Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Az Albert Riele az jó óramárka?

Az Albert Riele az jó óramárka?

Figyelt kérdés

#karóra #svájci #óramárka #Albert Riele #óragyártó
2023. júl. 22. 18:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 anonim ***** válasza:
67%

49

Teljesen igazad van. Az összes videójukban olyan órákban is kéjesen gyönyörködnek, amik objektíven rondák. Meg aztán milyen órás műsor az, ahol 90%-ban csak olyan órákra rejszolnak, amik több milliótól kezdődnek?? Innentől kezdve a szlogen, hogy "őszintén az órákról" ... már eleve semmit sem ér. Azok pedig, akik szerint a kronométeres Stan és Pan vlogja a hiteles, színvonalas és ismeretterjesztő órás műsor, azok megérdemlik a balfácán jelzőt.

2023. aug. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/75 A kérdező kommentje:
Jól van elég lesz a vitából! Egy óramárkáról kérdeztem, de elfajultak a dolgok. Amúgy tényleg lengyel-svájci óra, lengyel órás fórumokon is sokat olvasgattam róla. Nem egy nagy kunszt, de nem is egy ratyigagyi Emporio Armani, Michael Kors vagy Police divatóra.
2023. aug. 11. 08:01
 53/75 anonim ***** válasza:
62%
Kérdező! Pont azon a szinten van, mint egy Amporio Armani vagy mint egy Police.
2023. aug. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 anonim ***** válasza:
100%

#54

...mondja ezt egy kóchengeres b*zi agyhalott.


#55

Ja.. csak éppen ugyanaz a fostalicska Ronda vagy ETA óraszerkezet van benne, mint az agyon hypeolt Tissot, Doxa órában. Tény, hogy egy fos a Riele, de azért nem egy szint egy Police-al vagy Fossil-el.

2023. aug. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/75 anonim ***** válasza:
100%

#54


Egyébként pedig ennyire jól esik neked szopkodni a Viktorka kukiját (vagy inkább nuniját)? Ennyire seggnyaló fanboyként nem kell védeni a mundérbecsületet fapados amőba.

2023. aug. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/75 anonim ***** válasza:
52%

Itt leginkább az a gáz, hogy olyan "ember" okoskodik órákkal kapcsolatban, aki fasorba sem érnek pl. az Őszintén órákról c. műsor szereplőihez képest órákkal kapcsolatban. Vagy ahogy a stílusából, írásából átjön, nem csak az órákkal kapcsolatban.. valamit kompenzál az okostojás-arrogáns stílusával, de sebaj, az anonimitás megvéd:D


Valószínűleg az élteti, hogy valaki végre hozzászól, ezért böfög ide baromságokat és kéjes izgalommal olvassa a kommenteket, hiába cáfolják meg őt sokszor, annál nagyobb az izgalom, a bizsergés.. mert végre megkapja azt, amire igazán izgul, helyre rakják:))

2023. aug. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/75 anonim ***** válasza:
26%

" Itt leginkább az a gáz, hogy olyan "ember" okoskodik órákkal kapcsolatban, aki fasorba sem érnek pl. az Őszintén órákról c. műsor szereplőihez képest órákkal kapcsolatban. "


Kár, hogy a műsor szereplői sem konyítanak sokat az órákhoz. Tulajdonképpen csak csöpögve nyáladzanak a különféle órákra. Bemondanak egy-két alapinfót (ami többé-kevésbé helyes), a többi pedig nem más, mint a szubjektív véleményeik. A szubjektív vélemény, pedig nem objektív tény. Olyanokat is orrba-szájba dicsérnek álló farokkal nagy ömlengésekkel kísérve, amik egyértelműen nagy raklap szarok. Ráadásul nem elfogulatlanok, vannak bizonyos óragyártók amiknek a termékeiről - legyenek azok akármekkora szarok is - csak szuperlatívuszokban fröcsögnek. Innentől kezdve ez már nem egy ismeretterjesztő órásműsor, hanem két órafanboy sajátos röhögcsélős vlogja. Azok a követők akik tőlük várnak tájékoztatást az órák kapcsán... háát..finoman fogalmazva nem jó forrásból tájékozódnak.

2023. aug. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/75 anonim ***** válasza:
90%

Nem lesz semmi automatikusan se jó, se rossz attól, hogy "Svájcban-Németben-akárhol gyártották", tudnak vitathatatlanul jó minőséget gyártani máshol is, kifejezetten jó (annyira nem is filléres, de nem is drága) kínai órák is vannak (már). A fejlett országok nagyon elszállt bérszínvonala sehol nem jár automatikusan a csillagos egeket verdeső szakértelemmel és munkamorállal - de sokkal magasabb költségekkel mindenképpen...



