Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mennyi (min. ) és milyen...

Mennyi (min. ) és milyen darabokból áll a számotokra ideális ruhatár?

Figyelt kérdés

Kort és nemet is légyszi.

Valahogy így gondolom:

- kell legalább 3 féle színű hosszított top

- legalább 3 féle színű sima poló, nem dekoltált

- legalább 3 féle színű mélyen dekoltált poló

... és a többi, ha valakit érdekel leírm végig az enyémet.

Hogy mi értelme a kérdésemnek? Szeretek divatosan, szolídan, bevállalósan és gyakran extrémen öltözködni, kicsit mindig egyedien, viszont... Csóró vagyok, így nem minden jön össze. (Csak turiban vásárolok, az utóbbi 3 hónapban csak egyszer vettem valamit, nem sokat.)

Azért kérdezem a minimum mennyiséget bizonyos típusból, mert mindig bizonytalan vagyok, hogy hol a határ abban, hogy viszonylag kevés ruhád van, mégis szeretnél újszerűen megjelenni... lehetőleg mindennap. Gondolom ez valamilyen szinten sokunknál igény, nem csak nálam.

Szóval mi az a min. mennyiség ruhákból, amiből majdnem mindennapra új szerkót lehet varázsolni.

Szerinted? A ti véleményetekre vagyok kíváncsi!


2010. okt. 12. 14:18
 1/6 A kérdező kommentje:
Már úgy értem, hogy kombinálható ruhadarabokról legyen szó. Ha nincs kedvetek végig írni, hogy mi van, akkor csak írjátok meg azt, hogy mi az a szekrényetekben, ami elengedhetetlen! (És hányfélét igényeltek belőle?)
2010. okt. 12. 14:21
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hello.

Hát ez szerintem stílus függő.

Az én ruhatáram tele van miniruhákkal. Legalább 8-10 db van, mindegyik más stílusú. Van kivágott, fodros, csattos, öves, bővebb, szűkebb stb.

Emelett van három ruhám, amelyeket alkalmakra veszek fel. Ezek elég csicsásak, az egyik nagyon kihívó, a másik szolíd, a harmadik a kettő átmenete.

Kabátom legalább 3 db van. Egy hosszú szövet, egy bőr hatású dzseki, és egy fényes anyagú. Ezenkívül van két mellényem is.

Imádom a cicanadrágokat, abból is rengeteg van. Mindenféle mintával, kövekkel, lyukacsossal, párducmintással. Én télen is így öltözködöm, hogy cicanadrág, miniruha, szőrmés boleró, és rá a szövetkabát, és hozzáillő csizma.

Rengeteg boleróm van, és derékövem.

Viszont nagyon kevés farmerom, miniszoknyám van.

Hosszított felsőkből is sok van, mivel a cicanadrághoz szeretem őket hordani egy laza övvel vagy ilyesmi. De rövid felsőm szinte nincs is, ahogy kardigánból és pulcsiból is csak egy kettő.

Az, hogy kinek milyen egy ideális ruhatár nagyban függ attól, hogy szeret öltözkodni. Én nagyon nőies vagyok, viszont aki sportosabb annak az én ruhatáram nem hiszem, hogy tetszene. :)

2010. okt. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

Én szeretem ha sok ruhám van. Nem kell mindnek márkásnak lennie, hisz azt nem bírnám anyagilag, de imádok válogatni. :)

2010. okt. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jó kérdést tettél föl. Ugyanis én azt gondolom,hogy kevés ruhám van, mégis sokszor van bűntudatom, ha veszek egy újat.

Na sorolom:

- 5 nadrág, két kék farmer, két világos szürke, és egy sötét szürke

- 2 hosszított kerek nyakú, hosszú ujjú póló, egy lila, egy tüdő színű

- 2 garbós hosszított, egy szürke egy fekete

- 2 rövidebb hosszú ujjú póló, fehér és szürke

- 2 rövid ujjú, hosszított, garbós póló, fehér és szürke

- 1 lila hosszított, kötött pulcsi

- 2 rövid ujjú, hosszított kötött pulcsi,lila, fehér

- egy garbós kötött pulcsi, lila

- két vastag rövid ujjú kötött pulcsi, fehér és kék

Ennyi.

Így elmondva is sokallom, de mégis néha olyan kevésnek tűnik.

2010. okt. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az ideális nekem soooook ruhából áll, de én sem vagyok krőzus-szval ami sztem jó, ha van/alap:

-egy jó szabású blézer

-egy-két természetes színű kardigán

-pár sima, egyszínű, de csinosabb szabású rövidujjú felső (lehetőleg jól kombinálható színekből-én most a fehér-fekete-szürke-halvány színek-kék-mályva korszakomat élem, szval ezek :D)

-legalább egy szép hosszúujjú (nem túl vastag)

-pár mintás felső

-legalább egy szép félhosszú szoknya

-pár jó szabású, nem túldíszített hosszú szárú nadrág (egy farmer, egy szürke meg egy fekete mondjuk, első körben)-szár tökmindegy, csak álljon jól... emellé lehet még egy-két rövidebb szárú

-egy jó minőségű, meleg kabát télre (nekem szövet)

-pár jól kombinálható, csinos ékszer és sál

-egy pár magassarkú és egy pár kisebb sarkú plusz egy edzőcipő (az edzőcipő mindig jó szolgálatot tesz-kirándulásra, rohangálós napra...)

-egy egyszínű táska


21/l

2010. okt. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, igen nagyon stílus függő! Az a baj, hogy én sok-sok stílusból veszek át dolgokat, mind az aktuális divatból, mind más és más szubkultúrák (goth, goa, alter) öltözködéséből van, ami nagyon tetszik, így a végeredmény vagy punkosan egyveleg, vagy konszolidáltan különleges, így nagyon sok ruha-félét tekintek alapnak.

Nagyon, nagyon együtt érzek az utolsó előttivel, igazán sok ruhám van, de mindig kevésnek tűnik. :S

2010. okt. 12. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!