Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mi okozhatja a fülbevaló lyuk...

Mi okozhatja a fülbevaló lyuk feketedését ilyen hosszú idő után?

Figyelt kérdés

Egy ideje feltűnt, hogy az egyik oldalon a fülbevaló lyuk szélén fekete lett a bőr. Nem sokat foglalkoztam vele, de pár napja éjjel ráfeküdtem úgy, hogy a fülbevaló elfordult. Annyira fájt, amikor hozzáértem, hogy nem bírtam visszafordítani a helyére. Betadine-nal kezeltem, utána sikerült visszaállítani, de azóta is sokszor kellemetlen, kicsit fáj, és továbbra is fekete a lyuk szélén a bőr. Betadine-nal, 70%-os alkohollal, Neogranormon kenőccsel próbálom kezelni.

30 éve lyukasztották a fülem. A bizsut, ezüstöt stb sosem bírta, ezektől gennyes lett. Ha jól tudom, csak ez az oldal volt régebben is begyulladva, ami most megfeketedett. Több, mint 20 éve arany fülbevaló van benne. Mivel akkor is gyulladt volt, amikor ezt anyám 20 évvel ezelőtt belerakta, akkor úgy fájt, hogy majdnem elájultam. Ez után soha nem próbáltam kivenni. Tehát nem tudom magamnak kivenni a fülbevalómat. Jelenleg nem is nagyon van olyan ismerősöm, aki tudna ebben segíteni.

Ki kéne venni valahogy? Érdemes ezzel a problémával orvoshoz fordulni? Ha igen, milyen orvos tudna segíteni, bőrgyógyász?

Mivel kéne kezelnem?

Lehet, hogy le kéne mondanom a fülbevaló viseléséről?

Mi történhetett vele, ha 20 évig az arany fülbevaló semmi problémát nem okozott?



2022. márc. 20. 14:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez a fülbevalótól függ bizonyos típusúnál szokott befeketedni, hogyha egyhuzamban sokáig hordom.

Éjszakára ki szoktam venni, így tudom elkerülni

2022. márc. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem bírom kivenni meg visszarakni.

Milyen fajtától nem szokott feketedni egyáltalán?

2022. márc. 20. 18:28
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Orvosi fém, de ha ennyire érzékeny, én orvoshoz mennék, hogy szedje ki, ha te nem tudod, én inkább így hagynám, hordanék más ékszert.
2022. márc. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!