Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hogyan legyek fotogén?

Hogyan legyek fotogén?

Figyelt kérdés
Nagyon utálok fényképezkedni. Valahogy rólam mindig rettenetes képeket csinálnak és nagyon elszomorít, hogy most akkor tényleg így nézek ki a való életben is? A tükörben még tetszik az arcom de ha már képet kell csinálni magamról az már borzalom.. gondolom ez nem egyéni probléma. Tudok ezzel valamit kezdeni vagy hagyjam mert úgysem készül majd rólam soha egy normális kép?

2023. márc. 18. 23:53
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt még megemlíteném, hogy általában megkapom a "szép vagy" mint bókot viszont eddig mindenki egyetértett abban, hogy élőben sokkal szebb vagyok mint képeken. 😅
2023. márc. 19. 00:11
 2/6 Noren1989 ***** válasza:
100%

Màsok, vagy magadfotóin mutatsz gàzul?


Valszeg a perspektíva màs a képeken, vagy ideje lesz a fényekre odafigyelni.

2023. márc. 19. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
Menj el egyszer egy igazi, hivatásos fotóshoz. Meglátod, hogy nagyon fontos az, hogy ki, hogyan és milyen minőségben készít képet.
2023. márc. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

a fotogénség, fotogenitás, vagy egyszerűen csak jól fotózhatóság azon külső tulajdonságok összessége, amik miatt jól mutatsz a képeken. leginkább az arc szimmetriájából, a szemek elhelyezkedéséből (közel/távol, mélyen ülő, vagy sem, nagy szemgödrők, stb), egyéb test alkati tulajdonságokból adódik. hogy eleve jól, könnyen fotózható vagy-e, az adottság. az eredendő fizikai megjelenésed csak kis mértékben tudod megváltoztatni, de azért lehet rajta javítani valamennyit. a smink, frizura, pózok, testtartás, arckifejezések nagyon sokat változtathatnak rajta.

legtöbbet viszont a fotós tud hozzátenni technikailag is és hangulatilag is. a fények, árnyékok és az objektívek gyújtótávolságából adódó torzítások, a mélységélesség is nagyban befolyásolják, hogyan nézel ki egy képen. a legfontosabb pedig az, hogyan viselkedsz, mit gondolsz, hogyan érzed magad. egy jó fotós nem csak a gépe és a fények kezeléséhez ért, hanem azt is el tudja érni, hogy feloldódj, természetes légy, önmagad add a fotózás közben, ne szerepet játssz. ha elég rutinos, akkor tudja, mit kell mondania neked, vagy hogyan tudja elérni, hogy az látsszon rajtad, amit szeretnétek a képeken látni.


kezdő modelleknél és kezdő fotósoknál különösen érvényes az a mondás, hogy az első két tekercs filmet be sem érdemes fűzni a gépbe, mert addig csak szokja a modell az egész fotózás, pózolás, szereplés dolgot és csak utána kezdi el megszokni, hogy már ne a fotózással foglalkozzon. ezt egyszerűen nem lehet lespórolni sem fotósként, sem fotóalanyként - legfeljebb, ha nagyon rutinos fotóst és modellt is alkalmazol, csak akkor ugye nem téged fotóznak...


van továbbá egy olyan jelenség is, hogy a tükörben te máshogyan, tükrözve látod magad. mivel az arc nem tökéletesen szimmetrikus, ez az eltérés már önmagában is komoly különbséget jelenthet. ezt sok mobiltelefon pl. azzal próbálja ellensúlyozni, hogy a szelfi kamera képét tükrözve látod, így jobban hasonlít ahhoz, amit már megszoktál - csak épp minden felirat is tükrözve van.

egyébként az is nagyon sokat számít, hogy minél többet látsd magad képernyőkön, képeken, képeken, felvételeken. ugyanez igaz az ember hangjára is. normál esetben a saját hangodat nem felvételről hallod, hanem a koponyád rezgésein keresztül. ezért az embernek kezdetben nagyon szokatlan a saját hangját visszahallgatni is, mert nem az a természetes állapot, hogy így hallod magad. szokni kell. minél több fotó, videó és hangfelvétel készül rólad, annál jobban hozzászoksz, hogy magadat látod, hallod, külső nézőpontból. egyre jobban szinkronba kerül a vá minél hozzáértőbb fotós munkájának eredményeként), annál nagyobb kínálatból tudsz válogatni, hogy minél jobb képeket találj magadról, amiken már jobban tetszel magadnak.


a mobilos fotózás tovább rontja a helyzetet, mert a mobiloknak teljesen más az optikája. általában nagyobb látószögük van, ez sokkal jobban torzít, máshogy néznek ki rajta a dolgok. hozzáértő fotósok általában kisebb torzítású, középtele objektívvel szoktak, amiket nem véletlenül emlegetnek olykor portré objektívként is, aminek a képi világa minél közelebb áll az emberi szem által mutatott látványhoz.

egy időben kifejezetten népszerűek voltak azok a kutya fotók, ahol a kutyáknak hatalmas feje/orra van és hozzá képest sokkal kisebb a testük. ezek a képek is a nagy látószögű objektívek torzítását használva készültek. ha a kutyát nem felülről fényképezed, akkor máshogyan, kevésbé zavaróan jelentkezik ez a torzítás, de ettől még a lencse torzítani fogja a képet. ezért nem ilyen objektívvel szokás portrékat készíteni...

2023. márc. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon utálod a fényképezkedést és az van közben a fejedben, hogy rólad mindig rettenetes képeket csinálnak, az csak ront a helyzeten. Zavarban vagy, feszült, koncentrálsz a fotózásra, stb. Próbálj ellazulni, nem foglalkozni vele, hogy fényképeznek. Sok fotós mondja, hogy csinálj úgy, mintha ő ott se lenne. Az is segíthet egy csomó helyzetben, hogy te nem a fotóssal foglalkozol, hanem beszélgetsz valaki mással, miközben téged fotóznak, így nem a fényképezésre koncentrálsz, hanem arra, akivel és amiről beszélgetsz.
2023. márc. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én amikor személyit stb készíttetek akkor egyáltalán nem érdekel hogy nézek ki, borostásan kócosan szakadt ingben úgy nézek ki a képen mint egy rovottmúltú betörő... 🤨
febr. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!