Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Most akkor melyik mutatja a...

Most akkor melyik mutatja a valóságot?

Figyelt kérdés
Ha belenézek a tükörbe, akkor úgy nagyjából meg vagyok elégedve magammal, viszont, ha készül rólam egy kép, akkor azon úgy nézek ki, mintha nem is én lennék rajta. 2x akkora az arcom, mint a tükör szerint, illetve van, amikor az alakom is totál eltorzul. Ez miért van? Vagy inkább azt kérdezem, hogy akkor melyik a valóság? Amit a tükörben látok vagy amit a képeken? Egyébként ezt az "arcos problémát" mások is észrevették már. Mondták, hogy a valóságban nem is ilyen puffadt az arcom.

2022. márc. 15. 07:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A fotó rossz, túl közelröl (gondolom, saját amgad csinálod telefonnal) készül, így mindig nagyon torzít!
2022. márc. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a fotó jobban csal, mint a tükör, mert az optikáknak mindig van valamekkora torzítása.


A másik tényező, hogy a tükörben fordított képet látsz, a fotón meg nem. Ezért a legjobb kép is kissé idegenül fog hatni, mert senki sem tökéletesen szimmetrikus. Nem véletlen, hogy a legtöbben nem flippelik normálisra a szelfikamera képét, mert a tükörképükként szebbnek látják magukat.


Tehát vetületben a fotó az igaz, de torzításban, arányokban meg a tükör.

2022. márc. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
80%

A fotó jobban tud csalni.

A tükörben látod a mikro mozgásokat, míg a fotón ez nincs.

Az emberi szem 576 megapixeles, míg egy telefon hátlapi kamerája nagyjából 16 (persze vannak jobbak is). Egy drágább kamera objetív is (nem egy profi!) kb. 50-et tud. A torzításokat meg se említem. [link]

2022. márc. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!