Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mi szükséges egy saját körömre...

Mi szükséges egy saját körömre való zselés körmözéshez? Lépésről lépésre nem tudom..ugye az elején jön a reszelés, kutikula eltávolítás, ez után pedig a körmösöm mindig felrak 3 fajta gélt, s nem tudom a sorrendet.

Figyelt kérdés

2023. szept. 19. 19:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Ajajj... szerintem ne is állj neki, ennyi "tudással" csak tönkrevágnád a körmöd. Kapásból kihagytad az elején a gombaölőt és a nail prepet. Fertőtlenítés és zsírtalanítás nélkül csúnyán begombásodhat a körmöd és fel is válhat. Tudod mi az egyes reszelők között a különbség? Hogy melyiket mikor használjuk?!

"ez után pedig a körmösöm mindig felrak 3 fajta gélt, s nem tudom a sorrendet." -> hogy hány réteg alapanyagot kell és melyiket milyenből, az rengeteg mindentől függ.

Komolyan, ez is egy szakma, szerintem engedd el.

2023. szept. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
“Ennyi tudással”😄 neharagudj, de aki nem ilyen szakiskolát vagy kurzust végzett, szerinted honnan tanulja ki? Egy sima kérdést tettem fel, hátha kapok egy normális, segítő választ. Ennyi erővel ne is fáraszd a kezeid, ha úgysem a kérdésre megfelelő választ írsz. Köszi😘
2023. szept. 20. 14:08
 3/3 anonim ***** válasza:

Visszavehetnél az arcodból egy kicsit. Nem állítom, hogy nem lehet körmözni tanfolyam nélkül, én is építgettem magamnak már előtte egyszerűbbeket. Sőt volt olyan vendégem is, aki tök szép körmökkel jött hozzám először és kiderült hogy magának csinálta.

De sokkal több rossz példát tudok mondani. Ha nem értesz hozzá minimálisan se akkor elég csúnya betegségeket tudsz összehozni magadnak, kiköthetsz vele a bőrgyógyászaton, rosszabb esetben a sebészeten. Gombásodás, algásodás, de egy átlyukadt körömlemez is csodás látvány 🤢

" neharagudj, de aki nem ilyen szakiskolát vagy kurzust végzett, szerinted honnan tanulja ki?" - Használd a internetet b..d meg. Youtube, TikTok, van egy csomó körmös blog...

"Ennyi erővel ne is fáraszd a kezeid, ha úgysem a kérdésre megfelelő választ írsz." - Szoktam válaszolni itt rendszeresen pedig amúgy nem lenne kötelességem megosztani a tudásomat az amatőrökkel. Csak tudod ahhoz hogy fel tudj tenni egy normális kérdést, ahhoz nem árt rendelkezni valami minimális alaptudással.

Te most gyakorlatilag azt várod, hogy a nulláról tanítsuk meg neked az egészet egy három oldalas "válaszban". Magyarázzuk el, hogy milyen alapanyagok vannak, milyen eszközök, melyiket milyen sorrendben használjuk, mire kell odafigyelni... Ezt komolyan gondoltad?!

Beütöd a keresőbe, hogy "zselés köröm építése" kidob egy csomó blogot, ahol fel van sorolva, hogy milyen eszközöket kell beszereznie meg mik a főbb lépések. Utána megnézel youtube-on egy pár tutorial videót, ahol elmondják lépésről-lépésre, hogy most mit csinál, látod is közben. Aztán ha ezzel megvagy akkor lehet normális kérdést feltenni, például:

"Fixálós vagy fixálásmentes fényzselét válasszak?" vagy "Hányas reszelőt használjak a felbolyhozáshoz?" vagy "100-as reszelő jó a formázáshoz?" stb.

Továbbra is azt mondom, hogy ez egy szakma és rohadtul ne várd el, hogy az alapoktól megtanítják neked egy kérdés alatt egyetlen válaszban. Legalább minimálisan nézz utána, aztán akkor segítenek szívesen. (Én már nem hiszem, miután így leoltottál 😘)

2023. szept. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!