Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért úgy tervezik a ruhákat,...

Miért úgy tervezik a ruhákat, hogy a kicsi méretek csak a kicsi lányokra jók? Hol lehet magas, vékony lányoknak vásárolni?

Figyelt kérdés

Magyarázat: Nem tudok body-kat venni, mert magas vagyok, de elég vékony. Ami hosszra jó az lötyög, de egy s-es, ami tökéletesen passzolna, hosszra rövid. Nadrágból is a 34-36 derék lenne rám jó, de azok kb a bokámig sem érnek.

179cm és 58kg vagyok.

Hol lehet egy kicsit másabb méretezésű ruhákat venni? Unom már, hogy minden megvásárolt darabbal mehetek a varrónőhöz, hogy bevegye őket.


2023. ápr. 21. 11:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgy igyekeznek elosztani a méretezést, hogy a lehető legkevesebb mérettel a lehető legtöbb vásárlót tudják elérni. Úgy gondolják, hogy nincs elég hozzád hasonló vevő, nem érné meg a gyartás a te fazonodra.


Amúgy ismerős a példa, csak férfiként nekem nem számít annyira, ha bő a ruha.

2023. ápr. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 qborka ***** válasza:
85%

Hol szoktál vásárolni?


Szerintem a noname kínai ruhák nagyon kicsik.


A Next-nek és talán a Marks & Spancernek is vannak "Tall" ( és petite) ruhái is. Sajnos,ezek nálunk csak online vagy turiban érhetők el,de lehet jó lenne rád

2023. ápr. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Zara, H&M, meg about you-n szoktam nézelődni. Ott találok “tall” ruhákat, de szinte azt is mindig elviszik a méretemben.
2023. ápr. 21. 15:55
 4/6 qborka ***** válasza:
Nézd meg azokat a márkákat,amit Ay-n találsz,van e saját webshopjuk. Hátha.
2023. ápr. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%
én 180 cm, 51 kg, ilyen kis butikokkal szokott szerencsém lenni, amik olaszországból importálnak... próbálj keríteni egyet a közeledben, hátha. (vagy csongrád megyében mondhatok közelebbi ötletet is, konkrét boltot, ha az opció)
2023. ápr. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mert 179 cm-hez nem 34-36 (azaz XS, S) az átlagméret, ekkorát a kb 150-160 centis lányok szoktak hordani. A boltok normál alkatra igyekeznek tervezni, mert ezeket lehet a legkönnyebben eladni, nem nagyon vékonyra (vagy épp extra molettre), amikre kisebb az igény.

Esetleg nadrágok terén nézz be a Tescoba, legutóbb láttam, hogy van külön R (rövid) és L (ez való a magasabbaknak) méret pár fazonból. Vagy pl nézegess olyan webshopokat, ahonnan tudsz rendelni számodra elfogadható áron, külföldön sokkal gyakoribb a hossz szerinti méretezés is.

2023. ápr. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!