Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Megéri ez a parfüm ennyiért?...

Megéri ez a parfüm ennyiért? Melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Pour Homme 2012 - EDT

[link]


200ml 26.000 forintért szerintem nem egy rossz opció. (notinon 125ml 31 ezer forint)


Vagy pedig:

[link]


Ez elméletileg szinte ugyanaz, mint a Montblanc Explorer, csak tartósabb. Montblanc Explorerem már volt és nagyon tetszett.


Illetve, ez még talán opció lehet:

[link]


Viszont 40 ezer forintot 1 parfümért nem jó szájízzel adnék ki, ez a felső határ. :D De nem tudom, hogy mindennapos illatnak nem-e jobb ár-érték arányban a fentebbi 2 közül valamelyik?


20 éves vagyok, ha ez számít valamit.



márc. 2. 17:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
200 milis parfümöt napi használat mellett is alsó hangon minimum egy teljes évig tart elhasználni ha nem több, ennek fényében szerintem a 40 ezer sem sok ekkora mennyiségért. Azt vedd meg amelyik a legjobban tetszik
márc. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Először is milyen parfümöt keresel? Az Armaf CDNIM Aventus klón, olyan mint az Explorer csak kevésbé friss, nyári nagy melegre nem ajánlott. A D&G Pour Homme már frissebb aromás fougere, nyáron 40 fokban azt sem hordanám. Az Eros meg date-night clubbing tiniillat, kizárólag hideg időben oké, akkor sem zárt térben.
márc. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1 Akkor ha 4 hónap alatt használtam el a Montblanc Explorer 200ml verziót, lehet, hogy túlzásba estem? :D


2# Hallottam már róla, hogy Aventus Creed klónként is szokták emlegetni a CDNIM, illetve a Montblanc Explorert is, vakteszteken egy laikus meg sem tudja különböztetni őket, csak az Aventus kb 4x olyan drága, mint a CDNIM és a Montblanc.. 90-100 ezret meg már tényleg túlzásnak érzek kiadni egy parfümért. :D


Nem vagyok jártas a parfümökben, soha nem használtam ilyeneket, ha pedig igen, akkor valami nagyon olcsó verziót, de most változtatnék ezen. Amiket volt lehetőségem kipróbálni és tetszett:

-Montblanc Explorer

-DIOR Sauvage (habár nagyon mainstream illat, de nekem bejött)

-Bvlgari Man in Black

-Paco Rabanne One million

-Malibu silver


Ami viszont konkrétan fejfájós illat volt a drágább kategóriák közül, az a Paco Rabanne One million Privé


Nyilván a legkézenfekvőbb valami sportos, mindennapi illat lenne és szeretnék olyat választani, amit kb. az elkövetkezendő jópár évben fogok használni (újra venni). Tehát nem szeretnék mindig változtatni.

márc. 2. 18:23
 4/8 anonim ***** válasza:

3

Ha egész éves illatot keresel akkor valami frissebbet válassz. Még mindig jobb nyári illatot télen hordani mint fordítva. Versace Dylan Blue-t próbáld ki hasonló dna mint a Sauvage csak kevésbé mainstream, meg a Bleu de Chanel is hasonló bár kicsit drágább, de jelenleg az a top blue illat és 150ml verzióban nem is jön ki olyan drágára.

márc. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha mar tetszik a sauvage,akkor ezt is szagold meg:


[link]


Ez sokkal messzebbre erezheto (kb 4 meter) es egesz nap. Ez a gatlastalan mindenkin keresztul taposo dominans ferfi illata. Kb 15 uveggel elhasznaltam nokent annyira tetszett. Ugyintezeshez fujtam magamra foleg.


A man in blackbol is elhasznaltam 15 uveggel kb ,mer tetszett. De ez nem annyira eros es nem dominans illat. Egyszer ultem az akkori fiummal egy taxiban es megkerdezte a sofor,h melyikunknek van ilyen jo illata. :D



A one million nekem igenytelen ,nincs stilusa. Tul sokan hasznaljak.


Mont blanc az oreges illatokat csinal. Olyan hidegek . Olyan unalmas,egysiku.


A vivantison szerintem nem eredeti. A dolce mindig edeskes konnyed nem dominans illatokat csinal ferfiba is.


Azt hasznald ,ami neked tetszik.

márc. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A D&G Pour Homme szerintem középkorú férfiaknak való. Nem azt mondom, hogy öreguras, de 20 évesen érdemes valami fiatalosabb, pörgősebb illatot választani.

Az Eros EdT-ről nem gondolom, hogy kizárólag hideg időben oké. 25 fok felett már én sem használnám, de az illat eleje kifejezetten friss (alma-menta), csak a leszáradáskor válik édessebbé, ami a parfüm ezen szakaszában már nem projektál annyira, tehát csak az fogja érezni, aki közel van hozzád.

Az Armaf lehet talán számodra a legbiztonságosabb választás, hiszen már jól ismered ezt az illat DNS-t. Lehet mondani egész éves illatnak, bár én télre tuti vennék valami fűszeresebb-édesebb parfümöt, de ez már egyéni ízlés.

A nagy kánikulára pedig próbáld ki esetleg a Nautica Voyage-t, 5-6-7 ezer forint között beszerezhető a 100 ml-s.

márc. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Maradok az Armafnál. Ha legalább annyira jó, mint a Montblanc volt, akkor már megérte. 200ml ennyiért majdnem ajándék kategória, legalábbis, ha tényleg annyira tartós, mint sokan mondják.

márc. 3. 19:55
 8/8 anonim válasza:
Valószínűleg késő, de a Club de nuit szerintem nem hasonlít a mont blanchoz. A nyitás nagyon durván citrusos, és a leszáradásban a bőrt, és a gyümölcsöket a citrustól szinte lehetetlen kiérezni.
márc. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!