Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A külföldieknek miért van...

A külföldieknek miért van hófehér fogsoruk a magyarokkal ellentétben? Lehet ez az óceánok, tengerek sós vize miatt?

Figyelt kérdés
Úgy vettem észre,hogy minden olyan országban,ahol található sós víz,az embereknek fehér a foguk.Talán azért,mert sokat megmártóznak a vízben és valamennyi sós víz bejut a szájukba is..Itt Magyarországon,pl. nincs sós víz és az emberek fogsora nem mondható éppen hófehérnek:(.Mi a titkuk a külföldieknek?
2010. dec. 28. 18:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A titkuk az, hogy többet keresnek és ki tudják fizetni a fogfehérítést.
2010. dec. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
az igényesség...meg a pénz...
2010. dec. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De nem lehet a pénz az oka,mert sok külföldi ismerősöm van,pl Brazíliából a favellákból is,akiknek nincs pénzük ilyenre kiadni,de a mosolyuk olyan,mint egy sztárnak.Ráadásul megfigyeltem,hogy nagyon sok,fiatal külföldinek,főleg Amerikában,ezerszer fehérebb foguk van,mint nekem volt akkoriban.:D13-14 évesen nem hiszem,hogy fogfehérítésen járna a fejük.Talán lehet,hogy csak jobb minőségű a fogkrém vagy nem tudom.
2010. dec. 28. 18:54
 4/9 anonim ***** válasza:

Egy amerikai tininek simán járhat azon az esze...


Meg mondjuk többféle termék kapható. Ott kb. alapelvárás a szép fogsor, nagyobb igényük van erre.


Magyarországon jó ha valaki egy nap 3szor mos fogat, rengetegen vannak, akik csak hetente! párszor mosnak fogat...

2010. dec. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Brazil ismerősök? :D Capoeirázol, vagy mi?:D


Amúgy szerintem lehet, hogy embertípus-függő. Meg az is esetleg, hogy ők máshogy táplálkoznak.

És javítsatok ki ha tévedek, de a fehér fog az sokszor nem azt jelenti, hogy gyengébb is? :^)

2010. dec. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nem lehet, hogy azok az ismerőseid kicsit sötétebb tónusú bőrrel rendelkeznek? nézz meg pl. egy négert, vírít a fogsora, mivel fekete a bőre, nagy a kontraszt.
2010. dec. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Van amelyik fekete bőrű,de van fehér bőrű brazil ismerősöm is,én ez esetben rájuk értettem.:)És igen,általában a fehér fogak sokkal érzékenyebbek is,jobban kell őket óvni.
2010. dec. 28. 20:18
 8/9 anonim ***** válasza:

A tőlünk fejlettebb országokban azért, mert gyakrabban mennek fogorvoshoz (akár csak szűrésre, nem pedig akkor, amikor már kirohadt a fél fogsora). És nagyobb kultúrája van a szájápolásnak.


A tőlünk szegényebb országokban pedig azért, mert ott az étrend még sok rostot(mechanikailag tisztítja a fogat rágás során) tartalmaz, ellenben kevés benne a finomított szénhidrát, mellyel a nyugati étrend tele van (kivéve a drága "bio" és "reform" kajákat). És nem is nassolnak annyi csokit a szegényebb országokban.


A tengervízhez semmi köze nincs a dolognak, de a CSAPvíz fluortartalma bizonyítottan védi a fogakat (de a fogmosást nem váltja ki).

2010. dec. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

elsőnek van igaza, ott alap, hogy a gyerek ezt kéri szülinapi ajándékok mellé, vagy csak úgy átlagban hazamegy kéri.és megkapja..


*

2011. jan. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!