkinek vannak preferenciái és nyilván ha valakinek a hosszú hajú lányok tetszenek és megkérdezed hogy válasszon egy hosszú és egy rövid hajú lány közül az arca alapján akkor is tudat alatt a hosszú hajút választja majd mert ez tetszik neki.A skálázás sem objektív hiszen az is a preferenciákon alapul.Én nem tudom magam osztályozni mert van amikor szépnek és van amikor csúnyának látom magam.

17/L

2022. febr. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%
A tulajdonságok nem mérhetőek így, ahogy az előző leírta. Ami sose vonzó, az az egészségtelenség külső megnyilvánulása, vagy az ápolatlanság és a személyiség hiánya.
2022. febr. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem viszont mérhető. Ugyanis vannak standard dolgok.

Pl. Arcban is van egy "tökéletes" arc, amit még általános iskola rajzóráján is tanulunk. A standard.


És testalkatba is van standard nőbe és férfiba is, Kibbe szerint pl nem 4-5 testalkat létezik mint a szokásos divatmagazinokban, hanem 10+. Épp emiatt van egy standard nőies nő és standard férfias férfi. Az teljesen más kérdés, hogy ki mennyire tudja objektíven kezelni ezt, ha vannak személyes preferenciái. Viszont aki tanult pl. Rajzot, az tudja miről beszélek.

2022. febr. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

De a szépségnek mégis vannak univerzálisnak tartott szempontjai, szimmetria, szemek távolsága egymástól, orr aránya, stb.


Ezt művészek is kiemelték és használták évszázadok során... persze nyilván árnyalja, hogy milyen haja van valakinek, mennyire ápolt... ezek plusz dimenziók. Illetve külsőről beszélünk, a személyiség most nem szerepel a kérdésben.

2022. febr. 21. 14:28
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

Én valamilyen szinten hiszek ezekben a számozásokban. Többször is kértem megerősítésképp, hogy mondják meg 10/hány vagyok. Nem igazán ingadoztak a számok. 8 és 10 között volt mindig amit mondtak, szerintem reális.

Viszont egy youtuber csaj egy "glow up" videójában azt mondta, hogy így most ő egy nyolcasból tizes lett. Hát az előtte biztos, hogy nem nyolcas volt és utána se tizes. Csálé fogak, szinte semmi száj, dagadt és egyszerűen trampli.

Ha külső szemmel többen mondanak egy-egy számot és azt átlagoljuk szerintem egy elég jó iránymutató tud lenni.

2022. febr. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
olyan értelemben hiszek benne, hogy le lehet mérni, egy adott illetőt 1000-ből hány ember tart vonzónak, és valakit nagyon sok, valakit pedig nagyon kevés. de ez arról semmit nem mond, hogy vajon konkrétan X vagy Y vonzónak fogja-e találni.
2022. febr. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
36%
Persze hogy mérhető a vonzóság. Nyilván lehetnek minimális különbségek egy-egy ember tízes skáláján, de például egy 10/10-es nőnek/férfinak a többség 10, 9 vagy esetleg 8 pontot adna. Az ember ha jól néz ki, akkor elég reálisan fel tudja mérni, hogy hol helyezkedik el a skálán. Én 10/8 vagyok. Mások szerint is (bár volt, aki azt mondta 10/9, de ez nem igaz). Feltűnően szép arcom van, jó az alakom, van stílusom (tehát tudom hogy hozzam ki magamból a maximumot). De például nem ütöm meg egy victoria's secret modell szintjét. De ezzel is elégedett vagyok. Szerintem minél csúnyább valaki, annál nehezebben tudja elhelyezni magát a skálán, mert a valósággal egyre nehezebb szembenézni. Ilyenkor merülnek fel olyan kérdések, hogy mérhető-e a vonzóság.. Hozzáteszem nem csak a külső számít (nagyon nem), de inkább vagyok szép, mint csúnya. Ne küldjetek privátot, nem ismerkedni jöttem.
2022. febr. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Továbbra is érdekel a többi is, illetve képet is szívesen fogadok.
2022. febr. 21. 15:44
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem annyira hiszek ebben. Nyilván vannak egyértelműen vonzó és kevésbé vonzó emberek, de azért nagyon változó az emberek ízlése. Nézz meg pl pár kommentet a Jázmin Viktóriáról szóló cikkek alatt. Minden második hozzászóló azt írja, hogy hogy lett belőle szépségkirálynő, mikor egyenesen csúnya. Valakik mégis megválasztották. Ízlések és pofonok.

Én most magamat a saját ízlésem alapján nyolcnak mondanám. Nem vagyok álszereny, szeretem a külsőm, alapból is 8-9-nek tartom magam. Most pl jó a hajam, le vagyok fogyva, ez hozzátesz, ellenben van pár hatalmas pattanásom, ez levesz, így épp 8-nak érzem magam. Aztán ha valakinek a más típusú lányok jönnek be, az lehet simán rondának tartana.

2022. febr. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
24%

Az objektív mérés valóban az lenne, ha megkérdeznénk többezer embert.

De igazából nem számít.

Magamnak 10/10 vagyok, mert nekem az számít, hogy az alap adottságaimból mennyit hoztam ki.

Na most ha valakinek a nagy mell, vagy éppen alacsony testalkat a fő szempont, az nem tartana nagyon szépnek.


De külső visszajelzések alapján szép vagyok viszonylag, bár ez a vélemény attól is függ, hogy kedvel-e az illető.

Ha bunkó lennék, akkor kevésbé pozitív visszajelzéseket kapnék.

Amúgy mi számít bele?

Az arc, alak, haj, vagy esetleg a ruha, smink is?

Gondoljunk csak a híres színésznőkre, akiknek jó a genetikájuk. Ha a lesifotós kapja lencsevégre, nem egy profi stáb készíti elő több órán át, hatalmas a különbség.

2022. febr. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!