Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hogy tudnék leszokni a rossz...

Hogy tudnék leszokni a rossz szokásomról, hogy az ujjamon kapargatom a bőrt?

Figyelt kérdés

Másnak is biztos van ilyen mert olvastam egy fórumot, és ha megengeditek bemásolok egy részletet az egyik kommentből:

"A külföldi honlapok szerint az ilyen kényszeres önrombolásnak 3 fajtája van: a bőrpiszkálás, a körömrágás és a hajszálkitépés. Hál' Isten én beérem az elsővel...


Amit írtok, és viccen kívül, hogy megmagyarázhatatlan kényszer, kéjes érzés, egyfajta kielégülés, majd szégyenérzet, ez mind hozzá tartozik. "


[link]


Nekem a bőrkapargatás van, mert a körömrágástól többé kevésbé leszoktam...

Van valami megoldás?


2010. okt. 8. 10:04
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és elfelejtettem írni, hogy olyanra gondoltam h átvezetem az agyamat egy másik szokásra, a tenyér masszírozásra kézkrémmel, ez így szerintetek jó?
2010. okt. 8. 10:05
 2/6 anonim ***** válasza:
Régen én is csináltam aztán egyszerűen csap leszoktam róla.. odafigyeltem rá és mikor elkezdtem csinálni, azonnal abbahagytam ey idő után már eszembe se jutott..
2010. okt. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Szüntesd meg a feszültséget, ami benned van, mert ezek a kényszerek a feszültség, stressz miatt vannak.

Nekem szokott időnként a köröm mellett kis bőrficak nőni, tudod, ami útban van, tartok magamnál a kulcskarikámon egy körömcsipeszt, és ha észreveszek ilyent, akkor levágom. Egy ismerősömnek a sok rágcsálástól-kapargatástól begennyesedett és begyulladt a körménél, nagyon fájt is neki, és sebészetre kellett mennie vele. Azóta hozzá se nyúl.

2010. okt. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tudom nekem is mindig begyullad :(
2010. okt. 8. 11:15
 5/6 anonim ***** válasza:
velem is ugyanez a helyzet, de már kezdek leszokni róla, én is folyton a körmöm mellől tépkedem le a bőrt. sajnos nekem nem a feszültség miatt van, tök nyugiban is tépkedem csak ugy megszokásból. ahogy már mások is írták, nekem is azóta jobb mióta megpróbálok rá odafigyelni. ha pl seb van a kezemen rögtön beragasztom sebtapasszal, hogy ne kezdjem el öntudatlanul azt is piszkálni
2010. okt. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én is kiskorom óta kapartam. néha már csorgott a vér az újjaimról, de mostanában már csak kicsit kaparom. sztem önmegtartóztatás kérdése.
2010. okt. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!