Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mennyire illik/szokás "top...

Mennyire illik/szokás "top kategóriájú" parfümöt használni a mindennapokban?

Figyelt kérdés
Sima, átlagos egyetemista lány vagyok, egy jómódú családtagtól ünnepekkor rendszeresen kapok ajándékba drága, márkás parfümöket (Dior, Chanel), amiket én egyelőre biztosan nem tudnék megvenni magamnak. Eddig a polcon álltak, mert az utóbbi években (nyilván részben a covid miatt) nem voltam semmilyen különlegesebb eseményen, ahol egyáltalán eszembe jutott volna használni őket. Minden nap gyakorlatra járok, tanulok, államvizsgára készülök, néha a barátaimmal találkozok (egyikünk lakásában) a legnagyobb esemény a közeljövőben a diplomaosztóm lesz (már ha lesz). A hétköznapi stílusom sem olyan, amihez illenének a "lányos", virágos illatok, egyszerűen, kényelmesen, sportosan, fiúsabban öltözködök, maximum nyáron hordok szoknyát és nőiesebb darabokat. Viszont néha szívesen használnék parfümöt egy-egy olyan napon, amikor nem csak magamra kapok valamit, hanem van időm/kedvem rendesen felöltözni, sminkelni, stb. Az a kérdés, hogy mennyire "ítélne el" egy, a parfümökhöz (legalább nagyjából) értő ember, ha látná/tudná, hogy teljes mértékben középosztálybeli vagyok, mégis olyan parfümöt viselek, aminek egyébként még a polca mellé sem mernék odaállni az üzletben, nehogy kiküldjenek.
2022. márc. 15. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne használhatnád őket? Senkinek semmi köze a pénztárcádhoz.

Nekem is van két drága illatom, az egyiket évfordulóra kaptam a páromtól, a másikat meg hiper módra leértékelve csíptem meg a netről. Mindkettőt használom munkába (mondjuk formaruhás hely, meg is követelik), de egy sima kiruccanásra is. Ellenben ha olyan kedvem van, simán előkapom a drogériás 1-2 ezer Ft-ost is.

2022. márc. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Na várj, NEKED/SZERINTED, mi a "top kategóriájú" parfüm?


10-20-30.000 vagy valóban a TOP, olyan 60-100- X00?

2022. márc. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy milyen márkákra gondolok. Szerintem az átlag földi halandóknak a Dior, Chanel és társaik megvásárlás és használat szempontjából is bőven a "maximum különleges alkalmakra" kategória. Biztos, hogy van náluk drágább is, én személy szerint nem vagyok otthon a témában, de gondolom parfümöknél is a csillagos ég a határ. Viszont egyelőre a számomra megfizethető árkategória a dm/rossmann felhozatala.
2022. márc. 15. 12:03
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

3.-ra.


A kisebb kiszerelés ezekből 20-30.000. Ha abból indulsz ki, hogy akár 1 évig is kitart, nem nagy pénz. Egy AXE férfi dezodor 900 forint.

2022. márc. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Használd, mert meg fognak buggyanni.
2022. márc. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan használd őket, egy parfümnek nem az ára és márkája, hanem az illatjegye határozza meg, hogy inkább nappali-hétköznapi, vagy éjszakai-kimenős illat. De egyénenként is változik, én is teljesen átlagos fizetésből élek, de évente egyszer megengedek magamnak egy 30-40ezer forintos parfümöt.
2022. márc. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én csak ilyeneket használok, szerintem senki nem tudja, hogy ez most 30 ezres YSL vagy háromezres Puma illat. Max aki jobban ismeri a parfümöket, de az meg valószínű szintén ilyet használ. Tehát nincs erre illem. Én is teljesen lazán öltözködöm amúgy, busszal járok, semmi luxus, de leszarom, attól még az illatom lehet jó. Nem olyan nagy cuccok ezek, csomó átlag, nem gazdag nem sznob ember használ ilyesmit (Armani Sí, Lancome La vie est Belle, YSL Black Opium, stb hiába designer illatok pl minden második random kiscsajon ilyesmik vannak.)

Amúgy ezek a designer parfümök még olcsónak számítanak a niche parfümökhöz képest, ott vannak igazán kemény árak.

Használd el ha amúgy ízlik, mert évek alatt a parfüm is megromlik.

2022. márc. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!