Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért hazudnak az emberek,...

Miért hazudnak az emberek, hogy a szépség és a csúnyaság szubjektív, ha ez nem is igaz és már kutatók is bebizonyították ezt?

Figyelt kérdés

Egy fiatal nő vagyok és tényleg objektíven ronda. Gyerekkoromban sokat gúnyoltak. 16 évesen öngyilkos próbáltam lenni és még ma is bámulnak az emberek az utcán, ha nappal kimegyek (ami ritka) és volt többször, hogy mások azt suttogták, hogy milyen ronda vagyok és, hogy a világ összes plasztikája sem segítene rajtam.


Én megértem, hogy ronda vagyok és hogy soha nem lesz senkim, de az emberek hazudnak az arcomba, hogy nem mindenki talál csúnyának, aztán meg mindenki lerondázz az utcán. Én ápolom magam, de az arcomon semmi nem segít.


ápr. 17. 12:51
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
91%

Neked már lassan pszichiáter kell, nem pszichológus.


Menj végig az utcán. Gondolom látsz párokat. Neked minden egyes pasi bejön, akit párral látsz?

A hiba a te fejedben van egyedül.


Te is szép vagy valakinek, viszont nagy benned az önutálat, önbizalomhiány, ami meglátszik a külső kisugárzásodon is. Ezért nem kellesz senkinek.

ápr. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
92%

Egyetértek az elsővel. Ez nem külsőbeli probléma, hanem mentális.

Változtatni te tudsz.

Hiába próbalod keresni az önigazolást, nem lesz.

ápr. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 Metionin ***** válasza:
100%

Ez nem ilyen fekete-fehér. Igen, vannak standard dolgok, amitől az agy szebbnek fog valakit látni pl. a szimmetria. De egy nagyon tág spektrumon valóban szubjektív a szépség és a csúnyaság, lásd van akinek a kövérek tetszenek, van akinek a soványak. Legtöbbször bizonyos testrészek mérete és formája dönt arról, hogy szépnek látunk-e valakit, és az bizony szubjektív. Objektíven ronda kb. az, akinek látható deformitásai vannak, mert az agy ösztönösen irtózik attól, ami nem normális, ami nem egészséges testre utal.

Ettől függetlenül a kinézet nem minden. Oké, tegyük fel, tényleg ronda vagy. És akkor mi van? Nem az arcodból fogsz megélni és annyi. Párt meg olyan kinézettel is találnak emberek, hogy beszarsz, naponta látok (számomra) ronda embereket párban, ráadásul sokszor nem is csúnya párral. Ők vajon hogy csinálják? Talán nem azzal vannak elfoglalva, hogy vekengenek arról, hogy mennyire gyűlölik magukat.

ápr. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Igen mentális gond neki, azért mert sokat bántották. Erről pedig nem tehet.
ápr. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt kulso szemmel kimondottan csunya parom, de mivel beleszerettem, a legszebbnek lattam a vilagon. Ez igy mukodik.
ápr. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
De néha tényleg sokszor látni olyan párokat, hogy nem is érted hogy hogy? Már mint, hogy külsőre nincsenek egy szinten vagy legalábbis szubjektíven így látjuk őket. Van akinél nem ez a döntő. Persze a mai világban egyre ez a érték és ezt nyomatják mindenhol. Ezért is sminkelnek egyre többet az emberek meg vannak ilyek filterek meg két naponta járnak fodrászhoz stb.
ápr. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
Én átalagosnak mondható vagyok de a személyiségem nem az. Emiatt tudtam magamnál jobban kinéző párt találnom. De mind a ketten akartuk a dolgot. Szerettük egymást sok mindent átéltünk, de azért bennem és zavart, hogy nem teljesen én vagyok az ideális számára (külsőleg),de belsőre nagyon és még elég fiatalok is voltunk. Emiatt szerettem ki belőle mert egyre többet agyaltam és végül szakítottam vele. Ez nagyon fájt neki is nekem is, de sikerült tovább lépnünk. Nevezhetjük ezt értelmetlen szakításnak, de ne érezzem azt más mellett, hogy nem vagyok neki elég jó külsőre és ő se érezze azt kicsit sem, hogy jobbra vágyik. De biztos vagy benne, hogy ez nem mindenkinél van így!
ápr. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

A “kutatók” lényegében azt bizonyítanak be, mit akarnak. Mindegyik a maga igazát és a maga elméleteit hajtja, de attól még nem feltétlenül lesz igaz.

A média próbálja beleégetni a befolyásolható emberek agyába, hogy ugyanazt tartsák szépnek.

De ha az ember független gondolkodóvá válik és teret ad az egyéni érzéseinek, ízlésének, felfedezi, hogy mennyivel több dolog lehet szép.

A különlegeset, a nem szokványosat a szemellenzős birkák nem fogadják be, míg más szemében lehet gyönyörű is.

Annyival több rassz, annyival több testforma gyönyörű annál, mint amit a médiában mutogatnak!

Ötletem sincs, mit tarthatsz rondának magadon, de az esetek legnagyobb százalékában soha nem olyan szürreális a helyzet, ahogy a tinifruskák és fiatal felnőttek beállítják.

ápr. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Meg a kutatás alanyai is szubjektívek ám.


Kb mindenki gazdagnak, fiatalnak és (többnyire) egészségesnek akar látszani, illetve ritka vonásokat szeretne...ami épp abban a közrgben ritkának számít.



Senki nem létezik légüres térben, a kultúra hat az emberekre, bizonyos tulajdonságok konnotációkkal járnak.


Ha az emberek nagyrészt éheznek, kövérnek lenni kívánatos. Pl afrikai törzseknél, észak korea stb.


Ha van olcsó de hízlaló kaja, viszont az egészségesndrága, akkor vékonynak lenni azt jelenti hogy friss salátát eszel meg importált tengeri halat, és van szabadidőd fitnesszre.


Ahol mindenki természetesen barna mert nagyon süt a nap, ott sápadtnak lenni azt jelenti gazdag vagy, mert nem dolgozol az agrárszektorban.


Ahol nem süt a nap, ott szoliznak az emberek, mert barnának lenni azt jelenti, hogy elutaztál nyaralni.


Ahol a természetes a tömött afro haj, ott mindenki hosszú egyenes szőkét akar.

Ahol mindenki szőke és egyenes hajú, ott festik és dajeroltatnak.



Kb ennyi.

ápr. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Azt egyszerűen nem hiszem el, hogy az utcán lerondáznak. Tinikorban lehet, mert a gyerekek tudnak gonoszak lenni, de felnőttként ez nem életszerű. Sok ember van akit nem tartok szépnek, de eszembe nem jutna ezt szóvá tenni. Én sem tetszek mindenkinek, ahogy sokan ne, de senki nem rondázza le a másikat.
ápr. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!