Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Szeretnék snake bite piercinge...

Szeretnék snake bite piercinget csináltatni annyira tetszik csak nem merem be vállalni. Roncsolja a fogakat?

Figyelt kérdés
Volt fogszabim anno és nagyon tartok tőle hogy az ékszer hozzá érintkezik a fogakhoz és le szedi a fogzománcom. Megvan erre az esély?

2023. máj. 5. 01:36
 1/5 anonim ***** válasza:
32%
Szia!Piercerkent irom,hogy ha utana nem akarsz tobb 100ezret kiadni a fogorvosnak inkabb ne. De ha mondjuk nem egy olyan emberhez mesz akinek tobb 10 eves tapasztalata van,akkor a fogaid lesznek a legkisebb problemad,siman talalhat ideget,lebenulhat a nyelved. Ez egy eleg veszelyes piercing,mint pl a Rhino piercing. Ha jol tudom Magyarorszagon csak 2-3 ember csinal ilyen pc-ket,mert tenyleg komoly tudas szukseges hozza. Mm ereken mulik. Es sokkal jobban roncsolja a fogaidat mint mondjuk a sima kozepen levo nyelv pc. En a helyedben 2x is atgondolnam. Meg logikus kovetkezteteskepp,szerintem a poszeseggel is kuszkodhetnel.
2023. máj. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne ijedj meg kérdező, az első a snake eyes-ról beszél. Na az tényleg veszélyes. A snake bites viszont teljesen normális piercing.

Az igazi kérdésedre sajnos nem tudok válaszolni, csak követem, mert én is ilyet szeretnék.

2023. máj. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedved kérdező, kedves válaszolók!


Snake-eye piercinget többen is szúrnak, de arról mindenkit lebeszélek. Nagyon kevés olyan ember van, akinek a nyelvanatómiája jó hozzá és nem lesznek sem elsőkörös sem későbbi problémái vele/miatta.

Snakebites piercinget gyakorlatilag minden piercer szúr, sőt még nem piercer kozmetikusok között is sok van, aki megcsinálja.

Volt ajakpiercingem több is, magát a fogzománcot akkor tudja karcolni, ha vagy túl magasra van szúrva és túl hosszú szárú az ékszer, vagy ha rendesen van szúrva, de nagyon sokat játszik vele az illető (feltéve, hogy nem szilikon/bioplaszt ékszere van, hanem akármilyen fém), mivel a fémek keménységi skálában felette vannak a fogzománcnak, evidens idő után koptatja a zománcot. Mégis a legtöbb embernek nem a zománccal lesz baja (már azok közül, akiknek bajuk lesz), hanem a fogínnyel, mivel nagyon feszes az alsó ajkuk belső vonala és az alsó fogínyre gyakorol nyomást a talp. Karika ékszerrel kiküszöbölhető ez a gond, de szúrni csakis talpas ékszerrel érdemes.

Mindent összevetve, a szúrás ára nem vészes, érdemes titán száras ékszerrel kezdeni a gyorsabb gyógyulásért, és amikor a duzzanat rendesen lemegy, akkor cseréltetni (kb 4 hét után) rövidebb száras ékszerre, vagy karikára (megj.: karikából a teljes karika a legoptimálisabb, lehet az akár pálcazáras, akár csapos szegmentzáras, bár sokan a golyózárasat kedvelik de oda pont nem a legjobb ékszer az).

A legjobban ott tudja a piercer elrontani, hogy ugyan kint megjelöli a bemeneti pontot, de belül nem méri és nem jelöli, hogy hol is kéne legyen a talp, hogy ne legyen rossz helyen, pont ezért szúrnak sokan ferdén. A ferde szúrás eredménye, hogy a talp egy része belevág az ajak falába és könnyen keloidos jellegű kinövést produkál a dolog.

A teljes gyógyulás amúgy nem macera és ha jó a fogápolási rutinod, akkor a fogzománcoddal sem lesznek bajok ;)

2023. máj. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Köszi az átfogó választ 3-as :)
2023. máj. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ohh köszönöm a válaszokat:)

Őszintén elsőre mikor olvastam tényleg meg ilyedtem de ez is jól jött.Régen nagyon oda voltam a snake eye piercingért is de nem mertem ba vállalni nagyon kockázatosnak láttam így ezt jó is tudni hogy mivel jár. A snake biteon még gondolkodom de szerintem tuti megcsináltatom köszönöm a tanácsot :)

2023. máj. 7. 00:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!