Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mennyire fáj a tetoválás?...

Mennyire fáj a tetoválás? Milyen érzés? Én kedden megyek tetováltatni, lapockára de érdekel, hogy kinek milyen volt.

Figyelt kérdés
2010. nov. 20. 17:14
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

Először azt mondanám neked, hogy minden embernek másképp és máshol fáj.

DE

Nekem is a lapockámon van, így megosztom veled az élményeim.

Néhány tanács, ami nálam bevált:

- készülj fel a legrosszabra, de ne parázd túl, mint mondtam mindenkinek másképp és máshol fáj, túl lehet élni.

- Vittem magammal újságot, azt olvastam, igyekeztem nem figyelni arra, hogy éppen mit csinálnak a bőrömmel.

- Volt nálam csoki, néha bekaptam egy-egy kockával jól esett, figyelem eltereléshez is jól bevált, ráadásul azt hallottam valakitől (aki sokat tetováltatott), hogy nem árt, ha a vércukor szinted nem esik le nagyon.


Ha szerencséd van, akkor beszélgethetsz a tetoválóval is, megnyugtat és ráadásul elvonja a figyelmed. Én is beszélgettem vele és nem vonta el a figyelmét a munkáról, meg vagyok vele elégedve.


Ahogy lezajlott a dolog (nálam):

A legrosszabbra voltam felkészülve. Ahogy bekapcsolta a gépet, visszaszorítottam a lélegzetem és vártam az első "karcolásoka". Az első pár percben megvallom őszintén sokszor visszatartottam a lélegzetem és sokat grimaszoltam, de az idő előrehaladtával kezdtem megszokni, egy idő után azt vettem észre, hogy szinte nem is fáj (persze nem kellemes, de nem is vészes). Állítólag a főbb körvonalak jobban fájnak, az egyéb szépítő munkálatok (árnyékolás, színezés stb) már kevésbé. Nos, ebben van valami. Nem tudom a te mintád milyen lesz, de pl. az enyém elég sötét, sokat kellett árnyékolni, egy-két helyen kellemetlenebb volt, mint a körvonalak készítése.

Ami kellemes volt, hogy volt olyan hely, ahol nem is éreztem, hogy dolgozik rajta. Csak a gépet hallottam, de nem éreztem semmit. Volt, ahol jobban fájt és volt, ahol erősen vissza kellett fogni magam, mert csikizett. A legrosszabb a vége volt. Egyre jobban égett, fájt. Az utolsó kb 5 perc (miután bejelentette, hogy nemsoká vége) egy órának tűnt. Már-már ott tartottam, hogy jó nem bírom tovább azon a kicsin már nem múlik. Mondjuk ez természetes, egy idő után elfárad a bőröd is. Ráadásul nekem a csokim is elfogyott. :(

Összesen 3.5 órát ültem a székben.

A gyógyulási időszak eleje hát... nem túl kellemes. Kicsit nehezemre esett komolyabban felemelni a karom és a hátamra sem tudtam feküdni. (ez nekem kb. 2 napig tartott)

Amit még tanácsolni tudok, semmiképp ne kérj meg senkit arra, hogy krémezze a hátad. Először én megtettem, kár volt. Olyan durván ért hozzá, hogy azt hittem ott esek össze. Igazán jól, hogy ne fájjon csak a tetováló és Te tudod lekezelni. A tetováló azért, mert van már ebben gyakorlata, te pedig, mert te tudod, hogy mennyire tudsz hozzá érni.

Ez minden, amit el tudtam mondani. Remélem kicsit segítettem. Tudom, snassz, de ne félj. Nem kellemes, de nem halálos és egy kínvallatás során sem lenne kifizetődő alkalmazni. Akkora fájdalmat nem tud okozni, hogy hirtelen mindent bevallj. :)

2010. nov. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Az első vagyok, azt még hozzá akartam tenni, hogy egy intim szőrtelenítés, epilálás kb ugyanilyen érzés, sőt az epilálás szerintem kellemetlenebb. Nem tudom, hogy lány vagy-e, de én pl. kb. ehhez tudnám hasonlítani, magát az érzést.
2010. nov. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szia!köszönöm a válaszodat,tök jó elolvasni,hogy neked milyen volt :D

Igazából nekem nagy a fájdalom tűrő képességem,szóval ezzel nem hiszem,hogy baj lesz:)

És amúgy lány vagyok :)

2010. nov. 20. 21:33
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Én szinte nem is éreztem, nekem a tarkómon (vagyishát a nyakamon) van.Be voltam sz@rva rendesen, de amikor elkezdte nem is éreztem semmit.Az fájdalmasabb volt, hogy végig teljesen előre hajtottam a fejem, de ez a te esetedben nem áll fenn.:) (szintén lány vagyok és például a vérvételen iszonyatosan félek)
2010. nov. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Már nagyon kiváncsi vagyok milyen érzés,nekem 7 piercingem van,nem félek ezektől,viszont a vérvételen én is kivagyok :)
2010. nov. 21. 12:00
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes én a piercingnél nem féltem abszolút, pedig azt már 7 éve csináltattam.Ott megálltam 1-nél, de tetkót még biztos akarok 1-2-t.:) (2. voltam)
2010. nov. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Na sziasztok!

Kész van,nagyon jó lett :P Nekem az elején a tetováló húzott egy vonalat,aztán utánna ment élesbe a dolog. 1óra alatt kész lett,pedig azt mondta,hogy legalább 2óra lesz.Örült,hogy egyszer se álltunk meg és bírtam,de nekem az is sokat segített,hogy tudtunk bszélgetni,ott volt anyukám,barátnőm,és ezek elterelték a figyelmemet :D

2010. nov. 23. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!