Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Lányok, nők! Van itt olyan,...

Lányok, nők! Van itt olyan, aki nem elégedett a mellével?

Figyelt kérdés

Soha nem voltam elégedett a melleimmel, ami tinédzser korom óta befolyásolja a testképemet. Melltartóban sem kifejezetten szépek, de úgy még elmennek. Méret és alakbeli eltérés is van a kettő között. Az egyik elég normális, viszont kutakodtam az interneten és a másik oldalon szerintem csőmellem van. Nagyon kicsi az alapterülete azon az oldalon, alul pedig szinte semmi telítettsége nincs, az alja kb. egy egyenes vonal. Sok helyen hallom, hogy néhányan simán elvannak melltartó nélkül, én viszont nem tudom ezt bevállalni, mert a saját véleményem szerint sem szép és ha nincs rajtam szivacsos melltartó, akkor durván meg is látszik. Strandon sem szeretek felvenni mást csak olyan felsőt, amiben elég szivacs van, hogy kb kiegyenlítse őket. Még így sem teljesen jó, mert általában ami az egyik oldalon jó, az a másikon nagy és nem tölti ki a kosarat. Ezt mondjuk csak én tudom, mert nem látszik szerencsére. Mindig is irigyeltem azokat, akiknek elég egy sima háromszög alakú bikini felső és nem kell olyasmivel szembesülniük, hogy tükörbe nézve elkeserítő az eredmény, mert sehogy sem áll jól. Nem tudnék olyan típust mondani, ami tényleg jól állna nekem. A nőiességem is megszenvedi a dolgot, bár folyamatosan próbálom elfogadni magam, és a párom is szépnek lát, viszont attól hogy neki ez a véleménye, nekem még nem tetszik ettől jobban. A rokonságomban nincs ilyen, csak én kaptam ezt a genetikát. A műtét nem opció, ellene is vagyok a mű dolgoknak és egészségügyi probléma nélkül nem is vállalnék be műtétet.

A kérdésem az lenne, hogy ha vannak sorstársaim, ti hogy igyekeztek elfogadni az adottságaitokat? Mennyire befolyásol titeket öltözködésben, magabiztosságban? Bármilyen tipp érdekelne, mert tíz éve nem jöttem rá, hogy éljek együtt ezzel. Nem egyfolytában foglalkozom ezzel, de időnként visszatér, főleg így nyáron, amikor minden kivágottabb és kevesebb réteget hordunk...

Köszi, ha segítetek.



2023. júl. 1. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Ocsmányak lettek az első terhesség után, de nincs pénz megcsináltatni, úgyhogy ez van
2023. júl. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajna én sem vagyok meg elégedve magammal.44N
2023. júl. 2. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az egyikből 10 éve eltávolítottak egy jóindulatú daganatot, viszont emiatt kicsit megváltozott a formája. De mivel soha nem érdekelt a melleim kinézete, nem vagyok azóta sem hajlandó rákölteni egy kocsi árát, hogy egyformák, esetleg nagyobbak legyenek (mert még csak nem is azok).
2023. júl. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Előre is bocsi, a válaszomban semmi segítő jelleg nem lesz, én is keresem azt, hogy hogyan lehetne egy picit javítani azon, ahogyan magamat látom.


Sokat fogytam, így a melleim kicsik lettek, DE lógnak. Őszintén, nem tudom. Amikor ruha van rajtam, akkor meg vagyok. De utálok magamra nézni és már azt is utálom amikor zuhanyoznom kell, mert nem akarom látni magamat. Amikor olyan orvoshoz kerülök, ahol esetleg le kell vetkőzni, akkor is az első kérdés az orvostól, hogy Ön már szült? Nem, nem szültem. 20 éves vagyok. :/


Nagyon távol áll tőlem az, hogy egyszer elmenjek megcsináltatni őket, mind anyagilag, mind pedig olyan szempontból, hogy egyszerűen nem akarok műtétet. Nincs semmi egészségügyi problémám, és nem tudom, bűnnek tűnik így belemenni egy műtétbe, hogy amúgy nincs semmi bajom, egy rossz döntésnek tűnik a műtét. Most nem mások plasztikai döntéseit kritizálom, mindenki azt csinál amit akar, nem ítélkezem, viszont magamra nézve én egyszerűen úgy érzem, hogy nekem így rossz döntés kés alá feküdnöm. Mármint, a családomban is van olyan, akit pár évente egészségügyi probléma miatt műteni kell, egy műtét 3-5 órás. És na, rossznak tűnik az, hogy más családtagom műtétre kényszerül, én meg önként kés alá fekszek egy esztétikai probléma miatt.


