Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mennyire vagy testpozitív?...

Mennyire vagy testpozitív? Mennyire van hatással az önérzetedre a média, a környezeted által elvárt szépségideál?

Figyelt kérdés

Illetve mennyit változott ez tinikorodtól mondjuk 20 vagy 30 vagy 40 éves korodra?


Romlott vagy javult a testedhez a viszonyod? Esetleg változott az, ami zavar?



2023. márc. 6. 19:10
A kérdező szavazást indított:
Elégedett vagyok, sokat dolgozom azon hogy jól érezzem magam
Nagyjából meg vagyok elégedve, de néha meg-meginogok
Sok munkám van az önbecsülésemben, de még sokat kell dolgoznom az egyensúlyon
Szürkének és jellegtelennek érzem magam, és ez jó is így
Úgy érzem nekem rossz lapokat osztottak, de igyekszem
Nagyon rossz az önértékelésem, átlag alattinak érzem magamat
A helyzet tragikus, menthetetlen
Nem érdekel a külsőm, a higénia megvan, de ennyi
16 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálam nagyon ambivalens. Most ez beképzelten fog hangzani, de tudom magamról, hogy jó pozícióból indulok. Szép az arcom, jó az alakom. Szóval azzal tisztában vagyok, hogy jól nézek ki. Viszont emiatt magasabbra is rakom a mércét, és teljesen le tudja nullázni az önbizalmam a legapróbb dolog is. Tiniként pl a pattanások. Korrektor nélkül a sarki kisboltba sem mentem le, és folyamatosan azon járt az eszem, hogy vajon mennyire feltűnőek, meg hogyan takarhatnám el őket. Volt hogy találkozót mondtam le miattuk.

Most felnőttként is így van, teljesen szomorúságba tud taszítani egy stria vagy egy pár szőrbenövés. Ha elengedem magam, és vékonyból átlagos alkatom lesz, már kövérnek érzem magam. Lassan romlik a szemem, és sírógörcs kerülget ha arra gondolok, hogy szemüveg kell majd. 27 vagyok, és teljesen kétségbeesve nézem az apróbb ráncokat a homlokomon.

Ráadásul ha férfiakról van szó, akkor még kevésbé van önbizalmam. Én a természetességet szeretem, nincs műpillám, műkörmöm, keveset sminkelek. Emiatt valahogy úgy érzem hogy az átlag szépégideálnak kevésbé felelek meg, és hiába látom én magamat szépnek, azt nehezen tudom elhinni hogy a sok feltűnőbb nő között rajtam is megakad valaki szeme.

Szóval nem gondolnám hogy egészséges a viszonyom a testemmel. Fogalmam sincs mi lesz ha elkezdek feltűnően öregedni.

Most azért jobb a viszonyom a testemhez mint tinikét, mert már nincsenek pattanásaim. De ez nem fejlődés, hiszen a probléma szűnt meg, én egy fokkal sem lettem elfogadóbb magammal szemben.

2023. márc. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Metionin ***** válasza:
100%
Sokat küzdöttem az önelfogadással. Mindig vékony voltam és az arcom sem a cuki baba ideál, hanem inkább a karakteres fajta, amiért sokat bántottak az iskolában és hát anyám sem igen mutogatott, nyilvánvaló csalódás voltam. Később a sport meghozta az eredményét testtel kapcsolatban, elkezdtem izmosodni, a bőröm rendbe jött miután kiderült, mi okozza a pattanásaimat (ételérzékenység), az arcom pedig felnőttként már nem néz ki hülyén, így volt egy időszakom, amikor jól éreztem magam a bőrömben. Ennek véget vetett egy baleset, ahol a gerincem sérült és amíg felépültem, minden nehezen felszedett izom lement rólam, csont és bőr voltam. Aztán valahogy mégis talpra álltam fejben, úgy voltam vele, hogy oké akkor ez most egy új kezdet és a csontjaimra most felépítek egy igazán király testet. 4-5 év elteltével mondhattam azt, hogy sikerült és azóta ezt igyekszem tartani. Szóval mondhatom, hogy most jóban vagyunk. Az ilyen média meg hasonlók igazán sosem hatottak meg, pl. a kis mellem sosem érdekelt, pedig mások mindig szóvá tették és ugye a média is azt közvetítette, hogy a nagy a szép. Magamnak akartam mindig tetszeni.
2023. márc. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Középiskolás koromban próbáltam igazodni az elvárásokhoz. Nem betegesen, de elég nagy igyekezettel.

Aztán megismertem a páromat, akivel eleinte barátokként kezeltük egymást, a szerelem csak később jött meg. Megtanultam, hogy mi tetszik neki, és rajta keresztül hogy mire buknak a férfiak. Egész másra, mint amit lányként fontosnak tartottam. Egy mosoly, egy érintés, figyelmes meghallgatás, fontosabb nekik, mint hogy milyen drága ruha van rajtam, vagy borotvált-e a lábam, vagy nincs-e egy lencsényi sár a cipőmön, amire mindig figyeltem a randira készülődés izgalmában.

Aztán ahogy egyre kevésbé szégyenlős lettem, megtapasztaltam, hogy egy csodás hajkölteménynél, kihúzott szemöldöknél sokkal hatásosabb egy kiálló mellbimbó, egy szándékosan véletlenül megrezdülő cici, egy jó pillanatban bevetett lehajolás feszes nadrágban, és hasonló turpisságok. Ilyen praktikák mellett azt sem vennék észre a férfiak, ha akkor másztam volna ki a disznóólból, talán még a szagot is imádnák! Teljesen elmúltak a testemmel, külalakommal kapcsolatos félelmek. Jól érzem magam a bőrömben, és annak tudatában, hogy mekkora hatással tudok lenni a kiszemelt "áldozatra"!

2023. márc. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Iskolában kövek dobáltak mert ronda voltam és szegény.


Sose volt önbizalmam.

2023. márc. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!