Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sok a pattanásom. Már annyira...

Sok a pattanásom. Már annyira fájnak begyulladnak. Anyu szerint majd elmúlik de 18 éves lány vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már annyi mindent kipróbáltam, maszkokat:dermofil paszta, garnier, fabulon tonik, nivea, kén szappan, meg még sorolhatnám.. Kozmetikusnál is voltam de az sem segít nem mehetek el minden hónapba:S Már olyan elegem van ebből.. Köszönöm a válaszokat.18L
2011. aug. 7. 18:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

hát, akkor bizony itt már csak a bőrgyógyász segít.

De még az sem biztos. Egy tanácsot fogadj meg, ha kiír a doki neked tablettát, érdeklődj a mellékhatásokról, mert sok gyógyszertől vörös foltos lesz az ember arca, még rondább olyankor az ember, mint a pattanásokkal.:S

Igaz elmúlnak, de akkor is! Unokatesómék így jártak!


23N

2011. aug. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Fogamzásgátló?
2011. aug. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

reggelente egyszerűen mosd meg az arcod hideg, szappanos vízzel. meg naponta többször. és alaposan töröld meg. nem azonnali a csoda, de nekem lementek max 3 hét alatt mind arcról mind hátról, pedig rengeteg volt.

17/L

2011. aug. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Fogamzásgátlót nem szeretnék szedni!.. És a bőrgyógyász amit felír gyógyszert attól nem lehet meghízni?
2011. aug. 7. 18:31
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne ilyen hülyeségekkel kenegesd magad. Menj ki és szedj csalánt. Nem viccelek, 6 hétig kúraszerűen igyál csalánteát ízesítés nélkül! Illetve ha a teába belemártasz egy vattát és azzal kenegeted az arcodat akkor külsőleg is szépen letisztítja a bőrödet.



A napfény baktériumölő és hámlasztó hatású, amit a pattanások fogyásával vagy eltűnésével hálál meg a bőr. Ám az erős UV-sugarak irritálják a bőrt, mely fokozott faggyútermeléssel fog védekezni ellenük. Ezért fontos a mértékletes napozás!


A túl sűrű mosdás irritálhatja a bőrt. Lefekvés előtt pedig feltétlenül távolítsd el a sminket! Zsíros, olajos krémek helyett használj inkább lágy, víz alapú, gyógynövényes termékeket.


A C-vitamin gyulladáscsökkentő hatásával gátat szab a pattanásoknak, azonban a B-vitamin elősegíti kialakulásukat, hasonlóan, mint a jód.


Fogyassz sok friss gyümölcsöt, zöldséget és főzeléket. Igyál sárgarépalevet, valamint apróbojtorján, cickafark, csalán, orbáncű, gyermekláncfű keverékéből készült vértisztító gyógyteát.


Remélem tudtam segíteni, sok szerencsét. :)


22/L

2011. aug. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az elozo valaszt fogadd meg, de a friss csalantea melle meg lehet koromviragteat is fogyasztani, majd a friss koromvirag levevel tobbszor torold at az arcodat.
2011. aug. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

ebrimycin kenőcs

keress rá a neten, miket ír róla, szerintem jó

meg szerintem közben mehet a csalános megoldás, amit írtak

2011. aug. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Próbáld ki, h nem eszel semmiféle tejterméket egy ideig. Nekem az állandó szőrtüszőgyulladásom és a pattanásaim is elmúltak erre. Persze, azóta sem eszem tejterméket, különben kezdődik újra.
2011. aug. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
a férjemen akkor lez sok pattanás, olyan ronda, nagy mugli, mikor több kenyeret (napi fél kg) eszik.
2011. aug. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
élesztőt kell enni, plusz sósborszesz, citromlé, gyulladásgátló kenőcsök.. a legjobb a popsikenőcs, amit a gyógyszertárban kevernek ki, és nem ezek a méregdrága tisztító maszkok, azok semmit sem érnek. ajánlom a bepanthent még
2011. aug. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!