Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Fültágítónak hogyan érdemes...

Trashboy kérdése:

Fültágítónak hogyan érdemes belevágni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hamarosan megyek egy orr piercinget csináltatni(már volt szúrva csak benőtt) és ezen kívül szeretnék még fültágítót is. Mivel külföldi oldalon veszem meg előre a piercinget is meg a fültágítót ezért kérdeznék tőletek elsősorban. Elsőnek hányas átmérőt szoktak szúrni? Ahogy nézem a tágítókat alig találni kicsi méretet mind 4mm-től indulnak. Egy titán "csövet" találtam ami van 2mm-es méretben is csak nem tudom hogy mekkorát szúrnak fülnél, mert a többi piercingemnél mivel elsők voltak 1mm-es tűvel csinálták.


2. Kérdés: Első fültágítónak mit érdemes valasztani? Tömör anyagot vagy "cső" alakot. Milyen anyagot: szilikon,titán,orvosi acél,fa stb...(az ezüst ékszerek szoktak nalam besárgulni)


Anno amikor kicsi voltam lövéssel csináltak fülbevalónak lyukat de az már vagy 15 éve volt azóta nincs semmi a fülemben.


Fültágítónak 5mm méretet gondoltam, nagyon maximum 10mm.



2023. ápr. 17. 07:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Fültágító méretei (ékszerek méretei):

0,8 mm - 20G

1,0 mm - 18G

1,2 mm - 16G

1,6 mm - 14G

2,0 mm - 12G

2,3 mm - 11G

2,5 mm - 10G

3,0 mm - 9G

Majd innentől mm-ként nő 4-5-6-7-8-9-10 mm-ig. Bal oldalon a méret az AWG szabvány szerinti méretben nézve.

Utána általában 2 mm-nőnek a méretek: 12-14-16-18-20-22-24...stb.

A sima piercingeket általában 16Gs tűvel szúrják, ez alól kivétel az orr, köldök, nyelv és cheek. Az orrot 18 G-s tűvel is lehet (vékonyabb ékszer), a többit meg 14 G-s tűvel szúrják (vastagabb ékszer).

A legnagyobb, kapható szúró tű a 4mm-es (azt láttam eddig a legnagyobb méretben, de azzal nem szoktak csak úgy szúrni).

Elsőnek általában 2mmt szoktak, de incízióval vagy dermál lyukasztóval 10mmig simán megoldható.

Anyagában kicsi méretben főleg a gyógyulási és tágítási időben a titán vagy a legalább orvosi fém a jó, 8-10 mili felett ami nekem bevált a műkő, kő, csont, fa. A szilikon hamar színeződik és büdösödik.

2023. ápr. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

legjobb ha 1mm-eket haladsz. a fultagitas sosem szabad hogy fajjon, es a legjobb ha uveget hasznalsz vagy femet (amennyiben nem vagy allergias—ha igen, titaniummal nem lehet baj). eleinte en is csigat hasznaltam, de amikor attoltam mar magatol is keszen allt a kovetkezo meretre.


most 16 milis nekem, nyugodtan kerdezz ha valamit tudni szeretnel :)

2023. máj. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!