Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Amerikában miért van akkora...

Amerikában miért van akkora divatja a fogfehérítésnek?

Figyelt kérdés

Annyi pénzük van hogy már nem tudják mire költeni?

Van a fogfehérítésnek fogak egészségére szerepe, vagy csak esztétika?


Lehet nem szoktam meg, de zavaró a túl tökéletesen csillogó fehér fog, a természetes fogszín helyett.

Persze a dohányos sárga fogak sem szépek ne essünk át a másik végletbe.


Pl. egy amerikai western filmben amikor tökéletesen ragyogó fogsorral üget be a színre a főhős a pisztolypárbajra. Holott hetekig lovagolt a sivatagban egy szál ruhában mindenféle tisztálkodás nélkül... nem hogy fogat mosogatott volna svájci készítményekkel :)



dec. 8. 11:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Ők fogat fehérítenek, az ázsiaiak bőrt, megint mások a szájukat, mellüket, feneküket nagyobbítják. 🤷‍♀️
dec. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

Haha, nem igazi az a fog


Az amerikaiak veneert tetetnek be, azaz lereszektetik az igazi fogat, és tesznek rá egy ilyen esztétikai tuningot.


Az igazi emberi fog áttetszõbb, szabálytalan forma.


A veneer túl fehér, totál nem látni át rajta, és általában picit túl nagynak tûnik a viselõjéhez.



Hogy miért? Mert pénz van benne, mint a mellbe szilikon implantátumot, ezt is cserélni kell, és mivel a veneer végleges, egy életen át tutifix mennek vissza vele 5-6 évente.



Ja és alatta sokszor rohad ám a csonk, vérzik az így, szóval nem is egészségügyileg indokolt.


Az ottani reklámok elhitetik, hogy "egészségesbek" tûnni ugyanaz mint annak lenni, és ha nem tökéletes, azzal kezdeni kell valamit.

A médiában kb mindenkinek ilyen veneer van berakva, mert ez a norma.



Ez egyébként nem új, nem is olyan régen pl az volt a szokás, hogy az emberek 18-20 évesen kihuzatták az összeset, és protkót hordtak.

Pl Angliában ahol drága a fogorvos, és ez volt a menyasszony nászajándéka, hogy ne kerüljön sokba a férjének. 🙃

Most meg mennek Törökországba, ahogy beszézik a "Turkey teeth" miatt, mert ott olcsóbb.



Szóval ja. Az egész mû, felesleges, és sokszor fájdalmas és büdös is.

dec. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
34%
Mert a hülyeség melegágya ez a beteg ország.
dec. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
28%
Csak adnak magukra. Az a rémisztő, hogy ez nekünk furcsa, elég igénytelenek vagyunk ja...
dec. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

4, az esztétikát a tenyleges egészség elé helyezni szerintem nem igényesség, hanem butaság.


Láttad mi van alatta, hogy mi maradt a saját fogából? Nagyjából ⅔a le van reszelve. Ezek a csonkok meg persze törnek, rohadnak. Szerintem undorító.


[link]

dec. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Na hát igen ez elég undorító én szerintem is. 4-es vagyok. Persze a természetes fogfehérítése sokkal jobb, igazából arra gondoltam.
dec. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
72%
#3: mondja ezt a 10 millió mentális sérült országából való birka 🐑😂
dec. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

7, az itteni hülyeség nem zárja ki, hogy máshol is hülyék az emberek.



Ha itt is szabadjára engednék ezeket a nagy cégeket, és bevétel motivált lenne az egészségügy, itt is reklámoznának orrba-szájba mindenféle gyógyszert meg ráolvasást, és az emberek itt is beleesnének ugyanebbe a csapdába.


Önképzavaros, önbizalomhiányos emberek mindenhol vannak, és ha egy fehér laborköpenyben állnak ki hazudni, kb bárhol hisznek nekik páran.


A különbség annyi, hogy itt törvényileg ezek a cégek nem garázdálkodhatnak annyira szabadon, mint as USÁban.

dec. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%
#7-es vagyok. Úgy gondolom itt is kezdünk ebbe az irányba elmenni, hiszen állami egészségügy már nem létezik kb, magánegészségügy felé terelgetik az egészet, szóval előbb-utóbb itt is ugyanez lesz (csak nekünk még akkor is vonják majd a fizetésünkből az “állami ellátás” díját)
dec. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Nagy birka ország ez és vágod azt mondják a birka szavazók "legalább tudnak kormányozni". Fél hülye kattant rokkantak meg alkoholisták. Ez a magyarság... Nem baj, hogy 46% adó van levonva a fizetésedből és még így is trágya ország és ellátás van. De 2010-ben a birkák már sokallták a 300 forintos vizitdíjat xdd
dec. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!