Viszont, nagyon bánt, hogy ilyenek, főleg hogy ilyen fiatal vagyok. Büszke vagyok magamra a súly miatt amit leadtam, de nagyon bánt, hogy ilyen "elcseszettek" lettek. Főleg hogy tudom, hogy sokan azt "várják", hogy a kis mell az szép feszes, erre én itt vagyok az enyéimmel, és még csak nem is szültem, sőt, olyan távol vagyok tőle, mint a fene. Ha még meg is műtetném, a jövőben szeretnék gyerekeket, szóval nyilván max. azután lehetne róla szó, de nem tudom hogy hogy bírnám ki addig, de azelőtt meg lehet hogy csak kidobott pénz lenne, mert kitudja hogy utána a jövőben mennyire változnának, és azért elég sok pénzről van szó, azt hiszem mellfelvarrás is egy milliótól kezdődik a legtöbb helyen, és nem tudom hogy mikor lenne egy fölös 1+ millióm erre. Engem nem a melleim mérete zavar, sőt, nem bánom hogy kicsik, hanem hogy tudom, hogy a kis mellnél nem ez az "elvárás", főleg hogy csak 20 éves vagyok.


Amúgy öltözködésben annyira nem zavar, de pl. itthon sem "merek" melltartó nélkül lenni, mert habár kicsik a melleim, a szűkebb szabású felsőket kedvelem, és azokba már ezek a kis mellek lógása is tökéletesen látszani tud, aminek engem a látványa nagyon zavar, még akkor is amikor itthon vagy. Még pizsama alatt is mindig van rajtam melltartó, mert egyszerűen nem tudok anélkül tükörbe nézni. Akkor pl. kivágott hátú ruhát nem hordhatok, mert ugye vannak azok a tapadós pántnélküli melltartók, de azok az ilyen kicsi és lógó mellekre olyanok mint halottnak a csók. Max. olyanokat tudok hordani, amik a mellkas részén bővebb szabásúak és melltartó nélkül is feltudom venni.


Nem tudom ezzel hogy lehet megbirkózni. Logikusan próbálok belegondolni, hogy ez csak egyetlen egy rész a testemen, és sőt, pont hogy viszonylag kis részét teszi ki a mellem a testemnek, és annak tökéletlensége nem "ront" el engemet, és ettől még nem leszek kevesebb. De nehéz, mert akaratlanul is mindig elkezdem magamat másokhoz hasonlítani, akár csak ha meglátok egy lányt egy közösségi oldalon egy szép ruhát viselve, amit én sosem viselhetnék a melleim miatt. Meg sok helyen mondják, hogy ugye a kis mell sok ruhánál jobb is, meg meg vannak az előnyei stb, amit egyrészt én is látok, de én sokszor ennek előnyeit nem élvezhetem, mert ha nincs egy jó melltartóm ahhoz a ruhához, akkor általában mindegy is, mert nagyon ritka az, hogy melltartó nélkül is jól álljon rajtam szűkebb fazonú ruha.


Bocsi, tudom hogy ezzel nem segítettem, de jó volt leírni, mert úgy érzem senkinek se tudok erről a problémáról beszélni, mert senki sem vesz komolyan.


Amúgy ha tudsz angolul, akkor Redditen vannak ilyesmi témájú "csoportok" is, amik a test elfogadásával kapcsolatosak. Hátha ott olvasnál olyat is, ami azért segít.

2023. júl. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, utolsó neked külön is, hogy így kifejtetted. Azzal is segítettél, hogy látom, hogy nem vagyok egyedül ezzel.

Én hátul kivágott ruhához egyszer próbáltam ilyen ragasztós hát nélküli melltartót, de rá kellett jönnöm, hogy nem rám találták ki. Ha felül valahogy rajtam maradt, akkor alul állt el vagy fordítva.

Melltartó nélkül és sem mászkálok itthon, bár én éjjelre nem hordok. Gyűjtöm az olyan sportmelltartókat vagy topokat, amik kényelmesebbek a sima melltartónál és azokat hordom itthon. Köszi a fórumos tippet, utánanézek majd. :)

2023. júl. 2. 13:56
 6/6 A kérdező kommentje:

Utolsó: A gyerekvállalás még nekem is jövőbeli kérdés, most 28 vagyok. Azt sem tudom, hogy működni fog-e rendesen, tudok e majd azzal szoptatni, mert ha tényleg csőmell (és a talált képek és leírások alapján 90%, hogy az), akkor van rá esély, hogy nincs benne elég mirigy hozzá. Az megint szép lenne, ha az egyik megduzzadna, a másik meg így maradna, ahogy most van. :D

A műtétekről pont ugyanazt gondolom, mint te. Vannak akik bármit megtennének, hogy elkerüljék, de nem lehet és így nagyon visszás lenne saját döntésből bevállalni egyet.

2023. júl. 2. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!