A legfelsőbb kategóriákban persze még mindig vannak annyira felkapott luxusórák, amelyeket még befektetésként is lehet értelmezni (magyarán később akár haszonnal, de legalábbis veszteség nélkül ki lehet szállni ezekből), de ha most valaki megvesz egy ilyen 2-300 ezres alsópolcos márkanevet viselő kvarcórát (mint amilyen a kérdésben szereplő Albert Riele is, és a hasonlók) - igazándiból örülhet, ha fél év múlva pár tízezerért talál rá vevőt, azt is csak azért, mert valaki nem nézett utána a dolognak.


Ezek "jó órák", csak rettenetesen elszálltak már az árak - a műszaki tartalomhoz, belbecshez képest is. Például az Appellától sem vagyok elájulva, de azért megjegyzem, hogy ennyi pénzért tőlük már például ilyesmit is kapni:

[link]


Ez azért mégiscsak már ETA2824 mechanikus automata, nagyjából ugyanazért, a pénzért.... Persze én személy szerint olyan nagyon elájulva ettől sem vagyok. De több - szerintem - egy ilyenben egyszerűen nincs, miközben egy ilyen (vagy Sellita) szerkezetes automatáért egy jobb márkanév alatt már simán milliós összegeket is elkérnek. Holott az sem lesz annyival jobb, sőt.. semmivel sem lesz jobb.


Nem lehet itt már valójában ár-érték arányokról beszélni, a svájci óraipar teljes mértékben átcsúszott a luxusiparba, szó szerint semmi köze már a kért vételáraknak a tényleges beltartalomhoz és az előállítási árhoz - csak ahhoz, hogy mennyire sikerült egy-egy brandet felépíteni, és mit lehet elkérni, mi az, amit még megadnak.


Ettől ezek az órák (pl.: Albert Riele vagy a Rodania, Appella, Adriatica, Claude Bernard...stb.) még nem "szarok", lelkes és laikus vásárlónak valószínűleg nem is fognak csalódást okozni - csak soha meg ne tudja szegény, hogy igazából mit is vásárolt.

2023. aug. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/75 anonim válasza:
91%

#42 - addig amíg fotelből, név és arc nélkül osztod a hülyeségeidet és a valóságnak a közelébe sem jársz, addig nem tudok veled mit kezdedni. Nézd a többi műsort ami van, de ha jól gondolom te mindenkinél okosabb vagy, mi lenne, ha inkább te csinálnál valamit? Hobbiblog :D Ügyes, ügyes.


#48 Számold össze, hogy a kb 260 részből mennyiben voltak 1000eur alatti órák. Kezdd el, aztán gyere vissza elnézést kérni.

PRX? Vettem egyet, hogy adásba kerüljön, szeptemberben jön a rész. GP? A saját arany-acél Laureatom nem volt a vlogban? Ja, de. Breitling? Nincs nálam mostanában Breitling. Ennek nincs különösebb oka, nem került hozzám, pont. Mondjuk volt egy rendezvényünk a Breitling butikban, jöhettél volna.

Zöld Oris nem az enyém, ezt nem tudom honnan vettétek.


Te valójában nézed a műsorunkat folyamatosan, és szomorkodsz, hogy nincs vágókép, vagy megint csak magyarázol?



#49 majd nézd meg azokat is amiben ekézünk.. van pár.



#47 csak attól függ mi jár a közelünkben, és mi nem. Szép lassan minden sorra kerül.

2023. aug. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/75 anonim ***** válasza:
52%

57-es, erős állításokat fogalmazol meg, böfögsz ide, de lássuk, te mennyire értesz az órákhoz:


1.: Mi alapján írod azt, hogy azok a srácok nem értenek az órákhoz? Na, erre tudsz HITELESEN válaszolni úgy, hogy tudod is az állításaidat bizonyítani? Mert az idevetett baromságaid alapján egy kis senki vagy, akinek az okoz minimális kielégülést, hogy a neki nem szimpatikus embereket fogalom nélkül ekézi..


2.: Tudod bizonyítani azt, hogy te ÉRTESZ az órákhoz? Szerintem bármelyikőjük szívesen leülne veled beszélgetni úgy, hogy vágatlanul leadják azt a beszélgetést Youtube-on, ezt pl. vállalnád?


Mert itt az a nagy büdös helyzet, hogy eddig a vagdalkozásaid mögött SEMMI érdemleges igazság és tudás nem volt, hülyeségeket hordasz össze nagy elánnal, amikor meg elfogy a muníciód, jössz a személyeskedéssel a fiúk felé (ja igen, úgy könnyű, ők vállalják magukat..).


Én is nézem a műsort és néha én is látok olyan órákat, amik nekem nem tetszenek és sosem vennék olyat, de még azokat az adásrészeket is megnézem - mert érdekel mások véleménye.


A tied is érdekelne, ha nem a fogalom nélküli komplexusos troll fröcsögése lenne az a témáról.

2023. aug. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!