Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Honnan tudhatom meg biztosra...

Honnan tudhatom meg biztosra hogy ezüst-e az ékszer amit vettem?

Figyelt kérdés
Van olyan módszer amivel meg lehet állapítani? Jelzés nincs benne ugyanis.
2010. nov. 24. 09:33
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
A valódi ezüstben van fémjel belül a karikán. Ha ékszerboltban vetted akkor valószínű, hogy az.Utcán nem igazán árulnak.Egyébként menj be egy ékszerboltba ott megmondják.
2010. nov. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Hát,igazából ránézésre is meg lehet mondani,hogy ezüst-e az az ékszer,vagy sem,de ha kicsit tapasztalatlanabb vagy,akkor csináld azt,hogy vidd be egy zálogházba,és mondd azt,hogy be akarod adni.És kérdezd meg,hogy mennyit adnának érte,és ha ezüst van nálad tényleg,akkor fognak mondani egy árat,amit te ne fogadj el,és vedd vissza az ékszert.Így egyszerre tudod meg,hogy ezüst,és azt is,hogy mennyiért tudnád eladni. :)
2010. nov. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%
A fémjele a 925 .Ez belevan gravírozva valahová az ékszerbe. Ezt keresd.
2010. nov. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
A 925 csak az ezrelékszáma tehát 1000 gr ötvözetben 925 gr az ezüst. A fémjel egy minta. De ha benne van hogy 925 akkor az már ezüst.
2010. nov. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

Ékszerbecsüs vagyok. Ezüst savval, ha ezüst, akkor galambvérvörös színű lesz. Beviszed akármelyik ékszerüzletbe, vagy zálogházba ingyen megmondják.

25L

2010. nov. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Még mindig én.

,,A fémjele a 925 .Ez bele van gravírozva valahová az ékszerbe. Ezt keresd."- a 925 nem fémjel, csak finomság jel(ezen kívül más finomsági fokozatok is vannak) és nem gravírozzák, hanem beleütik...

2010. nov. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2010. nov. 25. 12:13
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezüst sav= ezüstkolloid oldat?

És ha igen,ha lejárt egy éve akkor is működik vajon?

2010. nov. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 dkdoky válasza:
64%

Az, hogy 925-ös jelzést találtok benne nem jelenti azt, hogy törvényileg elismert, rendes ezüst ékszert vásároltok! Vigyázzon az ember Vaterán, Teszveszen, sok az utánzat. A legtöbben a 925-ös jelzés is benne van, nem okoz gondot Kínában ennek a jelzésnek a beleütése a láncba :)


Aki biztosan ezüstöt akar, az ékszerésznél vásároljon, nagyon vékony láncok 3-4 ezernél indulnak!


De amúgy az utánzatok is nagyon szépek és igényesek tudnak lenni, jól mutatnak, szép ajándékok lehetnek, ezeket pedig 1000 forint környékén lehet megvásárolni. S nincs ebben semmi kivetni való, ha valaki ilyet vásárol, de tessék tudni, hogy ami olcsó az általában nem igazi, s akkor nem lesz lelki bánat :)

2011. aug. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

dkdoky, nekem kínai, miután rendeltem mást tőle, ajánlott több mindent, elsők között egy szép nyakláncot, ingyen, díjmentes szállítással. Kértem. Megkaptam. Nagyon szép. Ha végighúzom rajta az ujjam, kis hiba, ami nem látszik.

Aztán később láttam eladásra ilyet, pár száz forint, és ott jelezték, ezüst. Méretek vannak megadva. Nos, az enyém valószínűleg náluk méretproblémás is lehetett, mert az enyém kettőt beközölt. És csak nemrég vettem észre, az enyémbe is bele van ütve a szám. Visszanéztem, tibeti ezüst a jelzett anyag.

Akármi is, nagyon szép, és tényleg érdekel, miből is van, mert nagyon tetszik.

jan. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!