Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Fotón fénylő szemöldök?...

Fotón fénylő szemöldök? Tetoválás lehet vagy rajzolt szemöldök?

Figyelt kérdés

Észrevettem hogy néhány lánynak ha a fény úgy esik az arcára, akkor fénylik a szemöldöke? Miért?

Ha ott van szőr akkor nem csillogna, nem?



2023. febr. 20. 08:20
 1/3 anonim ***** válasza:
47%

Nekem a szakállam szokott fényleni, mikor fekete filccel megrajzolom.

Tehát van benne valami.

F.42

2023. febr. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


Eléggé sok tetovált és nem tetovált női szemöldököt láttam már. Tetováltból a régi, teljes satírtól kezdve, a kézi szálas, microblade, púderhatásúig többféle színben és vastagságban.

A friss tetoválás, amikor elkészült, illetve amíg kenni kell, addig fénylik, csillan rajta a fény. Amikor már meggyógyult, utána tompább, matt felület, mivel a pigmentek elnyelik a fényt. A rajzolt, tussal húzott szemöldök az, ami tud fényleni, ha nem mattított kozmetikumot használ az illető.

Viszont alapból nem ezért látod csillogni. A haj is lehet fényes, csillogó és lehet tompa fényű, sőt matt is, legyen az festet vagy természetes. Több függ attól, hogy pillanatnyilag mi is van a felszínén.

A frissen mosott, de szárított, egészséges haj (tehát nincs szétroncsolva, töredezve, agyonégetve) kellemesen fénylik bizonyos szögből. A zsíros, vagy hamar zsírosodó haj ugyan úgy fénylik, viszont ránézésből látszik, hogy a haj állaga a hajszálak máshogy állnak (összetapadnak a fejbőrből lecsurgó verejték és faggyú miatt, amiatt tapadnak is).

A szemöldök esetében ez inkább attól függ, hogy mennyire izzadékony valakinek a bőre, esetleg a szemöldökszálak mennyire frissen festettek (már ha valaki festi őket), illetve hogy ha sminkelve van, akkor milyen smikkel és van-e rajta fixáló.

Egy férfi bozontos szemöldöke is képes fényleni, ha úgy esik rá a fény. Ez tisztán csak a hajszerkezet vagy itt a szőrszerkezet külső rétegétől függ.

A fotón meg azért van, mert sokan nem tudnak rendesen vakuzni, fotózni, és túlvilágos felületen is terítővakut használnak.

2023. febr. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi!

Én ugy látom hogy a bőr csillog, a szálak nem, úgyhogy rajzolt vagy tetovált lehetett :)

2023. febr. 21. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!