Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Így elmúlik a pattanásom?...

Így elmúlik a pattanásom? Mennyi idő alatt?

Figyelt kérdés
Az arcomon nőtt egy hatalmas pattanás, ami eléggé gyulladt is. Kitaláltam, hogy pár órára teszek rá 1 ragtapaszt, amit átitattam Betadin oldattal. Nagyon csípi, viszket, megőrülök tőle. Ettől elmúlik? Ronda haragosvörös pattanás.
2010. nov. 8. 08:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem vedd le róla a tapaszt,mert mégjobban elrontod a dolgot!

Főzz kamillateát és borogasd azzal,vagy tegyél rá egy kis mézet időnként. Mind a kettő nagyon jó gyulladáscsökkentő. Semmiképpen se nyomkodd,mert csúnya lesz,még jobban begyullad és még a nyoma is megmaradhat!

2010. nov. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Este elalvás előtt Dermin kenőccsel fogom bekenni, az már bevált, egy éjszaka alatt a legrondább pattanást is eltüntette. Remélhetőleg az beválik :S
2010. nov. 8. 10:20
 3/4 anonim ***** válasza:
hagyd hogy levegőzön.
2010. nov. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Természetes tippek

Fogkrém – Ne használj gél alapú fogkrémet, válassz inkább sima, fehér pasztát. Lefekvés előtt mosd meg az arcod, majd kenj a pattanásra egy kevés fogkrémet, hagyd rajta reggelig, majd mosd le.


Citromlé – Mielőtt este lefekszel, használj egy kis friss citromlevet a pattanásra. Tisztítsd és szárítsd meg az arcod. Vágj ketté egy citromot, majd facsard ki a levét. Nyomd bele az ujjadat a citromlébe, és óvatosan kenegesd vele a pattanásod.

Levendulaolaj – Tisztítsd, majd szárítsd meg az arcod. Lefekvés előtt nyomkodj egy kis levendula olajat a pattanásra. Ez nem csak segít eltűntetni a pattanást, hanem segít az alvásban is, illata nyugtató hatású.

Fahéj és méz – Keverj össze egy kis mézet és egy kis fahéjat. Mosd meg és szárítsd meg az arcod. Használd ezt a keveréket este, lefekvés előtt. Ez egy igazán ragadós módszer, de az illata csodálatos. Éjszaka tégy a fejed alá egy törülközőt, hogy megakadályozd az ágynemű összemaszatolását. Reggel alaposan moss arcot.

Tojásfehérje – Tisztítsd és szárítsd meg az arcod. Válaszd külön a tojássárgáját és a fehérjét. Kenj a fehérjéből egy keveset a pattanásra.


Nekem a fogkrém be vált:)

2014. máj. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!